Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B 4 1.9 TDI AVANT] Centralny nie otwiera z pilota

ODPOWIEDZ
jastom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 113
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:29
Lokalizacja: Łódź

[B 4 1.9 TDI AVANT] Centralny nie otwiera z pilota

Post autor: jastom » 03 gru 2009, 16:35

Centralny zamek ładnie zamyka z pilota, natomiast otwiera tylko z kluczyka. Pilotem tylko załączam alarm, wogole nie słychac, żeby zadziałała pompka, więc myslę, że nie ma sygnału na pomkę.

Jak centralny działał jeszcze sprawnie, to oswietlenie wewnętrzne ładnie zapalało się po otworzeniu drzwi i gasło po krotkim czasie. Na forum wycztałem, że ma to związek z centralnym zamkiem.

Czy przyczyny szukac gdzies w drzwiach od strony kierowcy?
Pozdrawiam
jastom
Ostatnio zmieniony 04 gru 2009, 10:17 przez jastom, łącznie zmieniany 1 raz.

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 03 gru 2009, 18:22

jastom pisze:Centralny zamek ładnie zamyka z pilota, natomiast zamyka tylko z kluczyka.
Zdanie nie ma sensu, druga część zdania wyklucza pierwszą.
Jak centralny6 działał jeszcze sprawnie, to owietlenie wewnętrzne ładnie zapalał się po otworzeniu drzwi i gasło po krtkim czasie.
A teraz co się dzieję, nie włącza się wcale? Sprawdź wszystkie krańcówki drzwi bo jeśli któraś będzie dawała cały czas sygnał: otwarte to lampka może się nie zapalać.

Awatar użytkownika
bieniek1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 446
Rejestracja: 07 lip 2007, 14:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bieniek1984 » 03 gru 2009, 18:44

Dokładnie tak jak napisał aldi, w drzwiach kirowcy masz na dwa kable krancówke a w tylnych na jeden. Sprawdz dokładnie wszytkie czy maja mase (tył bierze mase z auta poprzez mocowanie sruby). Sprawdz dokładnie połączenie alarmu z silownikiem do którego jest podłączony.

jastom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 113
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jastom » 04 gru 2009, 10:22

Przepraszam za oczywistą nielogicznosc w moim poscie. Do tego szwankuje mi komputer i nie mogę niektrych literek "wstukac".

Oswietlenie zapala się tylko po załaczeniu "na stałe". Po otwarciu drzwi wcale się nie zapala.

Dzięki za porady, dzis sprwdzę przewody.

Awatar użytkownika
klepa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: klepa » 06 gru 2009, 11:56

Kolego a centralny na pilot to ori czy doczepiany?
Bo jeśli ori to być może tak być jak koledzy wyżej napisali a jeśli masz doczepiany to nie zawsze elektrycy wiedza ze w audi b4 jest centralny sterowany za pomocą mas i nie trzeba dodatkowych jakiś tam przekaźników które zamieniają bieguny stosować tylko najlepiej wpiąć się w przewody pod siedzeniem tylnym.

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 06 gru 2009, 20:20

Ja mam inny problem, dziś w trasie zaczęły mi mrugać światła awaryjne, myślę sobie co jest Qr.... :-/ Po chwili zorientowałem się że to centralny wariuje, wyciągnąłem baterię z pilota a sytuacja nadal się powtarzała. Teraz okazało się, że pilot nie działa, a drzwi muszę zamykać każde z osobna... Pytanie co zdechło? Sterownik? Pompka? Gdzie szukać sterownika? Z tyłu w bagażniku po prawej stronie mam jakąś skrzyneczkę z antenką podłączoną do awaryjnych a z przodu pod kierownicą skrzyneczkę z napisem sterownik centralnego.. i bądź tu mądry :?: :?: Dodam, że centralny z kluczyka też nie działa.

Awatar użytkownika
klepa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: klepa » 07 gru 2009, 16:54

Ciężko powiedzieć kolego domyślam się ze masz centralkę ori audi a pilot doczepiany i trochę pomotane jak dla mnie, bo powinien być tylko sterownik zamka centralnego pod nogami kierowcy (bynajmniej ja tak robie), ale możesz sprawdzić czy pompka działa a mianowicie w tylnej klapie do zamka dochodzą przewody sterujące niebieski z czarnym paskiem już teraz nie pamiętam reszty, musiał był luknąć u siebie i prosta sprawa bierzesz kawałek kabelka i łączysz z niebieski dotykasz do masy, na jakiej 2 sekundy i jeśli usłyszysz ze pompka zaburczy (otworzy bądź zamknie centralny) no to pompka ok

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 08 gru 2009, 22:06

Heh, jest jeszcze dziwniej, wczoraj zaczął działać normalnie, do dzisiaj.. dziś popołudniu znów padł...

lakers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2009, 19:53
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: lakers » 08 gru 2009, 23:23

Witam
Mam podobny problem :-? Po dłuższych walkach z centralnym, wymianie przekaźnika zaczęło fungować .. tyle, że nie do końca :-/ Wszystko jest ok jeżeli chodzi o zamykanie, dopiero przy otwieraniu alarm się rozbraja, światełko odpala tylko drzwi nie otwierają, dopiero po przekręcaniu kluczykiem pompka zaczyna działać i cyple podskakują. Wygląda na to, że problem leży gdzieś w połączeniu centralnego z centralką alarmową prawdopodobnie oryginalną. Macie pomysł jak to ugryźć?

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
klepa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:46
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: klepa » 09 gru 2009, 16:21

Musisz zobaczyć w instrukcji od alarmu jak masz podłączone otwórz/zamknij na centralke, jeśli ktoś powsadzał przekaźniki to trzeba by było wywalić o ile alarm ma sterowanie masa i wpiąć się pod siedzeniem do kabli od pompki centralnego zamka i będzie grało.

Awatar użytkownika
Gosc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:30

Post autor: Gosc » 10 gru 2009, 13:00

Temat był już trochę poruszany, może coś z tych rozwiązań pomoże ci z centralką:

https://audi80.pl/b4-avant-problem-z ... t36016.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl