Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 all] wymiana (naprawa) szyberdachu

ODPOWIEDZ
babulej
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 08 cze 2007, 22:37

[80 b4 all] wymiana (naprawa) szyberdachu

Post autor: babulej » 05 lip 2010, 21:06

witam,

chyba strzeliła mi prowadnica, bo dach działa jak mu sie podoba .... otwiera sie na przechyl krzywo, a do dachu nie chowa sie.... ida upadly, chcialbym to naprawic. Ktos w malopolskim sie podejmie wymiany (naprawy) ???

tomek

Mario26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mario26 » 06 lip 2010, 20:33

sam sprubuj odkrec silnik od szyberdachu tam znajdziesz dwie linki moje były mocno brudne wiec je wyczysciłem mozolna robota ale sie udało podgiołem blaszki które dociskaja te linki do silnika i działazajeło mi to z 2 godzinki bo czyszczenie linek mi troszke zajeło

Awatar użytkownika
ciechan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 234
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:09
Lokalizacja: M-c Podlaski/Lublin
Kontakt:

Post autor: ciechan » 08 lip 2010, 09:49

babulej, mi też walnęła prowadniczka, widziałem na Allegro jest do kupienia za 65zł prawa lub lewa (różnią się) połamaną udało mi się wyjąć bez rozkręcania i wyjmowania szyberdachu, może uda i się nową tak założyć

babulej
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 08 cze 2007, 22:37

Post autor: babulej » 09 lip 2010, 09:48

kurcze, ja nie widze ich na allegro.... jak to wyciagnales bez rozkrecania ? co z synchronizacja obu stron pozniej? zeby otwieraly sie w tym samym momencie ?

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 10 lip 2010, 08:23

babulej pisze:kurcze, ja nie widze ich na allegro.... jak to wyciagnales bez rozkrecania ? co z synchronizacja obu stron pozniej? zeby otwieraly sie w tym samym momencie ?
Szukajcie a znajdziecie :-) Kolego wystarczy poszukać, bo było wiele razy o wymianie prowadnic szyberdachu, pracy na 10 minut. Tu masz TEMAT ZE ZDJĘCIAMI na których widać jak wymienić prowadnice bez wyjmowania całego szyberdachu.
Uchylasz szyber do góry, wychodzisz na zewnątrz, odciągasz tapicerkę i zagiętym drucikiem zdejmujesz trzymające ją sprężynki z zaczepów, następnie tapicerka opada i odsuwasz ją do tyłu. Po odsunięciu tapicerki widać wszystko jak na dłoni. Odkręcasz połamane prowadnice i w ich miejsce wkręcasz całe, nic nie trzeba synchronizować jeśli nie ruszałeś linek. Prowadnice albo na allegro albo na pobliskim szrocie.

mirs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2010, 23:22

Post autor: mirs » 10 lip 2010, 09:24

naprawa linki od maski

cezark
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2011, 10:45

Post autor: cezark » 05 lis 2013, 20:17

odkopuję kotleta,panowie mam pytanko czy jest jakiś problem z wymianą samego dekla szyberdachu w avancie (tej blachy) bo muszę wymienić szyberdach ale pewnie będzie problem ze znalezieniem takiego samego koloru a moja stara pokrywa jest ok

[ Dodano: 2014-04-14, 23:34 ]
witam,mam jeszcze jedno pytanko odnośnie szybra a mianowicie co może być przyczyną tego że jak auto stoi na słońcu to szyber przestaje działać,poprostu jak chcę otworzyć nagrzany szyber to nie ma żadnej reakcji,dopiero jak auto schowam do garażu albo postoi do wieczora i dach ostygnie szyber zaczyna działać,to samo jest jak otworzę szyber a postawię auto na słońcu to z kolei nie daje się zamknąć...nie wiem gdzie mam szukać przyczyny,jakiś włącznik termiczny nawala czy jak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl