Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Zegary - czerwone podświetlenie

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 26 sie 2007, 21:41

część w regulacji reflektorami, która rozprasza światło i zmienia je w takie bursztynowe. U mnie jest czerwone i nie mam jak go za bardzo zrobić na niebieskie :-( Nie ma sensu przerabiać reszty jak to mi zostanie czerwone :-(

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 27 sie 2007, 00:10

OGr tak sie zapytam po co chcesz zmieniać wszystko na nie pasujący do niczego w audi kolor niebieski? Tak tylko pytam, bo miom zdaniem to lipnie będzie wyglądać ;-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 27 sie 2007, 08:20

Jak zmienię wszędzie na niebieski to dlaczego ma nie pasować ?

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 27 sie 2007, 09:56

czesc, sluchajcie jesli ktos ma problemy z nierownomiernym podswietleniem zegarow zrobcie jak ja,
tez kupilem diody czerwone z scieta banka i jak sprawdzalem je w domu fajnie rozpraszaly czerwone swiatlo wiec je zalozylem w miejsce zaroweczek ale mi nierownomiernie podswietlaly, wiec na chybil trafil wzialem stare zaroweczki maly bedzelek i resztke czerwonego motipa do zaciskow, nasaczcie pedzel farbka czerwona i delikatnie pomalujcie cale banki tych zaroweczek, i efekt byl SUPER, wszystko rownomiernie podswietlone tak extra krwisto :D i nic nietrza kupowac i kombinowac, wystarczy pomalowac cale banieczki zaroweczek i jest okej, jak niewierzycie to dajcie znac dzis porobie fotki i pokaze;)

Awatar użytkownika
Black Spider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2007, 09:07

Post autor: Black Spider » 29 sie 2007, 23:49

Tylko ile wytrzymaja tak pomalowane zaroweczki? Trzeba pamietac ze w przeciwienstwie do ledow zarowki nagrzewaja sie, a dodajac do tego jeszcze warstwe farby na nich ktora utrudnia odprowadzanie ciepla, prowadzi to do szybszego przepalania sie zarowek, a nie usmiecha mi sie co chwile rozbierac zegarow. Testowalem juz pamlowanie motipem i w koncu zmienilem na ledy.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 29 sie 2007, 23:52

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego podświetlenia. W nowszych autach, np znajomego Corola z 2003 roku jest wyraźna różnica we włączeniu świateł w dzień i bez włączonych.

U mnie tak szczerze jak włączę światłą w dzień i jest dość jasno na dworze to wogóle tego podświetlenia nie widać :-(

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 30 sie 2007, 10:54

nie tylko u ciebie tak jest.u mnie jak miałem orginalne podświetlanie to nie było nic widać w dzień teraz jak mam diody jest tak samo nie widac podświetlania...dopiero puźnym popołudniem zaczyna cos świecić.a co do nierównomiernego podświetlania u mnie ledy świecą równomiernie...

Awatar użytkownika
nightmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2007, 00:36

Post autor: nightmar » 30 sie 2007, 13:20

OGr co do wymiany diody w regulatorze świateł...
Wyciągasz cały przycisk, ściągasz ten plasticzek z przodu nastepnie wysuwasz jedną część z drugiej i masz tam taki plastk, tam jest tunel świetlny, ja go poprostu wyciołem a tak dokładniej to wytopiłem go lutownicą, diode skierowałem w kierunku kabiny i jest baja :)
Jeśli chcecie to wrzuce zdjęcie jak to wygląda
Pozdrawiam

aaaa wlasnie... panowie gdzie mozna dostac te "kondonki" na żarówki?
Bo niechce podswietlac zegarów diodami led, bo podswietlają nierównomiernie, szukam albo żarówek czerwonych albo tych kondonków
pozdrawiam

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 30 sie 2007, 14:43

ja podświetliłem zegary diodami led i świeci wszytko fajnie, równomiernie.wcześniej porzyczyłem od kumpla jakieś diody ale one nie swieciły równo.dopiero pużniej kupiłem takie ze specjalnymi główkami zeby rozpraszały swiatło na szystkie strony a nie swieciły punktowo.i jest git.dziwie się że wszyscy pisza o nierównym podswietlaniu zegarów diodami led jak u mnie jest ok...

Awatar użytkownika
nightmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2007, 00:36

Post autor: nightmar » 30 sie 2007, 22:50

a moglbys podeslac linka z tymi diodami? piłowałeś je czy założyłeś takie jakie były?

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4642
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 30 sie 2007, 23:13

Dzisiaj mi przyszły czerwone żaróweczki 1.2W ( nie diodowe ) czekam na ringi, które są w drodze i biorę się za rezanko.
Montuje ringi i zmieniam żarówki w oprawkach R5.

Zrobie, to się pochwalę ;-)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 31 sie 2007, 09:17

diody które ja kupiłem to było cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item227517332_or ... anio_.html

nie od tego samego goscia to kupiłem ale o ile dobrze pamietam diody były podobne.nic nie piłowałem tylko załozyłem taki jak są.u mnie fajnie swieci.całe tarcze sa oświetlone.napewno nie świeca punktowo.jedyny minus, jeśli mozna to nazwac minusem, jęsli chodzi o diody i podświetlanie nimi zegarów to jest to że nie mozna ustawić mocy swiecenia tak jak to było przy zarówkach.poprostu diody swieca cały czas tym samym swiatlem i nie można tego podregulować...

hupas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2007, 21:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hupas » 01 wrz 2007, 08:29

Czerwona b4. Zmieniłem jak na razie skurzany mieszek z czerwona nitką i oczywiści na czerwone diody w zegarach teraz wnętrze wyglada ok, zegary wyglądają w nocy zarąbiście lepiej niż w orginale.
Pozdrawiam

anemia7

b3

Post autor: anemia7 » 12 wrz 2007, 11:13

hej-- to ile ja mam tych diodek kupic wkońcu do licznika- z b3 ???

i jeszcze jedno-- nie masz regulacji jasnosci koloru- czy to znaczy ze masz teraz w aucie za ciemno czy za jasno?

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 12 wrz 2007, 13:44

Jest normalnie napewno nie jest za ciemno :)

Zablokowany

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl