Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 PM 1.8 S] Wymiana sprężyn w tylniej osi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

[B3 PM 1.8 S] Wymiana sprężyn w tylniej osi

Post autor: Patrique » 09 mar 2010, 17:34

Witam. Przygotowuję się obecnie do wymiany sprężyn i amortyzatorów w swojej B3. Starałem się znaleźć jakiś podobny temat. Znalazłem tylko odnośnie 80 B4. Chciałbym rozwiać kilka swoich wątpliwości na temat tylnego zawieszenia.
Moje pierwsze pytanie jest następujące czy po ściągnięciu (ściągaczami) sprężyny wystarczy tylko odkręcić nakrętkę osadzoną na śrubie imbusowej w bagażniku? Znajomy coś wspominał, że powinno się również podłożyć drugi lewarek pod piastę... 8-) Oraz mam pytanie czy przy składaniu trzeba "skleić" połączenia gwintowane tak jak robią w fabryce? Czy mogę coś bardzo popsuć? Dziękuje z góry za pomoc i chętnie posłucham wszystkich wskazówek. Pozdrawiam. :-P

Awatar użytkownika
olek70
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 311
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:56
Lokalizacja: EZG

Post autor: olek70 » 10 mar 2010, 10:43

Gdy miałem b3, kilka razy wyjmowałem i wkładałem sprężyny tylne i ściągacz nie był do tego potrzebny. Tak jak napisałeś wystarczy odkręcić nakrętkę w bagażniku.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 10 mar 2010, 11:52

Dokładnie, w B3 nie jest potrzebny ściągacz do sprężyn. Pamiętać należy o tym że śruby dokręca się na stojącym na kołach samochodzie. Co do gwintów to nie trzeba ich jakoś specjalnie zabezpieczać, o ile wiem, to stosowane są nakrętki samozabezpieczające i to wystarcza. Wydaje mi sie ze gdzieś taki temat już był dotyczący B3 właśnie, ale szukaj tematu dot. wymiany amortyzatorów, choć mysle ze dasz sobie spokojnie rade z wymianą.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 11 mar 2010, 10:57

Dzięki bardzo za podpowiedzi :) Teraz będę pewniejszy podczas wymiany. Pozdrawiam :-) PS. Punkty oczywiście przyznane <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl