Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1.8] Rozruch starterem

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
Zablokowany
Mały John
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: opolskie

[b3 1.8] Rozruch starterem

Post autor: Mały John » 26 sie 2010, 10:30

Witam
Ostatnimi czasy mam problemy ze stacyjką prawdopodobnie kostka ale pewny nie jestem w każdym razie jak przekrecę na zapłon to wszystko jest ok ale dalej jak juz ma być rozruch to czasami załapie a czasami cisza tak jakby coś nie stykało. Pomyślałem sobie że fajnie byłoby zrobić sobie rozruch z przycisku (starter) mam znajomego elektryka - automatyka który może mi to zrobić jednak potrzebuję parę informacji zanim się za to zabiorę, przedewszystkim czy ktoś już takie cuś robił?, jaki prąd płynie podczas rozruchu od stacyjki do rozrusznika?(potrzebne dla doboru startera) i jakby ktoś miał jakieś schematy lub informację na których przewodach zamontować starter. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 cze 2011, 17:02 przez Mały John, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 sie 2010, 11:13

Przewód czerwono-czarny przy kostce idzie do rozrusznika prąd jest podawany z czerwonego. Spore przez niego idzie natężenie bo po drodze nie ma żadnego przekaźnika.
Kiedyś myślałem jak coś takiego zrobić i na prosty układ starczyłyby dwa przekaźniki jeden z podtrzymaniem przez diodę a drugi (podłączony np. do kontrolki ładowania) który by rozłączał pierwszy z podtrzymaniem gdy silnik by odpalił. Jednak lepiej by było zrobić coś z wykrywaniem obrotów oraz zabezpieczeniem czasowym.
Części samochodowe online - Motostacja

Mały John
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Mały John » 26 sie 2010, 12:21

znalazłem schemat instalacji i coś może zacznę się bawić wraz z moim macgywerem ale jak bedziecie mieli jeszcze jakies pomysły to chętnie poczytam

_DJ_3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 08 lut 2010, 09:06

Post autor: _DJ_3 » 07 wrz 2010, 22:22

a na korbe go zrobić sie nie da kiedyś takie były i było oki.
dziadek tak kiedyś miał w fiat 125p bo stacyjka padła ale jek i co to nie wiem, jak było podłączone.
sam starter to ie problem z tym że jak przekręca się kluczyk na rozruch to wszystko inne jest wyłanczane (światła itp itd)
było C3
jest B4

Mały John
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Mały John » 16 wrz 2010, 19:03

no i zrobiłem sobie takie ustrojstwo bardzo fajnie to wyszło a umieszczenie startera w miejscu zapalniczki dodatkowo podkreśla jego urok jak bede miał chwilkę wrzuce schemat podłączenia dla zainteresowanych

Awatar użytkownika
lowslow89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 316
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:46

Post autor: lowslow89 » 11 paź 2010, 21:10

no ciekawe, i trzeba wlaczac zaplon kluczykiem i poznies rozruch starterem??

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 13 paź 2010, 16:38

panowie a ktore kable przy kostce trzeba polaczyc zeby nastapil rozruch? tez chce zmotac cos takiego w drugiej oooo :-)

Zablokowany

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga