Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC+LPG] Po remoncie brak iskry i paliwa z wtryskow

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
maxel331
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 11:43
Lokalizacja: Kraków

[B4 2.6 ABC+LPG] Po remoncie brak iskry i paliwa z wtryskow

Post autor: maxel331 » 14 lis 2010, 17:23

Witam wszystkich, mam tak owy problem , a do rzeczy. Po obrobkach glowic i zaworow i zlozeniu calego silnika nastapila proba odpalenia silnika...tylko ze nie odpala. Niema iskry i paliwo z wtrysku nie lecie. Przed remontem silnik odpalal tylko ze zawory nie domykaly, dodam ze po wyjeciu wtryskiwacza i przekreceniu stacyjki w pozycje zaplon leci paliwo a potem tak jakby odcinalo bo juz nie leci. Pomozcie co to moze byc?? <buu>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 14 lis 2010, 18:27

Podłącz pod VAGa i zobacz jaki błąd wypluje. Jeśli będzie kilka to skasuj, pokręć rozrusznikiem i jeszcze raz sprawdź.
maxel331 pisze:dodam ze po wyjeciu wtryskiwacza i przekreceniu stacyjki w pozycje zaplon leci paliwo a potem tak jakby odcinalo bo juz nie leci.
Bo ECU włącza pompę paliwa aby napompować ciśnienie na rozruch, później włącza pompę gdy widzi że silnik się kręci.

Poczytaj tutaj: https://audi80.pl/-80-b4-26-abc-brak ... t48129.htm

Iskry i wtrysku nie będzie jeśli wysiądzie któryś z 2 czujników indykcyjnych na wale albo czujnik hallotronowy położenia wałka rozrządu.

Obetrzyj dobrze może nie podłączyłeś którejś wtyczki.

maxel331
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maxel331 » 14 lis 2010, 19:25

wtyczki wszystkie sprawdzalem i sa podpiete :-/ a co do vaga to jutro bede miec kabel. Pompa podaje paliwo na wtryski ale z wtryskow nie leci dalej... :-|

[ Dodano: 2010-11-15, 23:25 ]
Dzisiaj wpialem sie do sterownika i wyskoczyly mi 2 bledy:

1 to brak sygnalu z czujnika hallotronowego- co normalne jesli "talerzyk sie nie kreci to czujnik nie poda wartosci, ale dla pewnosci kupilem czujnik ale dalej to samo...

2 to nieprawidlowe oprogramowanie sterownika


Po dluzszym czasie komp zaczyna swirowac tzn. rozlacza i wlacza a po chwili wyskakuje komunikat o tresci - zbyt duza ilosc bledow w dalszej komunikacji.

Nastepnie zaczalem sprawdzac miernikiem poszczegolne czujniki i stany napiecia we wtyczkach wg ksiazki...wszystkie wartosci byly prawidlowe , a wtedy ksiazka mowi ze najprawdopodobnie uszczkodzony jest sterownik silnika co mnie dziwi bo przed remontem wszystko smigalo. Jutro bede mial Ecu na podmiane i sie dowiem czy to napewno to..

[ Dodano: 2010-11-16, 20:42 ]
no i niestety nie sprawdzilem...inna wtyczka od ecu :evil: . Jest ktos na forum co moze ma audycje z takim silnikiem 2.6 w okolicach Krk zeby podmienic i sprawdzic czy odpali??

[ Dodano: 2010-11-17, 11:37 ]
Podmienilem ecu na innym samochodzie odpala na moim nie :shock: co to moze byc?? w Audi 80 byly czujniki wypadkowe ze odcinaly one zaplon??

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 20 lis 2010, 11:42

Podmien czujnik Halla ja bym stawial na niego mialem takie same jaja po zmianie szklanek zaworow Hall juz sie nie odezwal . Te same objawy brak iskry i zero paliwa . Moze byc cos jesczce z talerzykiem od czujnika Halla moze cos zle zostalo ustawione .

maxel331
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2010, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maxel331 » 21 lis 2010, 13:15

Witam jednak V'ka odpalila :mrgreen:

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 26 lis 2010, 15:21

Napisz co tam było z tym zapłonem

dezy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2009, 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dezy » 28 lut 2011, 16:36

A nie podpiąłeś po prostu odwrotnie przewodów z paliwem i powrotny. Ja się też machnąłem i mało co zawału nie dostałem ;)

rimas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 30 mar 2011, 21:16

Post autor: rimas » 31 mar 2011, 21:15

Witam wszystkich po dluzszej przerwie, niestety wyjechalem i nie mialem jak odpisac na post z gory sory ;-) a z racji ze dlugo nie uzywalem net'a zapomnialem nicka.
A otoz mojego nie powodzenia z odpaleniem byl bardzo prosty aczkolwiek sie glowilem z tym troche bo mialem madrego czlowieka do pomocy i wogole nie bralem pod uwage ze moze byc zle rozrzad ustawiony :-/ na szczescie zawory nie dostaly po du..pie przynajmniej tak mi sie wydaje bo nic nie cykalo i nie cyka a juz nie rozbieralem silnika by zobaczyc co i jak.

Pozdrawiam wszystkich ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl