Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4] centralny zamek raz działa raz nie ;/

ODPOWIEDZ
Radziu797

[B3/B4] centralny zamek raz działa raz nie ;/

Post autor: Radziu797 » 12 kwie 2011, 00:52

Witam, czytałem parę tematów na mój problem ale mimo wszystko zdecydowałem się napisać bo uznałem że jednak troszkę inaczej to u mnie działa/nie działa.

Więc tak: od pewnego czasu przestał pracować centralny z pilota (dostawionego) i również podział się centralny z kluczyka. Co ciekawe po zamknięciu drzwi od środka, cały centralny zamek otworzę z klapy bagażnika, działa to zawsze. z kluczyka od kierowcy niestety nie. Nawet gdy siedzę w środku i wduszę bolca też nie zamknie. Ale czasem coś go najdzie coś się zruszy i centralny działa jak i z pilota i z kluczyka. Można również wtedy drzwi zamknąć od środka bolcem. Coś go najdzie tzn nachodzi cały czas i nie działa ale raz na 100 km zamknę drzwi centralnym bo zadziała ;/. Pomka musi być sprawna skoro z klapy otworzy i od czasu do czasu cały centranly działa prawda?

Może mi ktoś powiedzieć jak to ugryźć??? Dziękuję bardzo za pomoc! Pozdrawiam

PS: czasem jest tak że gdy otworzę drzwi od strony kierowcy kluczykiem ( pozostałe się nie otworzą oczywiście, zapalę Audi przejadę powiedzmy 300 metrów i pstryk podnosi zamki we wszystkich drzwiach) ??? o co kaman???
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2011, 07:26 przez Radziu797, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 12 kwie 2011, 00:57

wiec zlacz te przewody elektryczne co przecinales lub ktos przecinal, dokladnie te w ktore sie wpinal centralka na pilota, i wtedy juz bedziesz wiedzial czy uszkodzila sie centralka na pilota czy niepewne bylo polaczenie elektryczne, w tamtym miejscu

Radziu797

Post autor: Radziu797 » 12 kwie 2011, 01:01

dzięki za szybką odpowiedź kolego, ale jest jeden problem. nie mam pojęcia gdzie to wszystko się znajduje, gdzie zamontowana jest centralka :/

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 12 kwie 2011, 01:19

przewaznie montuje sie ja pod polka kierowcy gdyz tam jest najlepszy dostep do wszystkich przewodow, przewod ktory jest najczesciej przecinany to zielono niebieski i jest wpinany do tejze centralki dokladanej, wiec jak zdejmiesz polke pod kierownica, to popatrz po lewej stronie wiazke co wychodzi z drzwi i poszukaj tego przewodu, a nastepnie polacz go ponownie ze soba w miejscu przeciecia tak jakby tej centralki nie bylo

Radziu797

Post autor: Radziu797 » 28 kwie 2011, 18:57

i sprawdziłem pod kolumną kierownicy nie ma nic, tzn dolnej czesci nie mogłem zdjąć ale zaglądałem i nie było zbytnio nic widać. Kable na gumie w drzwiach są ok. Co można jeszcze sprawdzić i gdzie szukać tej centralki dostawianej ;(

Awatar użytkownika
kroliqster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 253
Rejestracja: 08 kwie 2011, 11:08
Lokalizacja: Central Europe
Kontakt:

Post autor: kroliqster » 30 kwie 2011, 01:44

mam ten sam problem tzn z pilota nie otwiera z drzwi kierowcy tez nie lapie centralny ale z drzwi pasarzera wszystko chodzi. Z pilota tylko zamyka a nie chce otworzyc co tu jest grane ? pompka chodzi skoro otwiera drzwiami pasarzera, pilot daje sygnal bo zamyka tylko nie chce otworzyc ? dziwne

Radziu797

Post autor: Radziu797 » 04 maja 2011, 10:20

podpowie ktoś jak złapać ten temat? :-|

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 04 maja 2011, 10:25

Radziu797 pisze:dolnej czesci nie mogłem zdjąć
co to znaczy? zrob foto o jaka czesc chodzi

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 04 maja 2011, 10:27

Bez sprawdzenia podłączeń dokładanej centralki się nie obejdzie. Skoro nie ma pod półką kierownicy. To sprawdz pod kanapą albo obok tylnej prawej lampy tam gdzie znajduje sie ori pompka od centralnego. Jak znajdziesz i to posprawdzasz to napisz co zaobserwowałeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga