Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Avant TDI] Problem z centralnym zamkiem - trochę inny

ODPOWIEDZ
klekocix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2010, 09:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[B4 Avant TDI] Problem z centralnym zamkiem - trochę inny

Post autor: klekocix » 24 kwie 2010, 20:57

Witam :)

Auto mam od kilku dni a już problem... a może nie problem, sam nie wiem?

Otóż auto wyposażone jest w pneumatyczny centralny zamek (jak zapewne auto każdego z nas). Pilotem mogę zamykać oraz otwierać centralny zamek. Jeśli zamykam centralny w samochodzie przyciskiem na drzwiach - centralny się zamyka. Jednak jeśli w ten sam sposób próbuję otworzyć drzwi - nie otwierają już się. Otwierają się tylko drzwi kierowcy. Tak jakby siłownik master działał tylko na zamykanie a na otwieranie już nie. Zaznaczam jeszcze raz, że dzieje się to tylko przy próbie ręcznej manipulacji centralnym. To normalne czy coś jest nie tak? Jeśli nie - co należy naprawić/poprawić?

Awatar użytkownika
Zuck
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:04
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zuck » 24 kwie 2010, 21:19

Według mnie wina będzie leżała po stronie siłownika zamka w drzwiach kierowcy. Zdejmij tapicerkę, do siłownika będzie podpięta kostka z 3 kablami
+12V
Masa
Kabel sterujący master, gdy zamykasz i otwierasz drzwi ryglem lub kluczykiem, powinien na nim pojawiać się na przemian plus i minus.
Sprawdź, co dzieje się na tym kablu, gdy otwierasz i zamykasz drzwi.

Pozwolę podpiąć się pod temat, bo też padł mi dzisiaj zamek a mam podobny problem, nie ruszany na forum jeszcze. Mam ori zamek pneumatyczny z ori alarmem, dołożona chińska centralka sterowania pilotem. Sytuacja wygląda mniej więcej tak:
-zamek nie otwiera ani nie zamyka się z pilota
-zamek otwiera i zamyka z kluczyka 4 drzwi + klapę
-wciskając rygiel w drzwiach kierowcy otwiera jedynie drzwi kierowcy
-wciskając rygiel w drzwiach pasażera otwiera wszystkie drzwi + klapę

Centralkę od pilota mam wpiętą w przewód master idący od siłownika z drzwi kierowcy. Sprawdziłem, że gdy otwieram i zamykam drzwi kierowcy z rygla to na przewodzie przy centralce pojawia się na przemian plus i minus, cetralka również podaje prawidłowo plusa i minusa na ten przewód. Mimo wszystko pompka nie reaguje na sygnał. Czy ktoś ma pomysł, gdzie szukać przyczyny problemu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga