Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Otwieranie samochodu

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 27 lut 2011, 19:10

Mój kumpel za czasów szkoły średniej otworzył samochód jednego ze swoich nauczycieli przy nim oraz połowie klasy. Na drugi dzień miał rozmowę z dyrektorem :-P

Albo zrobić jak klubowicz willi, gdzieś dał fotki jak wywalił całkiem bębenki, zaszpachlował i zamalował dziury po nich tak że wyglądały jak te z tylnych drzwi.
Jeszcze do tego odłączyć cięgienka od rygielków aby nie dało się otworzyć drzwi od wewnątrz i jest takie "podwójne ryglowanie" na amen.

EDIT
a jeszcze można by zabezpieczyć lepiej bagażnik przed włamaniem bo tam jest pompka więc dobierając się do niej można odsunąć auto.

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: Przemo80b3 » 28 lut 2011, 06:28

keczy pisze:Przemo80b3, gdzie kupowales taka centralke, dokladales do ori alarmu?
Kupowałem z tej Aukcji :
:arrow: http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... 92322.html
A, że mieszkam niedaleko Białegostoku, to osobiście zajechałem i odebrałem towar. Tylko, że w tej aukcji jest brzydki pilot, ja wybrałem z ładniejszym 8-)
A centralkę podłączyłem pod ori pneumatyczny centralny zamek, i jeszcze sygnalizowanie kierunkowskazami :mrgreen:
Centralka ma jeszcze opcje do podłaczenia alarmu, ale alarmu nie chcę (ori alarmu nie mam :mrgreen:) . No i domykanie szyb z pilota, ale za to się nie zabieram bo aż taki dobry ze mnie elektryk to nie jest :mrgreen: I poprostu nie wiem jak to podłączyć ;-)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 lut 2011, 19:19

Przemo80b3 pisze:No i domykanie szyb z pilota, ale za to się nie zabieram bo aż taki dobry ze mnie elektryk to nie jest :mrgreen: I poprostu nie wiem jak to podłączyć ;-)
Aby mieć domykanie szyb w Audi 80 trzeba dorzucić dodatkowy moduł domykania szyb bo to nie czasy w których były takie wodotryski.

Awatar użytkownika
slowik_88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:53
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: slowik_88 » 28 lut 2011, 20:03

Usuwanie rygielków to nie jest taki dobry pomysł. Padnie centralny i co wtedy? Wiem bo u mnie poprzedni właściciel założył centralny elektryczny w taki sposób że rygielków nie było, a siłowniki ciągnęły za ori szprychy. W okresie mrozów centralny klęknął i miałem auto dwu drzwiowe. Namęczyłem się strasznie żeby to otworzyć.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 lut 2011, 20:41

Na taki wypadek trzeba pomyśleć nad awaryjnym otwieranie drzwi. W Audi 80 wystarczy się dostać do bagażnika, ściągnąć wężyk z pompki centralnego i dmuchnąć w niego.
Można też dać w jedne drzwi elektryczny siłownik odsuwający i wypuścić przewody na zewnątrz aby można było podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania.

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: Przemo80b3 » 01 mar 2011, 06:37

aldi pisze:Aby mieć domykanie szyb w Audi 80 trzeba dorzucić dodatkowy moduł domykania szyb bo to nie czasy w których były takie wodotryski.
Ta centralka ma niby opcję domykania szyb. Elektryczne szyby mam od Audi 90 i jest ten tzw. moduł komfortu.
To o to chodzi :?: Bo ja nie jestem bardzo dobrym elektrykiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 mar 2011, 18:25

Ten moduł komfortu jest tylko na szybę kierowcy. Reszta szyb to czysta elektryka. Domykanie wszystkich elektrycznych szyb jest możliwe w autach gdzie można je zamknąć przytrzaskując kluczyk przy zasuwaniu drzwi.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 01 mar 2011, 18:45

aldi pisze:Ten moduł komfortu jest tylko na szybę kierowcy
a ja znalazlem cos takiego w schemacie od setki z 1992, ze podlaczone sa klamki pod to i pod ten dodatkowy przekaznik pozostale szyby

matefix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:06
Lokalizacja: Giżycko / Mazury

Post autor: matefix » 03 mar 2011, 16:07

ja bym nie usuwał rygli bo co bedzie jak padnie centralka;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga