Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2,0 ABT] Dziwne zachowanie alarmu.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[B4 2,0 ABT] Dziwne zachowanie alarmu.

Post autor: Canibal » 06 sie 2010, 20:56

Witam mam pytanie od czego moze szalec alarm ?Do dzis dnia alarm działał jak należy dziś też działa lecz auto jest zamkniete , wszystko jest ok a mimo to włącza sie alarm.NIe jest to regularne właczanie sie alarmu.czasami sie włączy po godzinie czasami po 3.Jak rozbroje alarm i ubroje auto to przez jakis czas jest ok.Pozniej znowu sie wlacza i tak od nowa.
Ktoś może doradzić co może byc nie tak ? co sprawdzic itp ?

Jadac do pracy zauwazylem ze lampka kabinowa czasami sie zapaa czasami gasnie , a innym razem tak jakby przygasala .Padła teza ze to krańcówka dzis wymienilem na jakis zamiennik ale niestety nadal jest to samo po 2 godzinach alarm znowu zawył.Już nie mam sił na to.Zna sie ktoś na alarmach i mógłby pomóc ?Cały czas alarm działał jak trzeba a od 2 dni coś sie sypie i cały czas wyje :-/

[ Dodano: 2010-08-06, 20:54 ]
hmm chyba sie nic nie dowiem :-/

Wymieniłem wyłącznioki krańcowe jest juz nieco lepiej ale nadal alarm sam sie włącza.I lampka juz tylko co jakiś czas sie zapali na chwile .

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 06 sie 2010, 22:47

kolego sam sobie odpowiadasz na pytanie gdzie szukać przyczyny.
Wiesz że lampka wzbudza Ci alarm więc szukaj tylko tam. włączniki juz wymieniłeś pozostaje sprawdzić przewody. Błądzących prądów niema ;-) i coś Ci tą lampkę załącza - a może tylko włącznik (krańcówka) lub przetarta izolacja przewodu.

jeszcze jedno !
sprawdż czy nie wisi gdzieś przewód "krańcówki" od klapy silnika (gdzieś na belce przedniej)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2010, 09:53 przez skrzysio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sztahu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 410
Rejestracja: 29 maja 2010, 19:41
Lokalizacja: przemyśl

Post autor: sztahu » 07 sie 2010, 08:55

w niektórych samochodach podczas silnej ulewy tak sie dzieje jak sie dostanie woda. musi gdzieś być zwarcie

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 07 sie 2010, 19:45

to ze sam sobie opdowiadam towiem.Szukam poparcie mojego wywodu :) Przewody nie sa przetarte od krańcówek bo niby od czego ? Zreszta kable przedłużyłem o kilka cm bo te co fabryka dałą sąza krótkie.Poizolowałem gdzie sie da.Wczoraj wymieniłem kabel od klapy bo kiedys miałem przeciete i już raz wymieniłem.Wczoraj znowu zmieniłem i wychodzi że chyba znowu był gdzieś przełamany,bo póki co od około 5godzin alarm nie włączył sie ani razu.Zobaczy jak to jutro będzie :)

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 07 sie 2010, 20:18

dobre :)
Canibal pisze: Przewody nie sa przetarte od krańcówek bo niby od czego ? .... bo kiedys miałem przeciete i już raz wymieniłem.Wczoraj znowu zmieniłem i wychodzi że chyba znowu był gdzieś przełamany,bo póki co od około 5godzin alarm nie włączył sie ani razu.Zobaczy jak to jutro będzie :)
Kolego aby alarm się załączył musi dostac jakiś impuls (przyjmując że centralka jest OK) czy to z : (krańcówek) włączników, źle wyregulowanych lub uszkodzonych czujników ciśnienia, spadku napięcia, ultradźwiękowego, mikrofalowego lub przechyłu i przyspieszenia, jezeli takowych nie masz pozostaje tylko uszkodzony przewód.
Nie chcę Cię smucić ale jeżeli przewód był przecięty a nie zwierał do masy ( znaczy nie dawał impulsu centralce alarmowej) będziesz musiał szukać dalej bo alarm ładnie włączy się o 3 nad ranem :-P

Alle bądź dobrej myśli - że to właśnie on ;-)

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 sie 2010, 09:34

no cóż wyjaśnij mi jak kable od krańcówek mogą sie przeciąc ?kiedy sa schowane pod podłoga i w słupkach ?Generalnie nigdy nie grzebałem pod podłoga a w słupkach tylko ostatnio gdy ogladalem kable i je wyciagalem w celu przedłuzeniu.Jakoś nie zauważyłem aby było ponacinane .Druga sprawa w tylnym zamku w klapie tez jest krańcówka , więc moje podejrzenie może sie sprawdzić.Póki co od wczoraj gdy wymieniłem kabel nie słyszałem aby alarm sie włączył chociaż raz.Wychodzi na to ze w tej wiązce kabla idzie własnie od tej krańcówki od zamka z klapy i musial być gdzieś przełamany.Niestety te kable w klapie to porażka :-/

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 08 sie 2010, 12:45

Kolego Ty czytasz co piszesz ?
:) a już wyjaśniam :) po takich magikach jak Ty którzy poprawiaja producenta przedłużają przewody (na sykrętke i izolują biurową taśmą klejącą) zamiast je ułożyć w odpowiedni sposób. współczuje tylko komus kto to autko kiedyś od Ciebie kupi.
Piszesz bzdurny post ktoś stara się Cię naprowadzić na odpowiednią ścieżke (pisze o przewodach) choć to oczywista oczywistość dla człowieka choc troszkę myślącego. Dalej Ty tego co Ci podpowiada strofujesz i robisz to co Ci podpowiedział i nagle - eureka działa !
Dalsze wywody na ten temat z Tobą nie mają sensu niech Ci działa 100 lat.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 sie 2010, 13:36

widac ze chyba nigdy nie zagladales do tych przewodow i nie wiesz jaka maja długosc ;) Rozumiem ze osoby ktore ciagna nowe kabla do wzmaka czy do czegos innego to w sumie tez poprawiaja fabryke co za tym idzie tez robia zle . Kupujac zderzak z halogenami i ciagnac kable do nich i podlaczajac tez zrobilem zle bo poprawilem fabryke .Czy ja gdzieś napisalem ze one sa zrobione na skretke ? Czy ja cokolwiek napisalem ze to jest stałe rozwiazanie ? Nie wiem jak ty ale ja czasowo nie mam czasu a ni miejsca aby wybebeszyc cale wnetrze by"poprawiac fabryke" i klasc nowe kable ;) Twierdzisz że mam zle to zrobione ? zapraszam do ogladania wtedy mozesz sie wypowiadac czy zrobilem cos zle czy dobrze .

Poza tym pisalem także że w drzwach od wyłączników krancowych nie mam zadnych przecietych kabli.Mozliwe ze tego nie doczytales .Masz avanta wiec nie wiem czy wiesz ale w B4 rozwiazanie kabli w klapie nie jest najlepsze i sie przewody czesto łamia.Owszem pisales o przecietych przewodach itp ale to jak sie okazało wiązka w kalpie była przełamana.Rozumiem ze tego tez nie moglem robic bo bym poprawil fabryke ? Rozumiem także ze poprzedni wlasciciel który także tą wiązke wymienial też zrobił żle .Jak i pewnie niejedna osoba na forum która musiala wymienic ta własnie felerna wiązke.
Poza tym czy ja napisalem cos co by cie obraziło ? Jak tak pokaz mi to a takie docinki typu "choć to oczywista oczywistość dla człowieka choc troszkę myślącego" daruj sobie i zahowaj dla kolegów.Myślisz ze nie szukałem wśrod kabli ?Myslisz ze dlaczego na pierwszy ogien poszła wiązka w klapie ? Sprawdzajac krańcówki i kable w drzwiach nie byłem pewien ze to własnie kabel od klapy .Postanowilem go wymienic i zobaczyc czy to moze byc to.ja NIkogo nie strofuje za to ty mi piszesz o przedłuzaniu przewodów że to żle ze nie nalezy poprawiac fabryki itp.Widac nie rozbierales tego w B4 i nie wiesz jakiej długości sa tam przewody .Zastanawia mnie tylko w jaki ty sposob chcesz ułożyc kable do krańcowek :) Nie musisz współczuc osobie która kupi ode mnie to auto ja nie robie tego na odwal tylko robie tak żeby wiecej z tym problemow niebyło.

A tobie skoro przeszkadza poprawianie fabryki to idz i dalej szukaj tematów i neguj to co inni robia w swoich autach :) Bo po co zakladac CA , felgi wieksze niz producent podaje , zakładanie alarmów ,czipów itp .... przeciez w ten sposob ludzie poprawiaja fabryke ....


Temat do zamkniecia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga