Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S JN] miedzy przegubem a piasta

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
skuwa1234
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 03 lut 2011, 22:20
Lokalizacja: Końskie

[80 B3 1.8S JN] miedzy przegubem a piasta

Post autor: skuwa1234 » 10 lut 2011, 18:55

witam,
mam taki problem: ukręcił mi się przegub i wymieniłem na nowy ale trze o obudowe piasty (tak jakby za głęboko doszedł do piasty) i chciałbym się dowiedzieć czy tam idzie jakieś łożysko lub koronka?
na zdjęciu zaznaczone jest o co dokladniej mi chodzi, tam idzie odrazu przegub czy coś jeszcze?
Obrazek

Thomson26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwie 2007, 17:03

Post autor: Thomson26 » 10 lut 2011, 19:58

Adrian tam nic po za przegubem nie wchodzi. Wydaje mi się że z łożyska cofnęła się piasta na zewnątrz. Musisz ją ( piastę ) docisnąć na prasie w te stronę z której zakładasz przegub .

skuwa1234
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 03 lut 2011, 22:20
Lokalizacja: Końskie

Post autor: skuwa1234 » 10 lut 2011, 20:10

a mogło mi coś wypaść bo samochód był holowany a przegub ukręcił się tuż przy piaście wiec jest prawdopodobne, że coś co było między nim a piastą po prostu odpadło. Wyczytałem że nie należy kręcić kołem jak przegub nie jest przykręcony, a u mnie włąsnie się tak upierdzielił że można powiedzieć że nie był przykręcony

Ps. jak docisnę piastę w tę stronę co zakładam przegub to jeszcze bardziej będzie o niego tarło
a tak się ukręcił:
Obrazek
a tu znalazłem taki przegub i ma jakąś koronkę, jak to się zwie dokładniej żeby to kupć
Obrazek

Thomson26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwie 2007, 17:03

Post autor: Thomson26 » 11 lut 2011, 11:19

Adrian na twoim pierwszym zdjęciu pokazałeś ZWROTNICE w której jest zamontowane ŁOŻYSKO KOŁA Obrazek
a w to łożysko jest wciśnięta PIASTA
Obrazek
i ta PIASTA musi być dociśnięta (najlepiej zrobić to na prasie, nie tłuc młotkiem bo zniszczysz łożysko ) w stronę "silnika , skrzyni biegów".

Napisałeś " Wyczytałem że nie należy kręcić kołem jak przegub nie jest przykręcony, a u mnie właśnie się tak upierdzielił że można powiedzieć że nie był przykręcony " dobrze przeczytałeś. Dobrze że przy holowaniu nie odjechało ci koło, przecież było przykręcone tylko do piasty a piasta siedziała w łożysku i nie była przykręcona do przegubu ( bo był urwany ). W trakcje holowania PIASTA mogła się troszeczkę wysunąć z łożyska dlatego musisz ją docisnąć. Najlepiej to wszystko porozbieraj, wyciągnij piastę z łożyska może naleciało tam brudu ( między łożysko a piastę ) wyczyść i na nowo poskładaj - na prasie.

Na następnym zdjęciu zaznaczyłeś gdzie urwał się przegub i piszesz " tu mogła być jakaś koronka " NIC TAM NIE IDZIE ! Przegub dochodzi bezpośrednio do Piasty ! Bez koronek i podkładek.
Kolejna fotka z opisem " jakaś koronka " , jest to przegub do auta z ABS-em. Jeśli masz u siebie ABS to przegub musi mieć te ząbki "koronkę" jak Ty piszesz, jeśli autko nie ma ABSu to kupujesz zwykły przegub bez tych ząbków .
I jeszcze jedno, dobrze jest jak kupuje się jakąś nową część w sklepie to mieć ze sobą te starą. W przypadku przegubów w katalogach czasami są podane dwa lub trzy rodzaje przegubów jakie mogą wystąpić w aucie, zależy to od tego czy auto ma wspomaganie ,ABS, tarcze hamulcowe wentylowane.
Rozpisałem się ale mam nadzieje że pomogłem.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 12 lut 2011, 01:39

Witam .
Można jeszcze zrozumieć i jakoś sobie wytłumaczyć urwanie takiego przegubu w zaznaczonym przez skuwa 1234 miejscu . Jest osłabiony dość dużym otworem na śrubę która to wszystko ściska do kupy .

Obrazek

Ale żeby się urwał w tym miejscu przegub na tzw . nakrętkę ? Co się tam stało i jakie siły wystąpiły że tak gruba warstwa szmeliwa ustąpiła i pękła .

skuwa1234
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 03 lut 2011, 22:20
Lokalizacja: Końskie

Post autor: skuwa1234 » 13 lut 2011, 12:53

dzięki za zainteresowanie moim tematem
Thomson26 -teraz już wiem, że wszystko było ok, ale dostałem zły przegub w sklepie-był za duży i ocierał o zwrotnice, dziwne jest to, że te przeguby które miałem założone w żadnym katalogu nie występowały :(
Teraz mam jakiś inny i nawet nie wiem od czego-dobrany w sklepie na wzór starego (trochę się różni)
antoni -mój przegub akurat nie był osłabiony przez śrubę ponieważ mam wersję na nakrętkę a w miejscu ukręcenia się przegubu widać stare pęknięcie i przy strzale ze sprzęgła nie wytrzymał :)

czeka mnie wydatek w postaci zwrotnic od normalnej Audiczki bo ja dziękuję za takie problemy w dobieraniu przegubów a temu nie wróże, że długo wytrzyma bo jest troszkę mniejszy :)

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 13 lut 2011, 13:04

skuwa1234, Ta ,,koronka" jest na przegubach, gdy auto posiada ABS.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga