Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Lampy przednie - jak przyciemnić ?

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 03 mar 2010, 06:28

zalezy jaka bedzie skutecznosc swiatla... pamietam ze kumpel w leonie mial taka folie przy xenonie i nie slepij (brak soczewki), jednak jak z oswietleniem nigdy nie pytalem...

Awatar użytkownika
enzoo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 966
Rejestracja: 28 wrz 2007, 14:53
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Legnica

Post autor: enzoo » 03 mar 2010, 09:18

zobaczymy jak okleje przynajmniej jak policja się przyczepi to na poczekaniu się ściągnie

Awatar użytkownika
danrudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2010, 15:31

Post autor: danrudy » 16 mar 2010, 20:33

Może trochę późno dołączam do tematu ale sam planuję przyciemnienie światełek w swojej niuni. Wydaje mi się, że ori lampki są zbudowane w taki sposób, że ramka zewnętrzna jest po części elementem odbłyskującym światło.
Dlatego na pewno ma wpływ na jasność świecenia lecz to w jakim stopniu można sprawdzić tylko na aparaturze do pomiaru natężenia przed i po zabiegu malowania ramek rzecz jasna....
tak czy inaczej efekt jest o tyle interesujący, że napewno warto :mrgreen:
jako, że mam jedną lampę extra z kompletnym środkiem lecz pourywanymi zaczepami (pamiątka po stłuczce ;-) ) postaram się zaprezentować różnice między ramkami lamp pomalowanymi częściowo i całkowicie.
wydaje mi się, że nie trzeba zamalowywać całych ramek dla uzyskania efektu, więc może i wilk będzie syty i owieczka cała.....

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 mar 2010, 20:40

enzoo pisze:zobaczymy jak okleje przynajmniej jak policja się przyczepi to na poczekaniu się ściągnie
tylko uwazaj zeby czasem nie musial sciagac w zime bo chuchaniem nie rozgrzejesz tego tak bardzo zeby tak latwo sciagnac ;p
danrudy pisze:że ramka zewnętrzna jest po części elementem odbłyskującym światło.
to zle Ci sie wydaje, to jest tylko element dekoracyjny, gora wypekniajacy... nie ma on nic wspolnego ze swieceniem...
danrudy pisze:postaram się zaprezentować różnice między ramkami lamp pomalowanymi częściowo i całkowicie.
pokaz co tam Ci wyjdzie ale ja juz Ci powiem ze wszystkie opcje byly przerabiane na tym forum i nic nowego raczej nie wymodzisz ;p chyba ze w paski bedziesz malowal :D

Awatar użytkownika
danrudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2010, 15:31

Post autor: danrudy » 16 mar 2010, 20:50

Dzieki kolczat, za zachętę :mrgreen:
Widziałem zdjęcia zrobione w nocy i jest duża różnica, może ramki nie są elementem świecącym i mogą być zamalowane nie powodując efektów ubocznych ale trochę kiepsko jak dla mnie wygląda światło z tych całkiem zamalowanych. Dlatego chcę sam dla siebie i może dla potomności sprawdzić efekt dwóch różnych metod.
Póki co śnieg jeszcze u mnie na dworze leży, a nie mam garażu :-( ale do przyszłego tygodnia powinny być wyniki badań :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 mar 2010, 21:14

danrudy pisze:ale trochę kiepsko jak dla mnie wygląda światło z tych całkiem zamalowanych
w jakim sensie calych zamalowanych? :D chodzi Ci o ramki?

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 16 mar 2010, 21:26

kolczat pisze:pokaz co tam Ci wyjdzie ale ja juz Ci powiem ze wszystkie opcje byly przerabiane na tym forum i nic nowego raczej nie wymodzisz ;p chyba ze w paski bedziesz malowal :D
a ja miałem coś nowego :P znaczki OOOO hehehe i dalej mam wsumie :)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 mar 2010, 21:34

dlatego jakby mial w paski to byla by nowosc i przebil by Ciebie ;p

Awatar użytkownika
danrudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2010, 15:31

Post autor: danrudy » 17 mar 2010, 18:19

kolczat, no przecież, że o ramki !!! Nie jesteśmy na www.iq80.pl... więc wyluzuj.... :mrgreen:

Próbowałem dziś różnych metod zamalowywania tych ramek i doszedłem do wniosku, że jedyną rozsądną metodą jest zamalowanie caołści ramki tak więc kolczat miałeś rację, nie podoba mi się jednak twoje podejście bo na wstępie chciałeś mnie zniechecić. Gdyby każdy miał takie podejście, że się nie da bo juz próbowali.... to byśmy ciosali teraz krzemienie w jaskini żeby rozpalić ognisko..... :-P

A w paski wyszło bardzo brzydko !!! ;-)

[ Dodano: 2010-03-17, 18:28 ]
Dodam jeszcze, że jest różnica lecz nie w natężeniu światła bo to faktycznie się nie zmienia lecz w wyglądzie światła, przyciemnione ramki sprawiaja na kiepskich żółtych żarówkach wrażenie źle ustawionych odblyśników.... mowa tu o zwykłych lampach B4. Tak więc moim zdaniem dobry mod to zamalowane ramki reflektorów + kierunki dymione + koniecznie jakieś mocno-biało-świecące żaróweczki. Już zamówiłem kierunki Depo, żaróweczki jakieś się wynajdzie, troche sprayu i jazda.....

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 17 mar 2010, 20:56

ja Cie nie zniechecalem, przeciez napsialem zeby probowal, ale uprzedzilem ze nic nowego nie wymodzisz... nie dopisalem ze mozesz skorzystac z doswiadczen kolegow z forum i cos wybrac ;p sory jezeli poczules sie urazony, tez nie lubie ludzi ktorzy tu zniechecaja do pracy i taka osoba bym nie chcial byc postrzegany takze serdecznie przepraszam ;] no i wyglad swiatla masz racje bo jakosc sie nie zmieni tak jak pisalem, takze mamy w tej kwestii wspolne zdanie
pozdro

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 17 mar 2010, 21:41

Ja tam postawiłem już dawno na stary sprawdzony sposób-czyli wszystko co w lampie srebrne jest teraz czarne. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 17 mar 2010, 21:45

kurde tez o tym mysle bo to o niebo lepiej wyglada niz to co mam teraz... ale boje sie o dowod, bo stare zespolonki opchnalem, a wiem ze diagnostyki nie przejde na tych przetwornicach... a zmienic to na zwykla zarowke to juz nie bedzie tak latwo :/

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 17 mar 2010, 21:54

kolczat, no coś Ty :mrgreen: o dowód się boisz? :mrgreen: mi moga go zabrać patrząc z każdej strony na auto.Przód-lampy,boki-koła,tył lampy.
A jak zabiorą to i oddadzą.Oj zawsze na forum możemy stworzyć nowy dział z ogłoszeniami typu:"Pożyczę przednie lampy na przegląd.Warunek muszą być ori srebrne".Lub "pożyczę na 20 minut tylne lampy z pomarańczowymi kierunkami" He he

A na poważnie to dla mnie tylko cala lampa w czarnym macie wygląda fajnie.jak się zostawi srebrną część w pozycji czy w drogowych to psuje to efekt.kolczat możesz Sobie zerknąć na moje zdjęcie w profilu czy tam w awatarze-no tu po lewo. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 17 mar 2010, 22:01

luk448, wiem wiem, ale o wszystko umiem sie wytlumaczyc, a o brak dlugich nie umiem... a wiem ze potrafia zabrac dowod trzy razy w tygodniu jaks ie upra... i wiesz tracic na przelgad 60 co tydzien mi sie nei usmiecha wole kupic jakis nowy zderzak ;p hehe nie no bede myslal, na bank w sezonie tak jezdzil nie bede, albo bedzie cale srebrne albo cale czarne to sie jeszcze obluka...

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 17 mar 2010, 22:07

Trzeba przyciemnić całe i zrezać bi xenon.Jedynie wyjście mieć w pełni legalne czarne lampki z przodu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl