Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] demontaz koncowki drazka kierowniczego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

[all] demontaz koncowki drazka kierowniczego

Post autor: ClNEK » 31 sie 2007, 17:09

chcialem sobie sam zmienic sprezyny z przodu na sportowe i hamulce zmienic na te od s2 (mamj uz caly komplet) tylko ze caly plan idzie w pizdu razem z drazkiem kierowniczym, nie moge go odkrecic od kolumny gdyz obraca sie caly trzpien w koncowce razem z gwintem zamaist sama nakretka. Stad moje pytanie, czy ja cos robie zle czy koncowka jest zepsuta i sie jej trzpien obraca ?? jak to odkrecic ? zrobilem male nacienie na gorze gwintu zeby przytrzymac go srubokretem a nakretka krecic ale nie jestem w stanie tego utrzymac

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 31 sie 2007, 17:41

Ja w takiej sytuacji podnosze auto jakieś 10 centymetrów do góry, następnie pod końcówkę podstawiam pionowo dopasowaną rurę 1 cal tak, żeby wchdziła z luzem ok. 1 cm pomiędzy końcówkę a twarde podłoże. Ważne jest by rura stała pionowo pod końcówką. Nastepnie opuszczam delikatnie podnośnikiem auto tak aby rura została ściskana od góry końcówką. W zależności od stopnia opuszczenia auta siła wcisku stożka końcówki w ramię kolumny będzie rosła. Teraz wystarczy wziąść kluczyk 17 i odkręcić śrubę.
W ostateczności jeżeli końcówka jest do wyrzucenia możesz szlifierka kątową ściąć nakrętkę.

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 31 sie 2007, 17:41

z 2 strony auta odkrecilem bez problemu, trzpien w koncowce drazka jest nieruchomy czyli wynika na to ze ten jest uszkodzony tak ze nie daje sie odrecic, bede musial chyba ciac :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga