Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 TDI] Łożysko dociskowe sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
dudek2313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:16
Lokalizacja: Suchedniów

[B4 TDI] Łożysko dociskowe sprzęgła

Post autor: dudek2313 » 06 lis 2009, 17:33

Witam!

Dziś mechanik wymienił mi tarcze sprzęgła i łożysko dociskowe. Stare łożysko wydawało dziwne dźwięki przy wciśniętym sprzęgle, natomiast to nowe wydaje je odwrotnie bo tylko wtedy gdy nie dotykam sprzęgła. Mechanik (znajomy i dobry mechanik) powiedział, że nowe łożysko musi się ułożyć i niedługo dźwięki znikną. Myślicie, że mówi prawdę? Łożysko jest SKF.

Awatar użytkownika
bieniek1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 446
Rejestracja: 07 lip 2007, 14:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bieniek1984 » 06 lis 2009, 20:04

Ja po wymianie kompletnego sprzęgła nie miałem najmniejszego problemu i wszytko chodzi super tylko mia miałem ori LUKa nie wiem czy może być tak że tarcza sprzęgła musi się dotrzeć ale jak masz nie ori to faktycznie może tak być
jest VW Golf 4 1.9 TDi
jest Audi B4 1.9TDi
było audi a4 1.9 tdi
był Golf 2 1.6 TD 1V+LDA+FMIC
było Audi b3 1.6 TD+ic
https://audi80.pl/moja-audi-80-by-bi ... ieniek1984 moje Audi

muniorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 02 wrz 2007, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: muniorek » 06 lis 2009, 22:08

dudek2313 pisze:natomiast to nowe wydaje je odwrotnie bo tylko wtedy gdy nie dotykam sprzęgła. Mechanik (znajomy i dobry mechanik) powiedział, że nowe łożysko musi się ułożyć i niedługo dźwięki znikną. Myślicie, że mówi prawdę?
Dziwne masz objawy ,bo łozysko jest obciążone w momencie gdy wciskasz sprzęgło i wtedy może wydawać dziwne odgłosy jak jest zajechane .Kiedy nie naciskasz sprzegła niepowinno go być słychać .Według mnie to nie łożysko .Piszesz że wymieniłeś tarczę i łożysko a docisk zostawiłeś stary?
bieniek1984 pisze:nie wiem czy może być tak że tarcza sprzęgła musi się dotrzeć ale jak masz nie ori to faktycznie może tak być
To nie hamulce , tam nic się nie dociera ,po wymianie ma działać i ma być cisza
dudek2313 pisze:Łożysko jest SKF.
To łożysko z górnej półki i o ile jest ori to jedno z lepszych

dudek2313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:16
Lokalizacja: Suchedniów

Post autor: dudek2313 » 06 lis 2009, 22:28

tak docisk został stary, bo mechanik stwierdził ze jest jeszcze w bardzo dobrym stanie. Tarcze tez wymieniłem tak na zapas, bo starej oryginalnej jeszcze trochę tam było. Pozostaje mi pojeździć przez weekend i jak dźwięk nie ustanie to od nowa czeka go rozbieranie skrzyni :-/ A biegi wchodzą lux, sprzęgło bierze jak powinno, tylko ten dźwięk metaliczny, który ustaje po wciśnięciu sprzęgła(ustaje w momencie w którym naciskam pedał do połowy i tarcza zaczyna brać).

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 07 lis 2009, 21:12

dudek2313 pisze:Tarcze tez wymieniłem tak na zapas, bo starej oryginalnej jeszcze trochę tam było.
Na moje to z dociskiem trzeba było zrobić podobnie i wtedy by pewnie tego problemu nie było... :roll:
Forum A6Klub i Audi80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga