Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Avant] Obrysówki ;]

Awatar użytkownika
Ur-Arek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:01

Post autor: Ur-Arek » 24 mar 2010, 13:29

Zawsze wiedziałem, że w konfrontacji z władzą nie mam szans (heh raz leżałem skuty pod samochodem - przepraszali). Zawsze będą straty, w najlepszym układzie spore straty... czasu.
W moim sedanie miałem sporo rzeczy w zamontowanych jeszcze w DE, była do tego kompletna dokumentacja, wpisy w brief, tuv'y i rachunki. Tylna lampa InPro - czy kompletny wydech KER Innovatec
Obrazek
Ale to u nas wszystko nic! To nie są dokumenty dla policjanta czy diagnosty na SKP.
W naszym dziwnym kraju, pamiętam czasy, kiedy karali za dodatkowe światło STOP auta, sprowadzane z USA. A tymczasem kopcące Berliety, Syrenki i Stary nikomu nie wadziły. Ale to inne czasy :-?

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 25 mar 2010, 01:02

na innym forum znalazlem to :

Rozdział III
par. 12 ust 3. Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:
(...) pkt 9 mówi, że światła obrysowe przednie i tylne - pojazdu samochodowego i przyczepy, o szerokości od 1,8 m do 2,1 m ... . oraz art. 13
2. Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;

a gdzie dokladnie mozna sie dowiedziec co i jak ??


Kolczat a ty chesz obrysowki montowac w zderzaki czy po prostu w lampy je dac ??

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 25 mar 2010, 06:45

dokladnie to w kierunki...
no name pisze:jeśli pojazd jest w nie wyposażony
o wlasnie o tym cytacie wczesniej pisalem, ale usunieto moje dwa posty, dlatego do volvo policja nie ma prawa sie doczepic bo auto takie wyjechalo z fabryki, a prawo nie dziala wstecz wiec moga tak jezdzic... niestety my nie majac seryjnie takich swiatel w pewnym sensie lamiemy przepisy... bo raz Ur-Arek, przedstawia przepis ktory mowi ze mzona miec a teraz prosze no name, pokazuje ze nie wolno jezeli nie bylo to seryjnie ;] takie prawo...

Awatar użytkownika
Ur-Arek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:01

Post autor: Ur-Arek » 25 mar 2010, 06:51

Gdzie dokładnie?

DIAGNOSTA NA SKP. Bo policjant w razie coś tam Cię odeśle.

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 25 mar 2010, 11:09

Ur-Arek, czyli na kazdej stacji diagnostycznej mi to wytlumacza :-P

kolczat, a nasze przepisy sa nie zrozumiale bo raz pisza tak a w innym artykule jest zupelnie inaczej :-/

Awatar użytkownika
Ur-Arek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2009, 15:01

Post autor: Ur-Arek » 25 mar 2010, 11:59

Teoretycznie tak! Najlepiej na stacji, gdzie nie pracują zgrzybiałe chlory, co za flaszkę tylko wiedzą gdzie postawić pieczątkę. Ja mam w okolicy dwie takie nowe, duże stacje i ludzie są tam świeżo po certyfikacji. Wiedzą nawet z jaką szybkością pali się wykończenie w autobusie 8-) . Bo słyszałem że i takie zagadnienia są poruszane.

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 25 mar 2010, 12:09

ja mam u ojca w robocie stacje diagnostyczna i bym sie musial spytac :-P

Awatar użytkownika
G_DRAGON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:34
Lokalizacja: RYBNIK/ŚLĄSK

Post autor: G_DRAGON » 17 lip 2011, 17:00

no name, ja mam narazie zrobione obrysy w przednich kierunkach, tak jak chce Kolczat, (zajrzyj do mojego tematu w podpisie). I jak narazie żaden patrol się nie doczepił, a prawie dziennie z jakimś się mijam :-P
A za te w zderzaku z boku auta, nie powinni mieć nic do gadania, jeśli tylko będą w odpowiednich kolorach ;-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 18 lip 2011, 01:13

juz wiem jak zrobic to u mnie na orginalnym cokole, ale poki co dostosowuje samochod do przepisow ruchu drogowego w polsce, wiec nie robie tego ;p ostatnio pan policjant czepial sie pomaranczowej zarowki w postoju w soczewce na brzegu lampy, ale odpowiedzialem ze: "no co bawrwa zolta, tak?"

Awatar użytkownika
G_DRAGON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:34
Lokalizacja: RYBNIK/ŚLĄSK

Post autor: G_DRAGON » 18 lip 2011, 17:45

Kolczat, wkładaj licznik w Milach i gadaj tak jak ja - Panie władzo, ale to przecież jest amerykańska wersja, niech pan spojrzy :-P

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 18 lip 2011, 20:25

ja zawsze glupka udaje, wtedy najlatwiej zanizyc mandat albo go uniknac ;p

Awatar użytkownika
G_DRAGON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:34
Lokalizacja: RYBNIK/ŚLĄSK

Post autor: G_DRAGON » 19 lip 2011, 12:34

Dokładnie Kolczat, nadajemy na tych samych falach, a co ważniejsze... to działa :mrgreen:

A wracając do tematu:
To jak to chcesz zrobić na ori cokole :?:
Ja zastosowałem żarówkę dwuwłóknową.

Awatar użytkownika
paji
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:39

Post autor: paji » 19 lip 2011, 17:26

Dwuwłóknowa może za bardzo świecić...
W poprzednim aucie, miałem malutkie żarówki do kierunków bocznych i oprawki tak samo, w audi też będę tak robił, tylko kwestia czasu... :-(
A i jeszcze warto zrobić sobie przełącznik on/off obrysu, ja tak miałem w poprzednich autach, i przy kontroli wyłączałem obrys zawsze :-D

Awatar użytkownika
G_DRAGON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 463
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:34
Lokalizacja: RYBNIK/ŚLĄSK

Post autor: G_DRAGON » 19 lip 2011, 20:14

paji, ja mam dwuwłóknową 4W/21W i jest w sam raz (zobacz sobie u mnie), co do wyłącznika to nie mam, bo ja z tym jeżdżę na co dzień... :mrgreen: przy kontroli to już i tak za późno jak zobaczą.

Loioneq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:59
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Loioneq » 28 lis 2013, 12:15

Witam chciałem zrobić coś takiego właśnie w kierunkach. u mnie dużo aut takich jeździ bez problemów żadnych. miałem takie coś przez rok w cordobie tylko robione samemu wsadziłem postojowe żarówki do migaczy i też wyglądało dobrze. ale teraz chciałbym to zrobić na dwuwłuknowych żarówkach. tylko domyślam się że do tego żarówki nie wystarczą hmm? gniazda migaczy trzeba przerabiać? jak tak to niech się ktoś wypowie kto robił taki zabieg u siebie. :) pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl