Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.3 ng coupe]nieszczelność drzwi kierowcy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

[2.3 ng coupe]nieszczelność drzwi kierowcy

Post autor: hakanos007 » 07 mar 2010, 19:35

Witam Koledzy.Mam pewien bardzo denerwujący mnie problem-mianowicie chodzi o nieszczelnośc drzwi a dokładniej szum wiatru podczas jazdy dobiegający z samego rogu-tam gdzie jest ta trójkątna gumna.Macie jakieś patenty aby to ogarnąć??

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 07 mar 2010, 21:13

wymiana tej gumki :-P
miałem podobny problem ale rozwiązałem w ten sposób że dałem podkładkę pod prowadnice szyb przez co lepiej dociska do słupków <ok> a i normalnie się zamyka

Awatar użytkownika
cosmeet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:16

Post autor: cosmeet » 08 mar 2010, 00:32

Masz na myśli przód drzwi, przy lusterku? Te gumy chyba już są totalnie niedostępne. U mnie w ogóle się posypały przy demontażu boczku, ale i bez nich nie mam żadnych szumów, a przynajmniej nic co by mogło denerwować.

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 08 mar 2010, 08:16

..hmmbede musiał powalczyc bo teraz czuje jak bym poldkiem jezdził:)dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 08 mar 2010, 09:01

te gumowe uszczelnienia przy lusterku i z drugiej strony drzwi sa faktycznie niedostepne w ASO, a kosztowaly ok 30 zl sztuka, ewentualnie jesli ktos ma dojscia do zakladu produkujacego elementy z gumy mozna by zapytac czy by odlali z gumy takie, potrzebne wtedy bylyby na wzor te uszczelniacze do matrycy, ma ktos takie dojscia?? to dobry bylby interes hehe ;-) :mrgreen:

Awatar użytkownika
kafarafa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 14 sie 2007, 21:49

Post autor: kafarafa » 08 mar 2010, 10:04

Ja miałem podobny problem
hodzi przedewszystkim o to że rama z szybą jest cała przykręcona w dzwiach w środku na te nie pamiętam ile śrub i jeżeli nie jest dobrze ustawiona to właśnie są te szumy ile ja z tym sięnawalczyłem zanim to wyrególowałem jak było ciepło a potem gdzy zrobiło sie zimno to okazało sięże mi szyba w jednym miejscu uszczelke przycina bo pod wplywem zimna sztywnieją gumy.
Generalnie wysokość tej trójkątnej gumy można rególować razem z ramą jak będzie podciągnięta wyżej będzie lepiej dociskała i szyba bedzie podchodziła wyrzej przez co zmniejszy się szczelina syzyfowa robota normalnie tymbardziej że u mnie np. były przekładane drzwi z manuali na elektryczne i źle spasowane było wszystko więc musiałem też pod niektóre śruby podkładki dawać

Awatar użytkownika
KaZi_2005
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 893
Rejestracja: 11 kwie 2009, 08:41
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: KaZi_2005 » 09 mar 2010, 00:13

dokładnie. w wiekrzosci wypadków pomaga regulacja samej szyby (przykręcona na 2 torxy), lub regulacja prowadnicy na szybe, przykręcona na górze na 2 śruby i na dole na jedną (po jednej stronie i po drugiej to samo). Poluzuj na początek prowadnice unieś lekko do góry i dokręć na jedną śrube, zmknij kilka razy drzwi, żeby zobaczyć czy nie zawadza za wysoko o uszczelke i czy dobrze przylega. jeżeli na oko jest ok. to poskładaj i jedź na jazdę próbną :) czynność bardzo prosta. Jeżeli z różnych przyczyn nie możesz unieść już wyżej prowadnicy, to wtedy wykręć samą szybę i przykręć kawałek wyżej.

Awatar użytkownika
hakanos007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 15 sie 2009, 13:05
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: hakanos007 » 09 mar 2010, 08:01

bede próbował bo strasznie mnie to irytuje.Ale narazie odstrasza mnie pogoda...brak garażu to niesamowity cios:(

Awatar użytkownika
papaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 368
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:49
Lokalizacja: Lędziny/Sląsk

Post autor: papaj » 10 mar 2010, 12:20

kolega kazi podał dosc skomplikowana metode, generalnie regulacja wysokosci szyby jest na jednej srubce, przy gornym mocowaniu od strony klamki, jest tam srubka wkrecona od spodu i na niej sie reguluje wysokosc domkniecia szyby, a nie odkreca cały stelaż, powodzenia!!
u mnie wyregulowałem na cacy, a po zalozeniu tapcerki znow szumiało, wiec zdjolem i poł obrotu srubka załatwiło problem, a te gumki przy lusterkach nie maja na to zadnego wpływu, tylko ten trujkącik na samym rogu dziwi musi byc dobrze spasowany, ka juz gumek przy boczkach nie mam prawie wcale a nic nie szumi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl