Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z] Problem sprężyny.

ODPOWIEDZ
jokerpoland
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn/Suwałki

[B4 1.9 TDI 1Z] Problem sprężyny.

Post autor: jokerpoland » 04 wrz 2009, 21:07

Witam,
Byłem ostatnio w stacji kontroli pojazdów i chciałem ustawić geometrie (czekałą mnie długa podróż). Okazało się że sprężyny spadły z kielichów. Panowie mi to zrobili, ustawili geometrię i zapłaciłem 230 zł (mówili że musieli wymienić łożysko na amortyzatorze bo się rozsypało). Teraz jestem za granicą (1500 km od domu) i zauważyłem że sprężyny znowu spadły z kielichów (słychać brzdęk podczas przejeżdżania przez dziury albo przez wzniesienie, takiego leżącego policjanta ;-) ). Moje pytanie, czy możliwe że znowu łożysko amortyzatora się rozsypało i jak to naprawić, czy można tak jeździć i czy mam pozabijać tych przemiłych panów stacji okręgowej :-) .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 04 wrz 2009, 22:57

Witam.
Łożysko jakie by nie było najgorsza nawet lipa to po tak krótkim czasie sie nie rozsypie najwyżej może stukać.
A co do sprężyn to nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić jak sprężyna może spaść z kielichów no bo niby gdzie,więc nie będę się wypowiadał.Musiałbyś dokładniej to opisać.

Rychu_coupe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Rychu_coupe » 05 wrz 2009, 00:21

nie ucinał czasem nikt wcześniej sprężyn :?: napisz coś więcej obniżony fabryczny :?:

jokerpoland
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn/Suwałki

Post autor: jokerpoland » 06 wrz 2009, 18:18

Co do sprezyn to wyglada to tak, ze nie sa na swoim miejscu tzn. jakby byly lekko przesuniete (moze to byc tylko moje urojenie :-) ), czy byly podcinane nie wiem, chyba sa normalne nie sportowe.
W tamtym roku sprowadzilem moje autko z niemiec i bylo na rozowych sprezynach (byl tez komplet normalnych sprezyn), ale od razu je wymienilem bo na naszych drogach ciezko jest uswiadczyc komfortu jezdzac na sportoych sprezynach.
Wczesniej bylo dobrze dopiero po ustawieniu geometrii i wymianie lozyska amorka zaczelo cos sie dziac z prawa strona. Jak np. zjezdzak z "hopki" lub na nia najezdzam slychac brzdek. Sprawdzalem dokrecenie amortyzatora i wydaje sie byc dobrze dokrecony.
Sam juz nie wiem co to moze byc. Jak macie jakies pomysly to prosze o sugestie.
Pozdrawiam i milej niedzieli zycze. <piwo>

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 06 wrz 2009, 20:06

Musisz sprawdzic ograniczniki sprezyny, znajduja sie one w dolnym kielichu. Czesto pomaga samo dobicie ich, wtedy sprezyna zostaje podtrzymana i nie ma sie gdzie ruszyc. ;-)

berthold
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 17 paź 2008, 18:47
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: berthold » 06 wrz 2009, 20:48

może zrobiłeś to co ja po prostu przy wymianie amorów i łożysk amorów założyłem odwrotnie prawą sprężynę , to co miało być na dole jest na górze i przeskakuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl