Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 6a 2.0 16v quattro] Problem z czujnikiem temp. oleju

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
Ace1985

[b3 6a 2.0 16v quattro] Problem z czujnikiem temp. oleju

Post autor: Ace1985 » 19 sty 2010, 10:51

Koledzy problem jest następujący, auto na badaniu tech miało fatalne spalanie na luzie, podejrzewam czujnik temp. oleju i tu zaczynają się schody, chcąc go wymienić, zauważyłem że nie jest on nigdzie podłączony :)
Co gorsza nie ma żadnego wolnego przewodu, pomóżcie jak to podłączyć, bo bezprzewodowy to on chyba nie jest:)
Z wiązki odchodzą dwa przewody, jeden idzie do małego czujnika ciśn. białego, a drugi do dużego, do obu dochodzą pojedyncze przewody, ale ten duży ma jeszcze jedno złącze, czy tam podłączony powinien być ten niebieski???

Dla rozjaśnienia sytuacji wrzucam fotkę:
Obrazek

Tutaj są nowe czujniki
Obrazek

Niebieski to czujnik oznaczony 3 (niestety na fotce silnika go nie widać, jest za wiązką, ale wkręcony jest w podstawę filtra), to on właśnie pozostaje niepodłączony.
2 to biały, jednopinowy, odpowiada za ciśnienie 1,8 bar, natomiast 1 to ten duży, na zdjęciu słabo widać, ale on ma dwa styki, jeden podłączony (z tyłu) i drugi wolny.


Mam nadzieję, że teraz wygląda to jaśniej i ktoś pomoże.

Awatar użytkownika
jaco80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 709
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: jaco80 » 16 mar 2011, 12:26

A to czujnik temperatury oleju ma wogóle jakikolwiek wpływ na pracę tego silnika? Pierwsze słyszę. Czujnik temperatury płynu chłodzącego za to owszem.

Awatar użytkownika
merex
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 03 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: EPD/ Łódź

Post autor: merex » 20 mar 2011, 10:05

Ten oznaczony "3" ostatnio montowałem jako czujnik temperatury do dodatkowych zegarów. Możliwe że masz czujniki pod dodatkowe zegary. Czy ten czujnik zasłonięty wygląda tak:

Obrazek
Nigdy się nie poddawaj!

moje autko :)
https://audi80.pl/b4-abk-20e-avant-m ... htm#584268

Awatar użytkownika
keczy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2143
Rejestracja: 11 sty 2007, 22:34
Lokalizacja: Łowicza centrum

Post autor: keczy » 20 mar 2011, 10:13

Ace1985, brakujacy kabelek to masa, niech sie jeszcze ktos wypowie bo moge sie mylic ;-)
Ace1985 pisze:auto na badaniu tech miało fatalne spalanie na luzie
Czujnik temp oleju nie ma zadnego wplywu na spalanie benzyny, podaje tylko sygnal na zegary, jakie masz srednie spalanie?

Ace1985

Post autor: Ace1985 » 22 kwie 2011, 12:52

Dzięki za odpowiedzi, ale temat z przed roku:) auta już dawno nie posiadam niestety. Swoją drogą ciekawe jak teraz się prezentuje:)
Dodam tylko, że spalanie było kiepskie, bo rozregulowany był przepływomierz, późniejsza korekta (spora) i wszystko działało jak trzeba

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 27 kwie 2011, 02:06

merex pisze:Ten oznaczony "3" ostatnio montowałem jako czujnik temperatury do dodatkowych zegarów. Możliwe że masz czujniki pod dodatkowe zegary. Czy ten czujnik zasłonięty wygląda tak:

[url=http://images50.fotosik.pl/734/da2c64582743f054.jpg]Obrazek[/URL]
A ta baka to nie jest od ciśnienia oleju czasem?!

Ace1985

Post autor: Ace1985 » 04 maja 2011, 17:35

Z tego co pamiętam, to tam są dwa wyjścia, jeden na ciśnienie oleju do zegarów (jest/nie ma) i drugi analogowy do dodatkowych zegarów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga