Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Nie otwiera/zamyka drzwi z pilota, świruje alarm

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fanatix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:45
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dębica

[B3] Nie otwiera/zamyka drzwi z pilota, świruje alarm

Post autor: fanatix » 10 gru 2009, 21:08

Witam,

mam następujący problem z moją B3.

Chodzi o to, że od jakiegoś czasu pilot zaczął gubić zasięg. Musiałem podchodzić coraz bliżej, żeby otworzyć drzwi, uzbroić alarm. Teraz co już w ogóle nie chodzi. Oczywiście wymieniłem baterie, nic to nie dało. Niekiedy było tak, że śpię sobie smacznie w nocy a tu słyszę, że alarm wyje w garażu. Jedyne co ratowało to odpięcie akumulatora (może to też jego wina, rozładowany?). Teraz jak wiecie idzie zima i wygodniej jest otwierać drzwi z pilota niż kluczem, tym bardziej jak jeszcze zamek zamarznie :-? Dodam jeszcze, że drzwi same się otwierały, niekiedy zamykały. Denerwuje mnie to bardzo jak wychodzę z pracy a tu auto otwarte :evil:
Nie wiem czy alarm jest oryginalny, jak to sprawdzić.

Czy można dokupić sam pilot, wymienić? Czy trzeba kupić pilot razem z centralką, sam nie wiem, dlatego proszę Was o poradę.
Ewentualnie poradźcie mi jaki pilot(pilot z centralką) kupić.

<piwo>

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 10 gru 2009, 21:22

Niektóre alarmy potrafią świrować ze starości. Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego zestawu centralka + piloty. Teraz na allegro jest pełno różnego typu uniwersalnej chińszczyzny która spokojnie obsłuży centralny zamek w B3.

Awatar użytkownika
fanatix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:45
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dębica

Post autor: fanatix » 11 gru 2009, 08:23

Wiem, że jest tego pełno. Mógłbyś mi jakiś jeden konkretny polecić? Zacząłem przeglądać oferty na allegr o , ale nie mogę się zdecydować. Najchętniej kupiłbym jakiś sprawdzony przez forumowiczów.

Awatar użytkownika
mcbloszu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:05
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: mcbloszu » 11 gru 2009, 15:50

Kolego miałem podobne problemy u siebie. Miałem już dość kombinowania więc udałem się do elektryka który to sprawdził jak należy, okazało się że mam popalone ścieżki w przekaźniku (taka skrzynka w kufrze w prawym boku) i raz łączyły raz nie. Więc może zacznij od tej skrzyneczki z tyłu, może to od tego wina.
U mnie działo się to najczęściej kiedy było deszczowo i parno wtedy dochodziła tam wilgoć.

Awatar użytkownika
fanatix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 102
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:45
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dębica

Post autor: fanatix » 11 gru 2009, 19:25

Tylko, że u mnie centralny/alarm świruje pawiana niezależnie od warunków atmosferycznych. Poszukam jeszcze tej skrzyneczki, o której piszesz.
Ale już teraz muszę się rozglądać pewnie za jakimś nowym zestawem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl