Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Gadzet - folia na szyby

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
RAFAL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:32
Lokalizacja: OLSZTYN,HOOPTE

ciemne szyby

Post autor: RAFAL » 13 sty 2007, 13:10

koledzy sprawa jest taka.chce przyciemnic szyby tylne w audi ale z tego co mowia to trzeba to zrobic w firmie ktora sie tym zajmuje,czy to prawda bo komentarze sa rozne.przeciez moge zrobic to sam ....jak mi sie uda oczywiscie haha :mrgreen:

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 13 sty 2007, 13:58

Wydaje mi sie ze tyl mozesz miec przyciemniony przez siebie..oczywiscie nie jakas folia ktora odbija swiatlo jak lustro bo za to od razu poleci dowod.

Awatar użytkownika
RAFAL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:32
Lokalizacja: OLSZTYN,HOOPTE

Post autor: RAFAL » 13 sty 2007, 14:03

nie ta folia to super czarna, efekt jest zajebisty ale nie mam checi zeby to dzis robic. pozdro :shock: 8-)

mrx1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:32
Lokalizacja: pruszków

Post autor: mrx1983 » 13 sty 2007, 14:51

wystarczy miec atest,czyli taka naklejke co daj do foli :-)
a przyciemnienie tylnej szyby jest przejebane,jest strasznie wypukla,probowalem pare razy i nadal nie moge tego zrobic,ale juz wiem mniej wiecej jak :-)

Awatar użytkownika
K2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 507
Rejestracja: 10 sty 2007, 00:05
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: K2 » 13 sty 2007, 23:25

da sie tylną szybe ładnie okleić tylko trzeba chcieć... ;-)
Ja naklejałem folie na tył w 3 kawałkach.... Najlepiej pociąć folie na mniejsze paski i naklejać na szybe wtedy ona sie dobrze naciąga i nie kurczy spowrotem. Potem tniemy wzdłuż paska ogrzewania szyby (b starannie to trzeba zrobić) I to w zasadzie wszystko. Co prawda ja tu sie 'nawymandrzam' bo robiłem to na wyciągniętej szybie, ale na szybie zamontowanej w aucie bedzie ciężko, choć mysle że da sie :mrgreen: . Ogólnie jest zabawy sporo i jest to czasochłonne ale uwieżcie że składań foli naprawde nie widać, aniz z zewnątrz ani z wewnątrz.

A poza tym to stwierdziłem że ładniej mojej Coupejce jest bez folii i chyba ją za jakiś czas zerwę... :-P

Awatar użytkownika
wilu8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1226
Rejestracja: 28 lis 2006, 23:12
Lokalizacja: lubsko
Kontakt:

Post autor: wilu8 » 13 sty 2007, 23:54

jak juz to na tylna szybe fajna roletke i tylko boki folia :-D

Awatar użytkownika
PROKOP
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 sty 2007, 17:20
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: PROKOP » 14 sty 2007, 11:42

Czy mógłby ktoś zamiescic zdjecia B4 z przyciemnionymi szybami?

mrx1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:32
Lokalizacja: pruszków

Post autor: mrx1983 » 14 sty 2007, 14:50

K2 pisze:da sie tylną szybe ładnie okleić tylko trzeba chcieć...
Ja naklejałem folie na tył w 3 kawałkach.... Najlepiej pociąć folie na mniejsze paski i naklejać na szybe wtedy ona sie dobrze naciąga i nie kurczy spowrotem. Potem tniemy wzdłuż paska ogrzewania szyby (b starannie to trzeba zrobić) I to w zasadzie wszystko. Co prawda ja tu sie 'nawymandrzam' bo robiłem to na wyciągniętej szybie, ale na szybie zamontowanej w aucie bedzie ciężko, choć mysle że da sie . Ogólnie jest zabawy sporo i jest to czasochłonne ale uwieżcie że składań foli naprawde nie widać, aniz z zewnątrz ani z wewnątrz.

A poza tym to stwierdziłem że ładniej mojej Coupejce jest bez folii i chyba ją za jakiś czas zerwę...
tylko ze w twojej niuni ta szyba nie jest az tak wypukla jak w sedanie :-D
ale dowiedzialem sie ze te fragmenty jak sie juz dotnie to trzeba cal szybe zmoczyc od zewnatrz polozyc odowiednie fragmenty tak jak ma byc przyklejone (bez odrywania foli zabezpieczajacej)pozniej zmoczyc folie i grzac ja tak dmuchawa do usuwania farby z okien. Ona podobno bedzie sie ukladac do profilu szyby,tylko trzeba ja caly czas woda podlewac zeby sie nie spalila. No i mozna przyklejac od srodka i bez problemu pasuje do ksztaltu szyby. Na wiosne bede to robil to powiem czy to prawda bo jeszcze tej metody nie prubowalem :-) ale wiem ze tak robia w tych firmach co sie tym zajmuja na codzien :-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 14 sty 2007, 16:51

Ja się dowiadywałem w zakładach gdzie się tym zajmują profesjonalnie. I nie jest tak łatwo... Mało kto chce się wziąć za tył w 80 Sedan... Szyba jest za wypukła... Ale jest możliwość! W jednym zakładzie (z "tradycją") powiedzieli mi że zrobią tył i boki za 200zł. Ale tył trzeba naklejać parowo bo inaczej nie ma szans żeby nie było załamań... A co do atestu to takie folie z nalepka można sobie w buty włożyć. To nie jest żaden atest! Papier wszystko przyjmie (tudzież folia;). Atest jest to certyfikat pisemny zakładu który zakłada folie profesjonalnie i jest w nim m.in. zawarta wartość przyciemnienia folii w naszym kraju na tylnych szybach jest to max 70%. Takiej prawdziwej foli nie można dostać tak łatwo...

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 14 sty 2007, 18:04

Oofol pisze:zawarta wartość przyciemnienia folii w naszym kraju na tylnych szybach jest to max 70%. Takiej prawdziwej foli nie można dostać tak łatwo...

Kurcze a ja caly czas myslalem ze tyl mozna przyciemniac ile sie chce..a co z samochodami np firmowymi ktora sa oklejone cale folia nieprzepuszczalna?

Pytam z czystej ciekawosci ;-)

mrx1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:32
Lokalizacja: pruszków

Post autor: mrx1983 » 14 sty 2007, 18:55

Oofol pisze:zawarta wartość przyciemnienia folii w naszym kraju na tylnych szybach jest to max 70%.
bzdura!!!!!!!! pytalem sie policjanta i typa na przegladach,jezeli masz 180 stopni widocznosci w lusterkach,czyli lewe i prawe to mozesz nawet sobie blacha zakleic albo obic sztachetami,widocznosc mozesz ograniczyc w 100% wketia tylko odpowiednich szkiel w lusterkach :-P

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 14 sty 2007, 19:57

Tez mi sie tak wydawalo ;-) Szyby przednie, boczne tez mozna przyciemnic tylko do jakiejs konkretnej wartosci..nie pamietam jakiej..

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4642
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 14 sty 2007, 21:12

mrx1983 pisze:obic sztachetami,
To jest ciekawa opcja. Ma ktoś może fotki ? :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
K2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 507
Rejestracja: 10 sty 2007, 00:05
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: K2 » 14 sty 2007, 23:35

Tez mi sie tak wydawalo Szyby przednie, boczne tez mozna przyciemnic tylko do jakiejs konkretnej wartosci..nie pamietam jakiej..
Przednie szyby muszą mieć przepuszczalność światła rzędu 70%.

morus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 359
Rejestracja: 27 gru 2006, 15:49
Lokalizacja: słońsk

Post autor: morus » 15 sty 2007, 10:46

no pewnie ludzie w polu widzenia kierowcy musi być przepuszczalność minimum 70% a tył czyli tylna szyba i tylne boczne to morzesz sobie zaspawąć jesli chcesz najwarzniejsze zeby były lusterka i przednie zrobione tak jak powinno i zaden NIEBIESKI nic Ci nie zrobi.



A co do przyciemniania to juz kilka miesięcy temu chciałem ale wizja tylnej szybu mnie podłamała i dałem sobie spokój. ale widze ze jednak jest to wykonalne wiec kto wie morze znowu sie skusze. a tak miedzynami to morzna wyciągnąć tylną szybe w b3 ?????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl