Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.8 AAH Coupe] Schemat ustawienia rozrzadu

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Konrad_1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:11
Lokalizacja: Cmolas/Rzeszów

[2.8 AAH Coupe] Schemat ustawienia rozrzadu

Post autor: Konrad_1987 » 12 sty 2010, 21:22

witam, od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem audi 80 coupe z silnikiem 2.8 v6 92r, autko w tym momencie jest poddane kompletnemu remontowi i renowacji i w zwiazku z tym caly silnik takze zostal rozebrany na czesci pierwsze, co trzeba bylo zostalo wymienione i czas zlozyc maszyne:) i tutaj przydala by mi sie wasza pomoc a konkretnie przy pasku rozrzadu-potrzebuje schematu ustawienia silnika, gdzie i jakie ma punkty odniesienia itp... posiadam kiepskie "ksiazkowe" schematy ale powiem szczerze ze chcialbym przynajmniej porownac to co tam jest napisane a co mam nadzieje ze wy mi napiszecie...dzieki z gory
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 21:20 przez Konrad_1987, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 12 sty 2010, 23:14

Ustawiasz koło pasowe paska wielorowkowego na znaki (trójkącik na osłonie i nacięcie na kole), wykręcasz czujnik z lewej strony bloku silnika (na wysokości 3 cylindra) i wkręcasz blokadę wału korbowego zamiast tego czujnika. Na wałkach rozrządu są jajowate podkładki z otworami, te większe otwory kierujesz ku sobie i zakładasz listwę blokującą (koła zębate na wałkach powinny się obracać). Teraz tylko zakładasz rolki i pasek. Pasek powinien być tak napięty żeby w najdłuższym miejscu dał się przekręcić o 90 stopni. Na końcu dokręcasz śruby w wałkach rozrządu.

Konrad_1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:11
Lokalizacja: Cmolas/Rzeszów

Post autor: Konrad_1987 » 13 sty 2010, 21:18

dzieki za odpowiedz, jakbys mogl mi jeszcze napisac czy jest sposob ustawienia tego rozrzadu bez zakladania blokady na wal (w miejsce tego czujnika)? bo dzis dzwonilem do wszystkich znajomych warsztatow i niestety nie moge jej nigdzie dostac...;/




ps. przepraszam za wczesniejsze niedoczytanie regulaminu i co za tym idzie zle tytulowanie watku, poprostu potrzebowalem szybkiej pomocy ktora juz dostalem i obiecuje ze nadrobie zaleglosci zgloszone przez Moderatora:)

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 16 sty 2010, 20:52

Ustawiasz koło pasowe paska wielorowkowego na znaki (trójkącik na osłonie i nacięcie na kole)

[ Komentarz dodany przez: aldi: 2012-04-11, 19:53 ]
Lepiej nie ustawić na to nacięcie na kole paska wieloklinowego, bo ktoś mógł przykręcić to koło w innym położeniu (tak jak u mnie było), lepiej gdy koło jest zdjęte ustawić na koło paska rozrządu.

Maciek 83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2010, 13:53
Lokalizacja: Braniewo/Olsztyn

Post autor: Maciek 83 » 31 sie 2010, 19:28

Witam i przyłączam się do prośby Konrada, też mam problem z ustawieniem rozrządu i nie mam dojścia do blokady, czy jest jakiś sposób, aby bez blokady go ustawić? Mam znajomego mechanika, który próbuje, ale jakoś mu nie wychodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl