Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4]Szyberdach nie zatrzymuje się w pozycji zamkniętej

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 24 wrz 2009, 21:58

PrzemekK pisze:wiesz może jak się do tego zabrać?
Tu powinieneś coś wyczytać :arrow: https://audi80.pl/b3-all-jak-wyjac-s ... t17510.htm

Kiedyś, z zamierzchłej przeszłości robiłem to w moim sedanie i już nie bardzo pamiętam co i jak. Obecnie mam Avanta, a to zupełnie inna bajka.

PrzemekK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2008, 07:19
Lokalizacja: okolice Wrześni

Post autor: PrzemekK » 01 paź 2009, 00:03

Dziękuje bardzo za ten świetny opis-naprawdę fachowa pomoc przy takiej robocie.
W tym tygodniu nie dam rady ale w następnym spróbuję i na pewno dam znać co mi z tego wyszło.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

adrianjaro

Post autor: adrianjaro » 23 maja 2012, 21:48

Gruszka pisze:Wiatm, miałem ten sam problem. Jak zdejmiesz osłonę silniczka i dostaniesz się do niego to weź gimbus i na trybiku poprostu sobie ustaw tak aby szyber domykał się w pozycji zamkniętej. Troche czasu to zajmuje bo to jest metoda prób i błedów. Aby odblokować ustawianie silniczka musisz odgiąć blokadę silniczka, to taki pręcik który trzeba pociągnąc do dołu i odchylić do tyłu w kierunku szyby przedniej) nie mam foty aby dokładnie ci wytłumaczyć ale jak wstrzymasz się do jutra to zrobię fotę i opiszę aby było jak na dłoni. <ok> <ok> <ok>

[ Dodano: 2009-06-29, 22:52 ]
zamieszczam zdjęcie jak ustawić szyberdach manualnie aby zamykał się w odpowiednim miejscu:
zielony - zakres działania pręcika(blokady ustawiania poziomu położenia szyberdachy)
czerwony - blokada mechanizmów
żółty - miejsce na gimbusa zakres lewo i prawo <ok> <ok> <ok>

[url=http://images41.fotosik.pl/150/f35048f3560b680amed.jpg]Obrazek[/URL]

u mnie w zestawie jest gimbus originalny <ok> <ok> <ok>
[url=http://images39.fotosik.pl/150/eb06be4fa587ef85m.jpg]Obrazek[/URL]


Witam. Przylacze sie do tematu bo mam problem z nieszczesnym szyberdachem. Chodzi o to ze te zolte koleczko nie potrzebnie dalem z 3 obroty w prawo. Noi chcialbym cofnac proces jak to zrobic?? Podnoszac ten precik zaznaczony czerwona kreska??BO cofnac chyba bedzie gorzej bo jak krecilem w prawo jak dobrze pamietam to dawal guzikiem przesuw. A tak to ciezko bedzie szło boje sie zeby jakiegos plastika nie zlamac. Czy po prostu podnosze blokade i wtedy koleczko sie bedzie krecic(ale tylko to zolte po te przesunalem?? Czy w moim wypadku wystarczy wlasnie to przekrecic i sie nie bedzie tak chowac jak u kolegi na photo bo mam tak samo. Prosze o pomoc Z góry wielkie dzieki

viper370
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:41

Post autor: viper370 » 09 cze 2012, 12:47

U mnie też przestało się zatrzymywać w pozycji zamkniętej i przeskakuje to kółeczko po tych "szynach" i dach się nie zamyka tak jak powinien, czy można kupić gdzieś ten czujnik do szyber? :(

tystof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2013, 08:35

Post autor: tystof » 29 kwie 2013, 08:45

Jeśli kolego potrzebujesz prowadnicę do szyberdachu to posiadam obecnie prawą i lewą stronę do odsprzedania, jak by co to pisz na e-maila

Xpac

Post autor: Xpac » 06 sie 2013, 08:25

Witam. Podepnę sie pod temat. Czy osłona silniczka szyberdachu jest na zatrzaski i wyjmuje się ją " na siłę", trzeba wcześniej wyjąć podświetlanie?? Co do nierównego zamykania szyberdachu to chyba odwieczny problem, bo mam to samo, ale doszedłem do takiej wprawy, że zamykam na czuja. Mam za to inny problem, gdy uchylałem szyberdach do góry to czasami mechanizm nie chciał mi się zamknąć, więc wciskałem znowu przycisk do uchylania i było słychać jak trybiki przeskakiwały tak około 10s, po takiej operacji szyber dach działał prawidłowo, niestety tylko do czasu w chwili obecnej mam cały czas uchylony szyberdach do góry i niestety nie chce się zamknąć, podejrzewam że jest to wina mechanizmu/paska/trybiku .... ??

[ Dodano: 2013-08-06, 18:38 ]
Witam. Szyberdach ruszył, ale musiałem mu trochę pomóc imbusem, pozostał tylko problem z "terkotaniem", może ktoś wie jak z tym się uporać, dla objaśnienia o co mi chodzi zamieszczam filmik


Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 25 sie 2014, 08:41

Witam
Odgrzeję kotleta.
Mam problem z szybrem taki iż nie działa mi w ogóle uchylanie.

Przykładowo otwieram szyber (rozsuwam). Wciskam guzik do tyłu (rozsuwanie) i szyber opada i zaczyna wyjeżdżać, rozsunie się 3cm i zatrzymuje się, wciskam jeszcze raz "do tyłu" to jedzie dalej aż do końca i zatrzymuje się. Potem zaby zamknąć wciskam guzik do przodu i szyber zaczyna się zamykać ale zamyka się do momentu tak ajkby mu brakło 3cm do pełnego zamknięcia (zostaje taka szczelinka no i szyber opadnięty). Wciskam jeszcze raz do przodu szyber dojeżdża do końca i się zamyka. Wciskam ponownie do przodu aby go uchylić i zero reakcji.
Jakichś hałasów, trzasków, zgrzytania i niepokojącego terkotania nie słyszę z mechanizmu. Ktoś jakiś pomysł co to może być?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl