Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3]Problem z zawieszeniem

Artus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 06 maja 2007, 17:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Artus » 09 maja 2007, 19:07

Z tego co dowiedziałem się z katalogu świec żarowych to moje autko to 1.6 TD (PP).
Więc to chyba nie bęzyniak albo katalog się myli ?

[ Dodano: 2007-05-09, 19:09 ]
A tak wogóle to czy trzeba wymontowywać wtryski żeby wymienić świece , bo tak słyszałem że wyjmuje się świece z wtryskiem i później trzeba wtryski ustawiać .
Proszę więc o pomoc ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 09 maja 2007, 20:58

To znaczy po wyciągnięciu wtrysku jest łatwiejsze dojście do tych świec żarowych, bo dojście do nich to jest naprawdę kijowe. Ja u siebie wymontowałem tylo przewody wtryskiwaczy i jakoś juz tam doszedłem, ale mam szczupłą rękę.

[ Dodano: 2007-05-09, 21:03 ]
A tak na marginesie, Artus, masz intercooler, i jaka moc masz wpisaną w dowodzie. Bo jeśli masz intercooler a wpisana moc to 59 Kw (80 km) to chyba masz ten sam silnik co ja, czyli SB.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 09 maja 2007, 21:46

Ja wymieniłem wszystkie bez odkręcania wtrysków, itroszkę zabawy jest, najgorzej chyba z wkręceniem, ale sposobem wszystko da rade, są takie srobokręty przedłużane z magnesem i one ułatwiają wyjęcie i włozenie świecy, kosztował mnie 5zł a daje rade, bo tak to ciężko tam wlożyć i przykręcić , wykręcenie i wkręcenie zajeło mi ok. 1,5 godzinki ;-) w garażu nieogrzewanym przy -15 :mrgreen: jak mi odmówiła jedna posłuszeństwa i nie grzała :evil:

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 09 maja 2007, 21:53

Naprawdę dojście do tych świec to jest tragiczne. Jedna mi sie wysmykła i wpadła miedzy blok silnika a pompę wtryskową, tak że jej nawet nie było widać. Nie było wogóle sposobu żeby gdzieś tam ja siegnąć. Godzinę chyba zmarnowałem żeby ją wyciągnąć, ale dało radę.

Tak wieć tak jak pisałem wcześniej, dla ułatwienia sprawy można przewody wtryskowe odkręcić. 10 minut roboty, a naprawdę ułatwa to dojście. Samych wtrysków to raczej bym ne ruszał, bo mozna coś "popsuć".
Części samochodowe online - Motostacja

Artus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 06 maja 2007, 17:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Artus » 10 maja 2007, 16:25

Labiel pisze:To znaczy po wyciągnięciu wtrysku jest łatwiejsze dojście do tych świec żarowych, bo dojście do nich to jest naprawdę kijowe. Ja u siebie wymontowałem tylo przewody wtryskiwaczy i jakoś juz tam doszedłem, ale mam szczupłą rękę.

[ Dodano: 2007-05-09, 21:03 ]
A tak na marginesie, Artus, masz intercooler, i jaka moc masz wpisaną w dowodzie. Bo jeśli masz intercooler a wpisana moc to 59 Kw (80 km) to chyba masz ten sam silnik co ja, czyli SB.
W dowodzie nie mam wpisanej mocy , ale sprawdziłem w dokumentacji niemieckiej (dokumenty ze sprowadzenia autka) i jest K59/4500, ic nieposiadam .

A jeżeli chodzi o świece to dwie wypadają na pompie i niewiem czy wyjdą ?
ale skoro wam się udało to ja też dam rade .

[ Dodano: 2007-05-10, 16:28 ]
Przepraszam wszystkich za pomyłke , sprawdziłem i mam silnik wersji SB.

[ Dodano: 2007-05-10, 18:51 ]
Koledzy ratujcie , bo próbowałem odkręcić świece i raz że to jest na 12 klucz a drugie to boje się że świeca się ukręci i co wtedy , klucz już mam ale pojade chyba do mechanika , bo jak urwę świece to koniec .
Dziw że wam się udało , nic nie urwać . :roll:

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 10 maja 2007, 19:53

Jeśli nie dajesz rady z tymi świecami do może faktycznie będzie lepiej jak podskoczysz do tego mechanika. O urwaniu świecy szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze. Dojście jest lipne jak nie wiem, ale naprawdę da to sie zrobić.

A co do twojego autka. To ja też mam silniczek SB. I teraz mam dylemat, bo założyłem post na temat właśnie tych modeli. Piszesz że nie masz Intercoolera. niektórzy mówią że każdy go miał a inni że nie wychodziły one z nim seryjnie. Skoro twój nie ma IC i wpisane ma 80 km a mój ma i też ma 80 km to jak to jest z ta mocą, bo wiem ze IC dodawał tam kilka koników wiecej. Nie wiele, ale jednak. :roll: Teraz to ja jestem juz całkiem zmotany.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga