Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 Avant B4] Problem z elektrycznymi szybami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

[80 Avant B4] Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: chips » 23 maja 2007, 20:56

Witam. Kuzyn kupił wczoraj B4 Avant TDI z października 93r. Jest on ładnie wyposażony, m. in. wszystkie szyby elektryczne. I tu tkwi problem. Szyby działają nawet wtedy kiedy kluczy jest wyciągnięty, zapłon wyłączony a drzwi pootwierane. Czy ktoś miał już taki problem i co to może być?

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 23 maja 2007, 21:40

Ktoś może grzebał :?:
Jak ściągniesz obudowe pod nogani kierowcy to tam jest taki "przekaźnik" wieeeeelki, duży. W sumie to wygląda jak 3 albo 4 razem. Prostokąt taki :lol: Wypnij go i loonkij tam czy nikt nie grzebał.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 maja 2007, 22:01

U mnie jest tak i to chyba orginalnie tak jest że szyby działaja do tej pory aż nie dostaną impulsu z czujnika przy drzwiach kierowcy. Jeśli na przykład wysiadasz z samochodu jako kierowca, otwierasz drzwi, kluczyk juz wyjęty to elek szyby będą działać. Przestaną dopiero jak zamkniesz drzwi kierowcy. Jesli tego nie zrobisz to będą działać cały czas. Jeśli nie otwierałbyś drzwi kierowcy, tylok wysiadł na przykład drzwiami pasażera i zamknął nawet centralny zamek to u mnie elek szyby nadal będą działać.

Tak więc jeśli nie ma odcięcia działania szyb nawet po zamknięciu drzwi kierowcy to problem może leżeć w tym czujniku przy drzwiach (tym samym który reguluje zaświecanie światła we wnętrzu pojazdu), lub co gorsza w tym przekaźniku o którym kolega mówił wyżej. Ale ja napierw zajrzałbym do tego czujnika. Aha, jeśli nawet właczanie światłą działą przy otwieraniu drzwi to i tak sprawdziłbym ten czujnik bo tam idą dwa osobne połącznia od tego czujnika.

Dodam tylko ze sytuacje opisuje opierając sie na tym co mam w B3, nie jestem natomiast pewien czy tak samo jest w B4.
Części samochodowe online - Motostacja

Antec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 22 mar 2007, 13:06
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Antec » 24 maja 2007, 14:06

U mnie elektryka od szyb działa kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika i wyciągnięcia kluczyka (nie wiem dokładnie ile bo nigdy nie mierzyłem). Przestaje działać automatycznie jeśli otworzę drzwi kierowcy albo pasażera, nie wiem jak jest przy otwarciu tylnych drzwi.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 24 maja 2007, 16:46

Okazało się że jaest tak jak napisał Labiel. Elektryka odłącza się dopiero po otwarciu i zamknięciu drzwi kierowcy. U mnie przestaje działać po otworzeniu drzwi i to mnie zmyliło. Dzięki

comandor77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: comandor77 » 24 maja 2007, 23:34

nikt nie grzebał - tak jest i u mnie (szyberdach też chodzi) dopóki nie zamknę drzwi to nawet przy otwartych mogę wszystkim sterować. ;-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 maja 2007, 12:49

No to tak chyba powinno byc. U mnie właśnie tak jest. Automatycznie to wyłancza sie tylko podświetlanie po 20 sekundach chyba czy jakoś tak, ale cała elektryka szyb będzie działała dopuki nie zamknie sie dwrzi kierowcy.
Części samochodowe online - Motostacja

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 25 maja 2007, 12:53

U mnie tak samo po otawrciu i zamknięciu drzwi kiewr lub pasażera wyłączA sie elektryka szyb

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga