Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 PM] Problem ze ściagaczem do sprężyn.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

[B3 PM] Problem ze ściagaczem do sprężyn.

Post autor: Patrique » 13 kwie 2010, 19:09

Nie wiedziałem za bardzo gdzie wstawić taki temat. Temat nie wątpliwie związany z zawieszeniem 8-) . Otóż postanowiłem dzisiaj poprawić sobie górny amortyzator gumowy bo trochę krzywo siedział. Do tego celu użyłem ściągaczy (samorobów) :(. Wszystko było ok do póki górna "łapa" która była zrobiona z rozwierconej nakrętki (1), nie przekrzywiła się i sama nie nagwintowała :cry: . Teraz kiedy próbuje rozkręcić ściągacz, ta nakrętka która powinna być luźno (1) działa jak kontra i nie mogę tym sposobem tego rozkręcić. Wiem, że to moja wina że nie przypilnowałem jak skręcałem no ale teraz to już musztarda po obiedzie. Czy kątowa musi iść w ruch? :-/ Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 13 kwie 2010, 19:19

a gdybyś spróbował spiłować gwint poniżej tej śruby :?: nie wiem czy dobrze to wykminiłem :-/

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 13 kwie 2010, 20:39

Hmm... Czyli upiłować gwint pod tą dolną nakrętką? To ma sens. :-) Takie proste a na to nie wpadłem :-D . Autko póki co stoi do rana na cegłach. Nigdy więcej ściągaczy domowej roboty. Gdybym wiedział, że tak się stanie to bym już wolał wykręcić całą kolumnę i składać od początku niż tak się bawić. Pozdro. ;-)

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 13 kwie 2010, 20:46

albo jeszcze inaczej spróbuj zrobić skręć troszkę to swoje urządzenie i najpierw spiłuj gwint nad śrubą (1) poźniej popuść tak żeby śruba we4szła na spiłowane miejsce i spiłuj poniżej myślę że uda się ściągnąć, a jak już zdejmiesz to to na spokojnie możesz spróbować spiłować gwint na połowie długości tego pręta albo udać się do sklepu żeby wydać 35zł i cieszyć bezproblemowym skręcaniem sprężyn <ok>

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 14 kwie 2010, 11:38

A czy jak podniosę "żabą" belkę z tej strony, to czy sprężyna ściśnie mi się na tyle, żeby ściągnąć to ustrojstwo. Kombinuje, żeby było najłatwiej. Nie wiem co mnie podkusiło żeby to w ogóle ruszać :-( Pogoda za oknem okropna, a mi się zachciało robić to na ogródku :roll: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl