Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Gadzet - górna osłona silnika w benzyniaku ?

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

[b3/b4] Gadzet - górna osłona silnika w benzyniaku ?

Post autor: Patrique » 23 kwie 2010, 11:53

Tylko nie wyśmiejcie mnie. Ale myślałem ostatnio czy by dało się jakoś "opatulić" mój silniczek 1.8 Benzyna PM górną plastikową pokrywą od np. 1Z. Wiem, że wtedy bym musiał chyba zmienić filtr powietrza "ufo" na "normalny". Czy taki pomysł ma w ogóle rację bytu? PS. Pomysł narodził się z chęci pomodzenia pod maską, z faktu iż niewiele z działam przy tej wersji silnikowej to chciałem chociaż żeby to wyglądało albo było ładnie zasygnowane takim "dodatkiem" z logo Audi. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 19:23 przez Patrique, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 kwie 2010, 12:14

Jeśli udałoby ci się coś takiego zrobić to na pewno widok po otworzeniu paski byłby znacznie fajniejszy. Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego.

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 23 kwie 2010, 19:33

:arrow: mysle ze lepsza pierwsza zmiana powinno byc uzbrojenie autka w oslone pod silnikiem...

:arrow: pozniej moglbys pokombinowac z obudowywaniem na gorze, wczeniej jednak moze wygluszenie na maske, ktorego zapewne tez nie masz w standarcie...u mnie to wygladalo tak po pomalowaniu specjalna farba do materialu foliatec w kolorze niebieskim: http://lh4.ggpht.com/_O9Pd4noOFc8/SyUhF ... 0_4336.jpg

:arrow: tak rozwiazalem niezbyt ciekawy wyglad silnika ABT (troche srebrzanki, troche chromu, troche koloru i wszystko wyczyszczone) - tez jakas opcja: http://lh4.ggpht.com/_O9Pd4noOFc8/SyUhG ... CF1325.JPG

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 23 kwie 2010, 20:33

UFOtm pisze::arrow: mysle ze lepsza pierwsza zmiana powinno byc uzbrojenie autka w oslone pod silnikiem...
Chyba a raczej na pewno masz rację. Najierw osłona pod silnik a potem odpicowanie silnika, przynajmniej wtedy ogranicze jego brudzenie się. A mam pytanko. Czy ta listwa z uszczelką na chłodnicy... ona była w standardzie w B4? 8-)



tak byla w standardzie :) - ufotm
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 12:23 przez Patrique, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 25 kwie 2010, 13:39

UFOtm pisze:tak rozwiazalem niezbyt ciekawy wyglad silnika ABT (troche srebrzanki, troche chromu, troche koloru i wszystko wyczyszczone) - tez jakas opcja: http://lh4.ggpht.com/_O9P...-0/DSCF1325.JPG
A mógłbyś opisac mniej więcej co jest srebrzanką, a co chromem ? Bo nawet nieźle to wygląda :-D

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 25 kwie 2010, 17:35

GerB3 pisze:
UFOtm pisze:tak rozwiazalem niezbyt ciekawy wyglad silnika ABT (troche srebrzanki, troche chromu, troche koloru i wszystko wyczyszczone) - tez jakas opcja: http://lh4.ggpht.com/_O9P...-0/DSCF1325.JPG
A mógłbyś opisac mniej więcej co jest srebrzanką, a co chromem ? Bo nawet nieźle to wygląda :-D
:arrow: srebrzanka to blok silnika, kolektor, chlodnica od przodu i od gory, alternator i lapy silnika

:arrow: chrom to obudowa filra powietrza, obudowa akumulatora, zbiorniczek plynu wspomagania

:arrow: kolor widac czerwonka tu i owdzie, wyrezany otwor w obudowie paska rozrzadu.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 29 kwie 2010, 09:28

Ciekawy pomysł masz kolego z tą obudową - nie powiem żeby mi samemu nie przeszedł on przez głowę ;-)

Generalnie jest to jak najbardziej możliwe z tym, że dużo czasu zajmie stworzenie rusztowania i wypoziomowanie go. Obudowa filtra zapasuje tylko i wyłącznie z audi. Problem polega na tym, iż kwadratowe pochodzą z pełnego wtrysku i trzeba będzie rezać część zamykającą wraz z wylotem na silnik.

Próbowałem dopasować golfoską, niestety jest za duża... Jedynie obudowa zespołu wtryskowego (takie kolanko) podchodzi z malutką przeróbką.

Założenie płyty pod silnikiem to jednak pierwsza rzecz. Bez niej komora silnika strasznie się brudzi... Do tego polecam płytę pod skrzynię i bardzo ważną uszczelkę pod maskę - bez niej masa brudu wlatuje wraz z wodą podczas jazdy...

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 29 kwie 2010, 14:56

Oofol, o jakiej uszczelce pod maskę mówisz?

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 29 kwie 2010, 15:05

Tej która się krzywi w b3. gumowa między grillem a machą zapewne

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 05 maja 2010, 09:03

Dokładnie o tej Kacperku ;-)

BASTEK - jest przymocowana w B3 na całej długości maski przylegając do grilla i reflektorów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl