Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Problem z centralnym zamkiem

ODPOWIEDZ
losiak59
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:57

[B4 ABK] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: losiak59 » 11 kwie 2010, 12:23

Witam, mam problem z centralnym zamkiem, rozładowuje mi on akumlator.
Mam pratycznie nowy (miesięczny) akumlator, po założeniu centralnego zamka, wytrzymuje on ledwo 3dni, co może być tego przyczyną?
Słyszałem, że centralny zamek na czuwaniu nie pobiera aż tak dużo prądu.
Hmmm a mogłoby być przyczyną to, że wziąłem (+) z radia ?
Zupełnie nie wiem co teraz zrobić ;/ Proszę o pomoc

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 11 kwie 2010, 12:32

Widocznie ma jakies zwarcie ( to niebezpieczne moze sie cos zapalic !!! ) , moze cos zle podlaczyles sprawdz . Tak pobiera ale to bardzo malutko . O plusie z radia to raczej nie ma wplywu na wieksze ciagniecie pradu chyba ze Ci radio caly czas gra hehhe .

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 11 kwie 2010, 13:31

To że wziąłeś prąd z radia nie ma większego znaczenia. Namierzenie problemu jest banalnie proste i opisywane wiele razy na forum. Wystarczy wpinać amperomierz kolejno w miejsce bezpieczników. Znajdziesz na którym obwodzie jest za duży pobór i sprawa załatwiona.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 11 kwie 2010, 14:09

Po części już wiadomo na którym bezpieczniku, skoro wziąłeś plus z radia to wpiąłeś się w obwód odpowiadający za podświetlenie deski,radio, oświetlenie kabiny itd. - bezpiecznik nr 4.Znajdź najgrubszy czerwony przewód pod skrzynką bezpieczników i tam podłącz plus, miałem już do czynienia z problemami spowodowanymi złym podłączeniem radia lub przerabianiem kostki pod radio żeby nie żarło prądu na postoju.Na początek zrób tak jaki napisałem żeby wyeliminować radio.Jeśli to nie pomoże to tak jak napisał kubik, amperomierz w rękę i pierwsze co sprawdzasz to pobór prądu z podpiętą centralką zamka i z odłączoną centralką.Napisz jaki miałeś pobór prądu.

losiak59
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:57

Post autor: losiak59 » 12 kwie 2010, 21:30

Sprawdzone, sam centralny po przełączeniu radia (radio gra tylko po przesunięciu kluczyka na pierwszą pozycje) pobiera 0,04A. Wcześniej samo radio pobierało 10A na czuwaniu
Znajomy elektronik powiedział, że akumlator przy takim poborze centralki wytrzyma max 10dni :-x

[ Dodano: 2010-04-13, 16:25 ]
Przepraszam, źle napisałem, pobór centralki to 40A nie 0,04

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 13 kwie 2010, 17:17

Czyli stanowczo za dużo, pobór prądu z centralką nie powinien przekroczyć więcej niż 0,20A ale to już jest naprawdę wypasiona centralka z alarmem i definitywny maksymalny pobór prądu, u mnie pobór prądu z podłączoną centralką wynosi 0,09A.

losiak59
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:57

Post autor: losiak59 » 14 kwie 2010, 21:55

Dodzwoniłem się do dystrybutora tych zamków i za kilka dni mają dać mi odpowiedź ile powinno pobierać urządzenie, jeśli różnica będzie to wymienią mi centralkę.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 15 kwie 2010, 11:08

losiak59 pisze:Znajomy elektronik powiedział, że akumlator przy takim poborze centralki wytrzyma max 10dni

[ Dodano: 2010-04-13, 16:25 ]
Przepraszam, źle napisałem, pobór centralki to 40A nie 0,04
Jakby brał 40A to aku wytrzymał by najwyżej 2 godziny, a poza tym nie masz na tym obwodzie tak mocnych bezpieczników. Jak masz aku np. 65 Ah to znaczy że przy poborze 1A wystarczy energi na 65 godzin.

losiak59
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:57

Post autor: losiak59 » 15 kwie 2010, 19:51

W takim razie możliwe że coś pochrzaniłem(jestem zielony z elektroniki dosłownie), czyli raczej wychodzi na to, że bierze 4A
na pewno nie 0,4 a juz tym bardziej 0,04

adasrogas

Post autor: adasrogas » 26 kwie 2010, 15:42

Witam, chciałbym sie dołączyć do tematu.

U mnie centralny zamek się wziął i skończył. Objaw był taki, że z nienacka zamknął wszystko co się da oprócz drzwi kierowcy i od tego czasu nie działa. Można sobie poszczególne drzwi zamykać i otwierać do woli ale każde z osobna. Centralny nie reaguje ani na przednie drzwi, ani na bagażnik, nie słychać też żeby jakiś siłownik próbował działać. Biezpiecznik nr 19 jest ok.

Pytanie czy może szukać jeszcze po jakichś przekaźnikach na podszybiu, a moze pod kierownicą gdzieś czy ściągać boczki w drzwiach? A może jest jakaś inna przyczyna tej awarii, którą ktoś juz przerabiał?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 27 kwie 2010, 22:59

A jak przekręcisz kluczyk w przednich drzwiach to pompka centralnego zamyka i otwiera?Sprawdź przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy i pasażera i napisz.Najpierw wyklucz pompkę a potem centralkę.

adasrogas

Post autor: adasrogas » 28 kwie 2010, 00:14

nic nie reaguje. ani na przekręcanie kluczykiem w bagażniku ani w lewych ani w prawych drzwiach, nie reaguje także na wciskanie i wyciąganie guziczka w drzwiach przednich lewych i prawych. na tylne i tak by nie reagowało bo tam są bierne siłowniki. dodam że to nie jest central zamek na pilota tylko normalnie na kluczyk.

ja bym pompek się nie czepiał bo wszystkie na raz by nie siadły, myślę coś bardziej w kierunku jakiegoś przekaźnika, albo kabla zasilającego, albo jakiegoś czegoś innego.

Awatar użytkownika
loco_grchw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: loco_grchw » 28 kwie 2010, 07:15

Sprawdz pompkę centralnego w bagażniku. Jak zamykasz drzwi kluczykiem to slychac ja ?

https://audi80.pl/b4-abk-centralny-n ... t37362.htm

Pozdro <piwo>

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 28 kwie 2010, 11:32

Tak jak napisał loco_grchw, pompka jest w bagażniku, w drzwiach masz tylko siłowniki i na pewno nie zepsuły się wszystkie na raz tak więc zlokalizuj pompkę centralnego i obejrzyj dokładnie czy nie ma gdzieś zimnych lutów albo przetartych przewodów.

adasrogas

Post autor: adasrogas » 28 kwie 2010, 13:49

loco_grchw pisze:Sprawdz pompkę centralnego w bagażniku. Jak zamykasz drzwi kluczykiem to slychac ja ?
nic nie słychać, wszystko działa tak jak by samochód nigdy nie widział centralnego zamka tzn wcale.

Wasze podpowiedzi z niedziałającą pompką myślę że są trafne. Wszystkie objawy i skutki się zgadzają.

Jeszcze mam takie skromne pytanko: gdzie szukać tej pompki w bagażniku? Ona gdzieś w klapie jest czy w podłodze? Dodam ze to jest sedan

A tymczasem za podpowiedzi i pomoc bardzo <piwo> <piwo> <piwo>

[ Dodano: 2010-04-28, 15:47 ]
Więc znalazłem już tą pompke. Jest z prawej strony bagażnika. Widać ją jak się sciągnie futerko koło nadkola. I sprawa wygląda tak ze jak przekręcam kluczyk w bagażniku to słychać ze coś tam cyka i tyle. Rozebrałem ją i podłączyłem silnik za krótko i on się kręci. Wg mnie wynika z tego ze któryś tam przekaźnik co jest przy tej płytce siadł. Co do zimnych lutów na płytce sie nie wypowiadam bo nie wiem do końca jak to może wyglądac. Mam kumpla elektronika co może coś wymyśli.

Jeszcze raz dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga