Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.8 AAH] jakie uszczelki,paski,itp.- zdejmowanie głowic

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

[2.8 AAH] jakie uszczelki,paski,itp.- zdejmowanie głowic

Post autor: Rychu82 » 16 mar 2011, 23:11

w zwiąku z tym że będę zakładał wyremontowane głowice, potrzebuję nowe uszczelki:
-kolektorów
-pod głowice
-pod pokrywe zaworów
-co jeszcze przydałoby się wymienić?

ktoś może ma doświadczenie i wie jakiej firmy te elementy powinny być aby mieć najwyższą jakość?

dodatkowo będę wymieniał rozrząd i tuataj podobne pytanie firma/najlepsza jakość

na forum znalazłem tylko jedną informacje o elementach rozrządu, ale bez żadnej polemiki na temat firm które zostały tam przywołane

https://audi80.pl/b4-aahrozrzad-co-i ... t18796.htm

nie wiem albo ten temat nikogo poprostu nie zainteresował albo Widmo dał taki zestaw że mucha nie siada?

Jakby ktoś miał jakieś sugestie co by tam odrazu zrobić po zdjęciu głowic albo co i jak przeczyścić / na co zwrócić uwagę, co sprawdzić to też będzie mile widziane

Awatar użytkownika
Hołowczyc20
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 804
Rejestracja: 11 mar 2008, 17:25
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Hołowczyc20 » 18 mar 2011, 12:15

Jeśli chodzi o uszczelki to moge polecić Victora Rainza,uszczelniacze zaworów również tej firmy uszczelniacze wałków rozrządu mogoł być Corteco lub Victora Rainza.Nie wiem też w jakim stanie są szklanki ale jeśli trzebaby je wymienić to pytać o INA,pasek rozrządu Contitech rolka SKF w twoim przypadku również pompa wody np SKF lub inna.Same głowice można splanować lub je sprawdzić pod kątem płaszczyzny i ciśnieniowo,a zawory dotrzeć,możesz jeszcze zmienić termostat np Wahler lub ori(ten bym polecał) płyn chłodzący pytaj o G12+ Febi(to jest koncentrat) i czujnik wentylatorów chłodnicy jeśli jest padnięty Behr lub inny. To są części z górnej półki.
Ps uszczelki pod klawiature koniecznie gumowe.

maniek887
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 19 lip 2009, 16:46
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: maniek887 » 18 mar 2011, 17:01

Apropos uszczelek pod pokrywy zaworów to nie biez Elringa bo ta do niedawna bardzo dobra firma ostatnimi czasy produkuje fajans u mnie te uszczelki wytrzymały ok 3 miesiace porażka. Moge ci polecić Gotze albo jak kolega wyżej pisał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl