Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z Avant]Przegub zewnętrzny i wewnetrzny

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
rewolwer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:16
Lokalizacja: Jaworzno

[B4 1.9 TDI 1Z Avant]Przegub zewnętrzny i wewnetrzny

Post autor: rewolwer » 24 paź 2009, 15:51

Witam,ponieważ padł mi przegub zewnętrzny a i wewnętrzny ma jakiś luz,możecie mi podać dane tych przegubów,dodam że auto z ABS,rocznik 1994 Audi 80 Avant 1.9 TDI,chodzi o ilość ząbków,średnicę itd.,możecie polecić jakieś strony,sklepy czy firmy sprzedajace dobre przeguby w umiarkowanej cenie?

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 24 paź 2009, 18:03


antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 25 paź 2009, 12:58

Podobno wszystko już jasne,ale gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to mam z e w nętrzny przegub i na pewno siedział on w 1.9 TDI.
Miał być podobno pad"nięty - może i jest.Jednak po jego wymianie nic się u kolegi w aucie nie zmieniło.Jak mu coś pod spodem rzęcholiło tak jest i po tej wymianie.Z tą różnicą że już 220zł.w kieszeni nie szeleści.
Mam ten przegub i od czasu do czasu bawię sie w rozbieranie i składanie i różne tam takie pomiary liczenia i oglądania pod lupą.

POWIEM TYLKO,że na czopie który wchodzi do piasty i jest póżniej ciągnięty do niej śrubą Wielkiemi NIUTONAMI , są 33 zęby.

Natomiast część wewnętrzna ( tak zwane "trybo"),do której wchodzi półoś,posiada 30 zębów.

Dodam też ,że nie mam fioletowego pojęcia co to znaczy "padnięty " przegub i jak on wygląda.Czym się charakteryzuje,czy w sklepie można też kupić nowy-padnięty od długiego leżenia na półce.

Mógłby ktoś z szanownych kolegów to wyjaśnić ?

muniorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 02 wrz 2007, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: muniorek » 25 paź 2009, 22:44

antoni pisze:że nie mam fioletowego pojęcia co to znaczy "padnięty "
To taki który przy skręconych kołach "klepie kulkami"w skutek nadmiernych luzów.
antoni pisze:czy w sklepie można też kupić nowy-padnięty od długiego leżenia na półce.
Raczej nie można ale można kiepskiej jakość który padnie po kilku tysiącach ,szczególnie jak kosztuje 60zł .Dobrej firmy kosztuje ok 200zł .Dobry przegub również szybko przestanie być dobry jak pęknie osłona gumowa w której siedzi.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 26 paź 2009, 01:07

Dzięki "muniorek"za wyjasnienie.
Jednym słowem jak rozbiorę , dokładnie wyczyszczę ze smaru i ponownie żłożę taki przegub a potem nim potrząsnę i będzie on g r z e c h o t a ł , to będzie znaczyło że jest pad"nięty??

Jak myślisz, dobrze komPinuję??


Kolego, każdy swój post możesz edytować i poprawić
;-) - IC69

[ Dodano: 2009-10-29, 23:28 ]
Zgadza się.
Jak się wie to wszystko jest proste i łatwe,tak że nie trzeba się nikogo i o nic wypytywać.
Ale jak jest człowiek głupi i bidny,to szuka ratunku nawet tam ,gdzie wiadomo że go nie uzyska.
Jest takie powiedzenie _"czegoś bidny - boś głupi,czegoś głupi - boś bidny".

Tak na marginesie,to dziękuję za wyczyszczenie mojej p a p l a n i n y.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2009, 00:33 przez antoni, łącznie zmieniany 1 raz.

muniorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 02 wrz 2007, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: muniorek » 02 lis 2009, 16:27

antoni pisze:Jednym słowem jak rozbiorę , dokładnie wyczyszczę ze smaru i ponownie żłożę taki przegub a potem nim potrząsnę i będzie on g r z e c h o t a ł , to będzie znaczyło że jest pad"nięty??
Pewnie tak ,ale po co rozbierać jak ci klekocze na skręconych kołach to od razu wymień i nie brudż sobie rąk ,po rozebraniu ,umyciu ,dołożeniu nowego smaru nic się nie zmieni;dalej będzie klekotał bo jest zużyty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga