Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Malowanie alufelg - jak osiągnąć taki efekt??

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

felgi 19"

Post autor: subratri » 25 wrz 2010, 20:46

a już straciłem nadzieję ;) dzięki!! Trochę poczytałem i ... faktycznie wygląda na to, że pełne wykorzystanie możliwości tego lakieru lekko przekracza moje umiejętności, jednak zima idzie, cóż innego robić w długie wieczory jak nie uczyć się nowego...
Dzięki wielkie za linki !!!

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 11 paź 2010, 12:54

Nie jest to takie straszne jak myslisz, jak koledzy napisali potrzebna Ci jest baza czyli srebrny na to nakladasz dwie trzy warstwy candy(koszt za setke od 35pln do 50pln), koncowy kolor uzyskasz wlasnie poprzez nakladanie kolejnych warstw candy, na koncu dajesz ze dwie warstwy bezbarwnego i po robocie. Jesli chcesz to podesle Ci zdjecie probek kolorow na blotniku ktore mam w pracy, moj kolega robi takie lakiery ;-)

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 30 sty 2011, 00:13

więc tak :) zima się kończy, czas się przymierzyć do felg :) Znalazłem w markecie spray który zwą mirror. Nie jest to typowy cukierek tylko bezbarwny metalik. Opiłki jednak są w różnych kolorach. Co prawda myślałem, że jest to kolor nie ostatnia warstwa i test na srebrnym z felg zakończył się porażką, ale nie zaszkodzi jak położę czarny podkład. Generalnie doszedłem do wniosku że czarna felga spasuje do tego samochodu, a zielony "cukierek" nada im tego czegoś :)
No to tyle z chwalenia się :) teraz problem :D
Na jednej feldze mam rysę, zbyt głęboką, żeby ją zetrzeć. Czy mogę ją wypełnić zwykłą szpachlą?? czy może potrzebuję coś innego?
No to było to praktyczne pytania.
Teraz coś dla oka :D
Chciałbym na jednym ramieniu, bądź na "rancie" mieć cztery kółka :-P
Nawet zrobiłem test dremelem z okrągłym frezem na wewnętrznej stronie, ale takie frezowanie czterech kółek na czterech felgach zeszło by mi do przyszłego lata :-/

Pomyślałem więc że może będzie lepiej wypukłe zamiast wklęsłego <ok> Tylko skąd takie wziąść, bądź jak udać, że takie jest??
Robił ktoś coś takiego? a może jakiś łatwy sposób na wybranie materiału?? Może jakaś gotowa wlepa w aso co ją pod "klar" podłożę??
Weźcie pomóżcie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Przemo95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1323
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:34
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Przemo95 » 30 sty 2011, 00:18

jak chcesz uzyskac taki efekt felg jak na pierwszej stronie to zobacz sobie lakiery typu "flip flop" malowałem silnik w skuterze takim i idzie uzyskac podobny efekt

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 30 sty 2011, 00:56

efekt juz mam,tylko odcień inny :) będzie w czarnym w zieleń nie w alu w złoto. Klamka zapadła. Złoty musiał bym dobierać żeby odpowiedni ton złapać a w cukierku to prawie niewykonalne. Czarny będzie leżał jak złoto <ok> . Teraz chcę wiedzieć czym wypełnić rysę i jak zrobić wypukły bądź wklęsły znaczek audi... Wyraźny a subtelny, taki dla wprawnego oka ;)

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 30 sty 2011, 12:48

Ryse mozesz wypelnic zwykla szpachla wykonczeniowa, mozesz tez uzyc szpachli nitro. Szpachla taka jest w tubkach i jest juz wymieszana z utwardzaczem, pamietaj zeby nakladac szybko bo schnie jak szalona <ok> Co do znaczka, kup jakiegos gotowca, naklej i bezbarwny na to ;-)

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 30 sty 2011, 12:53

no ale naklejka będzie wyglądała zaje***ie tanio :-? Treści w tym nie będzie... Wolał bym wymyślić coś z trzecim wymiarem...

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 30 sty 2011, 12:57

jak chcesz trzeci wymiar to zagadaj z kims kto ma aerograf, zaplacisz troche ale efekt bedzie taki jak chcesz:)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2011, 13:38 przez keczy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 31 sty 2011, 17:11

więc jedno kółko prysnąłem :) loga dalej nie opanowałem więc chyba nie będzie :(
efekt zabawy jest mniej więcej taki choć fotka biedna, ale powinna odzwierciedlać rzeczywistość.

[ Dodano: 2011-02-01, 15:10 ]
no i wymyśliłem jak ;) szału nie ma ale nie jest też tragicznie ;)
logo zrobiłem z uszczelek gumowych ;) Gumowe łatwo się dostosowały do kształtu ramienia. Przykleiłem kropelką i nią też zalałem uszczelki, żeby usztywnić powierzchnię. Na zdjęciu nie jest jeszcze gotowe jak widać ale bez problemu uzyskam gładką powierzchnię - mam przynajmniej nadzieję taką :) Na kropelce lakier będzie się trzymał więc powinno być całkiem cacy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl