Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Avant TDI] Problem z centralnym zamkiem - trochę inny

ODPOWIEDZ
klekocix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2010, 09:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[B4 Avant TDI] Problem z centralnym zamkiem - trochę inny

Post autor: klekocix » 24 kwie 2010, 20:57

Witam :)

Auto mam od kilku dni a już problem... a może nie problem, sam nie wiem?

Otóż auto wyposażone jest w pneumatyczny centralny zamek (jak zapewne auto każdego z nas). Pilotem mogę zamykać oraz otwierać centralny zamek. Jeśli zamykam centralny w samochodzie przyciskiem na drzwiach - centralny się zamyka. Jednak jeśli w ten sam sposób próbuję otworzyć drzwi - nie otwierają już się. Otwierają się tylko drzwi kierowcy. Tak jakby siłownik master działał tylko na zamykanie a na otwieranie już nie. Zaznaczam jeszcze raz, że dzieje się to tylko przy próbie ręcznej manipulacji centralnym. To normalne czy coś jest nie tak? Jeśli nie - co należy naprawić/poprawić?

Awatar użytkownika
Zuck
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zuck » 24 kwie 2010, 21:19

Według mnie wina będzie leżała po stronie siłownika zamka w drzwiach kierowcy. Zdejmij tapicerkę, do siłownika będzie podpięta kostka z 3 kablami
+12V
Masa
Kabel sterujący master, gdy zamykasz i otwierasz drzwi ryglem lub kluczykiem, powinien na nim pojawiać się na przemian plus i minus.
Sprawdź, co dzieje się na tym kablu, gdy otwierasz i zamykasz drzwi.

Pozwolę podpiąć się pod temat, bo też padł mi dzisiaj zamek a mam podobny problem, nie ruszany na forum jeszcze. Mam ori zamek pneumatyczny z ori alarmem, dołożona chińska centralka sterowania pilotem. Sytuacja wygląda mniej więcej tak:
-zamek nie otwiera ani nie zamyka się z pilota
-zamek otwiera i zamyka z kluczyka 4 drzwi + klapę
-wciskając rygiel w drzwiach kierowcy otwiera jedynie drzwi kierowcy
-wciskając rygiel w drzwiach pasażera otwiera wszystkie drzwi + klapę

Centralkę od pilota mam wpiętą w przewód master idący od siłownika z drzwi kierowcy. Sprawdziłem, że gdy otwieram i zamykam drzwi kierowcy z rygla to na przewodzie przy centralce pojawia się na przemian plus i minus, cetralka również podaje prawidłowo plusa i minusa na ten przewód. Mimo wszystko pompka nie reaguje na sygnał. Czy ktoś ma pomysł, gdzie szukać przyczyny problemu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga