Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 all] pompka centralnego i sterowanie lampką wewnętrzną

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karol_90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 27 mar 2010, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

[B4 all] pompka centralnego i sterowanie lampką wewnętrzną

Post autor: Karol_90 » 27 lip 2010, 17:50

Ostatnio zamontowałem alarm do swojego auta i mam następujący problem. Lampka wewnętrzna nie zawsze gaśnie po zamknięciu centralnego i pali się ok. 36-40s. Opóźnienie w alarmie na czujniki drzwiowe jest ustawione na 35s, ale ten czas jest za krótki bo lampka świeci dłużej i alarm odbiera to jako otwarte drzwi i zaczyna wyć. Mam kilka pytań:

1) Czy prawidłowo lampka powinna zawsze gasnąć po zamknięciu centralnego czy palić się jeszcze przez jakiś czas?

2) Od czego zależy że lampka od razu gaśnie lub świeci jeszcze przez jakiś czas? (Przeważnie gaśnie po zamknięciu centralnego, ale czasem pali się przez te ok. 40s i nie zauważyłem żadnej reguły)

3) Czy da się skrócić czas przez jaki świeci lampka po zamknięciu lub wstawić układ gaszący ją?

4) Czy na którymś kablu w wiązce centralnego zamka(tej z 10-cioma przewodami) pojawia się 12V, lub zanika(ale po otwarciu cały czas jest) dzięki któremu mógłbym przekaźnikiem gasić lampkę?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 18:22 przez Karol_90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 28 lip 2010, 13:39

Karol_90, na początek popraw proszę nazwę tematu.
U mnie jest identycznie z lampką i nie ma żadnych problemów. Podłącz prewód od krańcówek bezpośrednio pod przewód od wyłącznika tylko nie pod ten co daje mase na piszczyk.

Awatar użytkownika
putinn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 158
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:58
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: putinn » 28 lip 2010, 14:09

mam ten sam problem, po prostu wyłączyłem lampkę <ok>

Awatar użytkownika
Karol_90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 27 mar 2010, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Karol_90 » 28 lip 2010, 18:25

kokolino1, już wiem o co chodzi, miałem instalację po starym alarmie i tam podłączony przewód był ten od lampki 3-żyłowy. Wolnym czasem zrobię tak jak mówisz. Dzięki za pomoc :-)

A jaki ten przewód ma kolor i czy idzie on w jakiejś wiązce, czy muszę dobierać się pod tą plastikową osłonę słupka B?

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 28 lip 2010, 19:50

nie pamiętam koloru ale wykręć wyłącznik na słupku i będą dwa przewody jeden do buzera drugi na lampkę. Odłączając je kolejno wyeliminujesz przewód od buzera a w ten drugi się wepniesz i powino być ok. Tak jest u mnie. W momencie włączania alarmu i zamykania się centralnego zamka gasi mi od razu lampkę.

Awatar użytkownika
Karol_90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 27 mar 2010, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Karol_90 » 28 lip 2010, 23:10

Jakiś czas temu zmieniałem prawą krańcówkę, i tam przewód był na tyle krótki, że nie dało rady go odłączyć. No ale zobaczy się tutaj, jakoś poradzę. Jeszcze raz dzięki :-)

[ Dodano: 2010-08-02, 20:19 ]
No i problem rozwiązany :-D

Co do gaśnięcia lampki już wiem jak to jest. Jeśli najpierw wyjmie się kluczyk ze stacyjki, a dopiero potem otworzy drzwi, wtedy lampka od razu gaśnie po zamknięciu centralnego. Natomiast jeśli najpierw otworzymy drzwi, a dopiero potem wyjmiemy kluczyk, lampka będzie świecić przez ok. 30-40s.

[ Dodano: 2010-08-02, 20:22 ]
Nawiążę jeszcze do wypowiedzi kolegi putinn, z tego co mi się wydaje wyłączenie lampki nic nie daje ponieważ rozłącza tylko styk w lampce, a masa czy lampka jest włączona czy nie jest zawsze gdy ona ma świecić. Także alarm mimo wyłączenia lampki będzie zachowywał się tak samo - a nawet jeśli to pomoże - to nie w taki sposób rozwiązuje się problemy ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga