Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] Buczenie przy skrecaniu

ODPOWIEDZ
bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

[80 B3] Buczenie przy skrecaniu

Post autor: bogoos » 21 cze 2007, 09:45

Mam problem strasznie mi "buczy" w samochodzie powyżej 120km/h i przy skręcaniu... Obawiam się że to łożysko i chyba lewe tylne. Macie jakąś opisówkę jak to rozebrać? Sorki że pytam o taki banał ale nigdy tego nie robiłem i nie chce czegoś spiepszyć...
Chyba że to nie łożysko... Piszcie co wiecie... Dzięki
Ostatnio zmieniony 21 cze 2007, 10:05 przez bogoos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

wymiana łożyska koła tylnego...

Post autor: Omen » 21 cze 2007, 11:03

W tych tematach opisano regulacje luzu łożysk tylnej osi.. :arrow:
viewtopic.php?t=4501&highlight=%B3o%BFysko
Polski Klub Audi 80 :: Zobacz temat - [80 B4] Dokręcenie łożysk z tyłu po wymianie na nowe.
viewtopic.php?t=4982&highlight=%B3o%BFysko
Polski Klub Audi 80 :: Zobacz temat - [80 B3] Luz w tylnych kołach

W zalezności czy masz na tyle bębny czy tarcze, najpierw po podniesieniu i zdjeciu koła ( przy tarczowych zdemontowaniu zacisku hamulca i tarczy), trzeba odkręcic nakretkę piasty koła, potem ściągnąć piaste koła, wyciągnąć uszczelniacz, wybić stare łożyska, delikatnie wprasować lub umiejętnie nabić nowe łozyska ( dobrze je nasmarować smarem ŁT43..)...i przykręcić piastę... To tak w wielkim skrócie... Jak nie masz narzędzi i pojęcia/zdolnosci mech. to oddaj tę robote fachowcowi..

Pozdr. Adam

bogoos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Tuchów

Re: wymiana łożyska koła tylnego...

Post autor: bogoos » 21 cze 2007, 12:46

Omen pisze:W tych tematach opisano regulacje luzu łożysk tylnej osi.. :arrow:
viewtopic.php?t=4501&highlight=%B3o%BFysko
Polski Klub Audi 80 :: Zobacz temat - [80 B4] Dokręcenie łożysk z tyłu po wymianie na nowe.
viewtopic.php?t=4982&highlight=%B3o%BFysko
Polski Klub Audi 80 :: Zobacz temat - [80 B3] Luz w tylnych kołach

W zalezności czy masz na tyle bębny czy tarcze, najpierw po podniesieniu i zdjeciu koła ( przy tarczowych zdemontowaniu zacisku hamulca i tarczy), trzeba odkręcic nakretkę piasty koła, potem ściągnąć piaste koła, wyciągnąć uszczelniacz, wybić stare łożyska, delikatnie wprasować lub umiejętnie nabić nowe łozyska ( dobrze je nasmarować smarem ŁT43..)...i przykręcić piastę... To tak w wielkim skrócie... Jak nie masz narzędzi i pojęcia/zdolnosci mech. to oddaj tę robote fachowcowi..

Pozdr. Adam
Dzięki stary za porade :) mam zdolności odkąd mam audiczke to sobie sam wszystko robie....
Dzięi jeszcze raz za pomoc

Awatar użytkownika
krzysiek11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 256
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:52
Lokalizacja: Wejherowo/Kartuzy

Post autor: krzysiek11 » 21 cze 2007, 13:04

siemanko. kolega Ci dobrze pisze ale masz b3 i pewnie bębny z tyłu
po pierwsze upewnij sie które łożysko ci wyje bo dżwięk ten przenosi sie tak że niewiadomo które to.
następnie zdejmij koło wybij przykrywke łożyska śrubokrętem pobijając ja z obu stron na przemian. potem wyjmij zabezpieczenie odkręc nakretke i zdejmij bęben wytrzyj smar i wyjmij uszczelniacze gumowe połuż bęben na płasko znajdz wewnątrz bębna wycięcia włóż w tam śrububokręt i wybij tuleje. potem odwróć bęben i zrób to samo z drugim.
Wyczyść i wciśnij nowe uważaj żeby chodziło równomiernie, wbijajac używaj czegoś miękkiego tak żeby nie uszkodzić tuleji jeżeli to zrobisz łożysko szybko zacznie chałasowac.
składając włóż smar specjalny do łożysk.
nakrętke dokręc z wyczuciem ''nie za mocno'' naprzykład kombinerkami wtedy nie przesadzisz no i tak dalej...

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 29 cze 2007, 12:59

bogoos pisze:przy skręcaniu
mi tez buczy przy skrecaniu na postoju czy to bedzie pompa czy może być coś przy zawieszeniu, poprzedni wlasciciel wymienil juz 3 pompy i dalej buczy
--== OOOO==--
Przewaga dzięki technologi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga