Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S automat) - szyberdach - nieprawidłowo zamyka się

ODPOWIEDZ
esen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Chorzów

[B3 1.8S automat) - szyberdach - nieprawidłowo zamyka się

Post autor: esen » 28 mar 2010, 14:00

Witam,
Mam problem z szyberdachem. Od zakupu działał wyśmienicie, często używałem (rewelacja swoją drogą). Jeśli taki temat był - nie bijcie, szukałem na forum.

Szyberdach ma dwa tryby, jeden - otwieranie całkowite, wtedy szyber wchodzi między dach a podsufitówkę i drugi - otwiera się do góry na zawiasach.

Dwa dni temu pokazując koledze jak działa - nie chciał się zamknąć. Niestety poprzez próby kręcenia trzy razy coś zagrzechotało (odgłos jakby wieloklin przeskoczył). Wyszedłem z auta i okazało się, że między prowadnicami a tymi blaszkami które zamykają gumową klapkę szyberdachu (ta niby osłona od wiatru (?) ) zakleszczyło się toto:

Obrazek Obrazek


Wczoraj zaglądałem z obu stron między szyber a dach, oglądałem co się da z zewnątrz i nie widzę nigdzie drugiej takiej części.

W sumie to by może wisiało mi to obojętnym kalafiorem, ale szyber nie zamyka się jak powinien. Albo zostaje szpara na froncie, albo zamyka się za bardzo z jednej strony (lewa strona za bardzo opada i uszczelka może przeciekać).

Jakbym jeszcze wiedział co to w ogóle jest i gdzie to zamontować/przykleić to byłoby łatwiej.

Pomóżcie nowemu ;)

EDIT: i jeszcze jedno, teraz przy zamykaniu szyberdachu występują dwa objawy dodatkowe: 1. korbka czasem przeskakuje - cięzko chodzi przy końcu zamykania (wieloklin oglądałem, wygląda bardzo dobrze) i 2. nie zamyka się przy odpowiednich ustawieniach (czasem gdy korbka wchodzi w tryb spoczynkowy szyber jest niedomknięty, czasem już wychodzi do góry odchylając się)

[ Dodano: 2010-03-29, 16:25 ]
Problem rozwiązany:

Okazuje się, że część pokazana na zdjęciu jest w zasadzie niepotrzebna. Po zdjęciu kompletnego szyberdachu umieszczonego na allegro wywnioskowałem, że znajduje się ona na samym końcu zestawu i jedynie służy (nie wiem dalej do czego) przy pełnym otwarciu szyberdachu.

Stwierdziłem więc, że coś jest nie tak w samym mechanizmie. Zauważyłem, że przy kręceniu korbką, gdy coś zagrzechocze szyber zamyka się w jeszcze dalszej pozycji w stosunku do ustawienia korbki (stan spoczynkowy był w coraz większym otwarciu).

Rozebrałem więc korbkę i wyjąłem mechanizm z zębatkami. Okazało się, że był luźny. Zamknąłem szyber, ustawiłem mechanizm na stan spoczynku, mocno wszystko podokręcałem i szyber działa jakby nigdy nic się nie stało.

Awatar użytkownika
patrz011
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Zamość

Post autor: patrz011 » 13 kwie 2010, 15:07

Tutaj masz wcześniejszy temat szyberdachu (jak rozłożyć i poskładać):
https://audi80.pl/b3-all-jak-wyjac-s ... htm#417574

esen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: esen » 18 kwie 2010, 23:50

patrz011 pisze:Tutaj masz wcześniejszy temat szyberdachu (jak rozłożyć i poskładać):
https://audi80.pl/b3-all-jak-wyjac-s ... htm#417574
Dzięki wielkie za linka. Wybaczcie, że sam nie znalazłem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga