Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 1.9TDI AVANT ] Jak sprawdzić autoalarm.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

[ B4 1.9TDI AVANT ] Jak sprawdzić autoalarm.

Post autor: joandaw » 27 lut 2010, 21:16

Witam mam pytanie dotyczące alarmu jak można alarm sprawdzić.Jak zamykam auto z pilota to kierunki się zapalą centralny zadziała i jest krótki sygnał dźwiękowy przy tym wszystkim.Kontrolka awaryjnych przy przycisku od czasu mruga i wygląda na to że alarm jest uzbrojony. Ale jak zamykam z pilota i mam otwarte drzwi niema żadnego alarmu.Nawet siedząc w środku z włączonym alarmem ciągnąc za klamkę nic się nie dzieje.Może źle to sprawdzam.Nie wiem jaki to alarm auto kupiłem niedawno.Jak to sprawdzić :?: .Za informacje wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 28 lut 2010, 06:46

joandaw pisze:jak można alarm sprawdzić.
Jak masz czujnik uderzeniowy to alarm powinien się włączyć po uderzeniu w karoserie.
Zależy jak ustawiona jest czułość czujnika.
joandaw pisze:Jak zamykam auto z pilota to kierunki się zapalą centralny zadziała i jest krótki sygnał dźwiękowy przy tym wszystkim.Kontrolka awaryjnych przy przycisku od czasu mruga i wygląda na to że alarm jest uzbrojony.
Czyli wszystko gra.
joandaw pisze:Ale jak zamykam z pilota i mam otwarte drzwi niema żadnego alarmu.
Tak ma być. Nie które alarmy mają funkcję zwłoki czasowej i po uzbrojeniu czekają aż zamkniesz drzwi informując o tym pikaniem. Jeżeli przez jakiś czas np. 30 sek.(zależy od ustawień) nie zamkniesz drzwi to alarm się włączy.

Jak nie ma takiej funkcji to alarm się nie włączy bo czujnik krańcowy drzwi na słupku daje mu sygnał że drzwi są otwarte.

Awatar użytkownika
radekmc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:15
Lokalizacja: Lebelskie

Post autor: radekmc » 28 lut 2010, 10:34

zamknij auto z pilota, otwórz z kluczyka drzwi jak masz podłączony pod krańcówki to zacznie wyć, albo siedząc w aucie uzbrój alarm i spróbuj odpalić auto

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 28 lut 2010, 18:48

Sprawdzałem dziś włączyłem alarm mi próbowałem odpalić auto.Zapalić auta nie szło ale też alarmu nie było. Sprawdziłem też otwarcie kluczykiem drzwi się pootwierają ale niema alarmu.Gdzie w waszych autach jest syrena alarmu z przodu czy z tyłu u mnie coś buczy przez chwilkę z tyłu jak zamykam pilotem,ale tylko przy zamykaniu.

Awatar użytkownika
radekmc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:15
Lokalizacja: Lebelskie

Post autor: radekmc » 28 lut 2010, 19:12

u mnie syrena jest pod maską, buczy to pewnie pompa od centralnego
jak się nie dało odpalić to dobry znak jakieś odcięcie już jest
a kierunki nie migały przy próbie otwarcia z kluczyka albo odpalenia?

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 28 lut 2010, 20:19

Przy otwarciu z kluczyka mrugną,przy próbie odpalenia nie mrugają.Pytam dlatego że są jakieś śmieszne naklejki autoalarmu na tylnych szybach,chyba ze to jest ściema.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga