Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80B4 2.6 ABC] Okolice Piły lub WLKP kto się zna na tym V6

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
miciek111
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2010, 10:21
Lokalizacja: Piła/Wielkopolskie

[80B4 2.6 ABC] Okolice Piły lub WLKP kto się zna na tym V6

Post autor: miciek111 » 06 wrz 2010, 19:58

Koledzy poszukuję kogoś z okolic Piły lu woj WLKP kto dosyć zna się na ty specyficznym silniku. Jestem po wymianie sond i świec i przewodów tylko na oryginały tak jak fabryka zaleca a silnik jak się rozgrzeje dalej kiepsko Pali. Pozostały mi się tylko czujniki a nie chciał bym w ciemno kupować. Dobra by była jakaś łopatologiczna porada wskazanie palcem lub rozmowa w cztery oczy nie jestem dobry w mechanice więc nie chcę cudować a Z mechanikopodomnymi osobnikami w stacjach obsługi wiadomo jak jest może i wiedzą co za usterka a i tak będą robić tak żeby jak najwięcej kasy u nich zostawić.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-09-06, 20:00 ]
Osobiście jestem z okolic Piły w WLKP i mogę nawet podjechać zadzwonić do kogoś kto by chciał pomóc

Awatar użytkownika
jaro85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 11 gru 2009, 16:14
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jaro85 » 06 wrz 2010, 20:26

a cewki na ciepłym dobrą iskrę dają na świece

miciek111
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2010, 10:21
Lokalizacja: Piła/Wielkopolskie

Post autor: miciek111 » 06 wrz 2010, 20:34

A jak to sprawdzić byłem na 3 kompach obce niezależne i oczywiście serwis OOOO i każdy wskazywał na sondy

Awatar użytkownika
jaro85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 11 gru 2009, 16:14
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jaro85 » 06 wrz 2010, 20:43

Na ciepłym wykręcić świece podepni pod kabel i świece tam gdzie masz gwint przykładasz do budy lub do jakiejś śróbki na silniku i zobaczysz czy jest dobra iskra czy słaba albo jej nie ma tylko pamiętaj że nie możesz luzem kable od świec kłaść bo możesz cewki zepsuć lepiej żeby były podpięte świece

miciek111
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2010, 10:21
Lokalizacja: Piła/Wielkopolskie

Post autor: miciek111 » 06 wrz 2010, 20:59

Jutro zerknę, ale z tego co wiem jak by była kiepska iskra to by nierówno pracował a pracuje bardzo ładnie i równo. ale i tak sprawdzę albo wezwę kolegę mechanika bo skąd niby taka noga z mechaniki jak ja ma rozróżnić dobrą iskrę od złej iskry ;) hehe

bulbasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bulbasek » 27 wrz 2010, 21:00

Witam;
ja również posiadam ABC i miałem podobne problemy które sam pokonałem;
-podaj troszkę więcej szczegółów co robiłeś przy silniku oraz czy posiadasz lpg;
-czy podczas rozruchu na ciepłym otwierasz mu przepustnice i co w tedy się dzieje?
-co się dzieje jak nie otwierasz przepustnicy ( próbuje zaskoczyć czy po prostu nie raguje przez dłuższą chwilę???)
-jakie ma obroty zaraz po odpaleniu?;
odpisz jak możesz na te pytania i dodaj co sobie przypomnisz to coś może poradzimy?

miciek111
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 22 sie 2010, 10:21
Lokalizacja: Piła/Wielkopolskie

Post autor: miciek111 » 28 wrz 2010, 09:25

bulbasek pisze:Witam;
ja również posiadam ABC i miałem podobne problemy które sam pokonałem;
-podaj troszkę więcej szczegółów co robiłeś przy silniku oraz czy posiadasz lpg;
-czy podczas rozruchu na ciepłym otwierasz mu przepustnice i co w tedy się dzieje?
-co się dzieje jak nie otwierasz przepustnicy ( próbuje zaskoczyć czy po prostu nie raguje przez dłuższą chwilę???)
-jakie ma obroty zaraz po odpaleniu?;
odpisz jak możesz na te pytania i dodaj co sobie przypomnisz to coś może poradzimy?
Witam dzięki kolego za zainteresowanie.

Musze się pochwalić że rozwiązałem problem. Walnięty regulator ciśnienia paliwa. Po wymianie wszystko gra

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl