Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

ODPOWIEDZ
kez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 05 mar 2007, 23:56
Lokalizacja: Rzeszów / NM

Post autor: kez » 10 lut 2010, 22:46

Łączniki stabilizatora, koncowki drazkow i gumy stabilizatora wyminione. Po oględzinach lewy lacznik byl juz kiepski, prawy nawet ok, ale rowniez zostal przy okazji wymieniony. Koncowki drazkow wyjechane. Wszystko juz ladnie poskladane, ale okazalo sie ze glowny problem, to zle zalozona przednia tuleja belki silnika. Robilem to nie tak dawno i goscie spier... robote okrutnie. Jak to zobaczylem, to cisnienie skoczylo mi chyba na 200/120 :| Jutro przejade sie do nich i pokaze jak fachowo zrobili robote. :|

No nic, jutro zakupi sie tuleje i zrobi. Szkoda tylko, ze jest masa niepotrzebnej roboty.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 11 lut 2010, 08:11

napisz coś więcej o tej tuleji problem dotyczyć innych uzytkowników...

kez
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 05 mar 2007, 23:56
Lokalizacja: Rzeszów / NM

Post autor: kez » 11 lut 2010, 16:13

Dzis kupilem 4 tuleje i we wtorek od rana zabieram sie za wymiane. Zrobie foto jak zostala zalozona jedna z tulej w renomowanym warsztacie, ktory trudni sie tylko zawieszeniami <sciana> :evil: Zdjecie najlepiej zobrazuje problem.

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 11 lut 2010, 23:17

oledzy a wiec tak mialem zamiar wymienic te tuleje sanek bo wszystko inne juz mam wymienione no i trzeba wymienic tulejki sanek te tylne ale kiedy zobaczylem ile to roboty skrecania odkrecania i zlozenia do kupy wszystkiego to calkowicie mi sie odechcialo . ale zrobilem cos innego sprawdzilem wszystkie tuleje i okazalo sie ze przednie tuleje sanek sa super jak nowe sztywne i dobre a tylna lewa tez dobra a prawa tylna okazala sie popekana i podlozylem na ta tuleje podkladki ktore scisly ta tuleje i skrecilem wszystko . ....
okazalo sie ze wszelkie stukanie ustalo az milo ale jest z pewna rzecza straszna .... otoz auto zaczelo mi jeszcze bardziej sciagac na prawo ........ bylem ustawic zbieznosc ... diagnosci powiedzielii ze wszystko jest juz ok a jednak dalej mi audi sciaga w prawo i co teraz mi poradzicie czy ta glupia tuleja moze mi robic takie szopki ..... sztywno jest dokrecona i docisnieta podkladkami ...... pomozcie bo juz nie wiem co mam robic

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 13 lut 2010, 21:36

wydaje mi się że problem nie leży w ten tuleji, choć nie powinno tak być jak zrobiłeś... i tak długo to nie wytrzyma więc zrób to i zobaczysz jak auto się bedzie zachowywało na normalnie założonej tuleji

a jak nie chcesz tam nic zmieniać to zmień diagnos&#359;ę

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 20 lut 2010, 21:09

W końcu udało mi się wyleczyć audika ze stuków w zawieszeniu <ok> po zmianie mechanika.
Winą tego stukania były tuleje łącznika stabilizatora.
Przez starego mechanika nie potrzebnie wymieniłem:
Dobre łączniki stabilizatora - wymienione na nowe,
Dobre sworznie - wymienione na nowe,
Dobra poduszka skrzyni- wymieniona na nową.
Wrażenia z jazdy z kompletnym nowym zawieszeniem bezcenne :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 21 lut 2010, 18:30

mówisz o tych dwóch tulejach z przodu na stabilizatorze?

Jeśli tak to napisz jakie kupiłeś, bo ja je też wymieniałem na jakieś no name i również obstawiam że mogą być przyczyną stukania...

jakie miałeś objawy:?

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 lut 2010, 19:04

Lenio21 pisze:jakie miałeś objawy:?
ja te gumy na stabilizatorze są do wymiany to słychać stukanie zwłaszcza jak jedziesz na jakiś muldach których na naszych drogach nie brakuje... najczęściej na prostych kołach podczas jazdy słychać pukanie.jak są dość mocno wybite to łatwo to zdiagnozować.chwyć za stabilizator i poszarp nim na wszystkie strony jeśli stabilizator ma jakieś ruchy to raczej te gumy masz wybite...

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 21 lut 2010, 19:16

Lenio21, Wymieniłem tuleje (lub inaczej poduszki) łącznika stabilizatora
Jaka firma to nie wiem, nie interesowało mnie to, kupiłem jakie mieli w sklepie i stukanie ucichło.
Co do objawów to napier....... bardzo mocno na każdym dołku, odczuwanie wszystkiego co wystaje lub jest zaniżone na jezdni około 2 mm :mrgreen: ,odczuwanie jak by nie było amorków i bujanie się w koleinach.
Powiem tak, teraz przy następnych stukach, jak się pokażą to właśnie zacznę od tej pierdoły, 50 zł wymiana + gratis podłączenie vaga i części 6 zł z rabatem <ok>
Wrażenia z jazdy bezcenne :mrgreen:
Wiec panowie zaczynać od tego i najlepiej zmieniać je razem z łącznikami.

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 21 lut 2010, 19:32

czyli jak 6 zł to mamy na myśli te same gumy... czy ktoś wie czy występuje kilka rodzaji gum?

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 21 lut 2010, 19:36

Fubi pisze:Co do objawów to napier....... bardzo mocno na każdym dołku, odczuwanie wszystkiego co wystaje lub jest zaniżone na jezdni około 2 mm ,odczuwanie jak by nie było amorków i bujanie się w koleinach.
mam dokładnie takie objawy jak u Ciebie. Jutro zamówie te poduszki stabilizatora. Przy okazji wymiany poduszki skrzyni sobie je wymienie. Pozdro

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 lut 2010, 20:19

Fubi chodzi ci o te dwie małe gumy co są nad łącznikiem stabilizatora na tym zdjęciu??: http://moto.allegro.pl/item917927481_la ... metal.html

Darek_32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 09 lut 2007, 14:42
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: Darek_32 » 21 lut 2010, 20:49

hudy pisze:Fubi chodzi ci o te dwie małe gumy co są nad łącznikiem stabilizatora na tym zdjęciu??
Tak. To chodzi o te właśnie gumy. U mnie jak były wybite też było głuche stukanie a teraz po wymianie jest kompletna cisza :mrgreen:

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 21 lut 2010, 21:23

Darek_32 pisze:
hudy pisze:Fubi chodzi ci o te dwie małe gumy co są nad łącznikiem stabilizatora na tym zdjęciu??
Tak. To chodzi o te właśnie gumy. U mnie jak były wybite też było głuche stukanie a teraz po wymianie jest kompletna cisza :mrgreen:
to jeśli chodzi o te gumy to kolego Fubi na pewno gratis VAG-a nie miałeś podpiętego.wymiana tych gum trwa ok 10 minut,wystarczy odkręcić dwie śrubki, założyć gumę i zakręcić te śrubki... kiedyś jak nie wiedziałem jak to się robi to mechanik to wymienił za mnie i wziął 10zł... a co do firm produkujących te gumy to są różne a ceny zaczynają się od 2zł bo takie też widziałem.ja ostatni kupiłem takie za 10zł sztuka więc mam nadzieję że długo posłużą.ale tak jak mówicie jak stuka to trzeba zacząć od tego...

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 21 lut 2010, 22:18

Kolego hudy, nie wiem czy miałem vaga za free ale mi się tak wydaje ale oki
Za bardzo mnie to nie interesuje, bo w końcu stwierdzili przyczynę i ją usunęli.
Jestem bardzo zadowolony z usługi :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl