Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Próba reanimacji klimy manualnej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GSF
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 878
Rejestracja: 29 cze 2008, 01:23
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[B4 ABK] Próba reanimacji klimy manualnej

Post autor: GSF » 23 maja 2011, 21:40

Zrobiło się ciepło i czas najwyższy wziąźć się za naprawe klimatyzacji.
Pacjent ABK klima manualna. Od momentu sprowadzenia auta brak paska napędowego klimy, koło stoi nie ruchomo (sprawa jest oczywista, zatarta sprężarka) Kupiłem drugą sprężarke (też od ABK klima działała poprawnie) Jak dalej się zabrać do tematu??
- wymienic starą sprężąrke na tą działającą i tu pojawia się moje pytanie. Zakładać odrazu pasek?? nic się nie stanie jak będzie na sucho chodziło??
- następnie udać się do jakiegoś warsztatu gdzie nabijają klime i na co zwracać uwagę?? fachowców u mnie w tej dziedzinie brak więc jak zaczną sie schody to pewnie mnie odeślą do domu.....
- klima nie była odpalana napewno przez ostatnie 2 lata, licze się z tym że gaz mógł i pewnie wyparował. Mogą się pojawic nieszczelności może być jakaś wilgoć.

Pewnie za pierwszym razem się nie uda ale od czegoś trzeba zacząć. W tej chwili jeśli przyciskam guzik od klimy to startują mi obydwa wentylatory to normalny objaw?

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to proszę o rady.

Awatar użytkownika
mati86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1286
Rejestracja: 09 maja 2010, 12:26
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: mati86 » 23 maja 2011, 21:55

GSF pisze:Pewnie za pierwszym razem się nie uda ale od czegoś trzeba zacząć. W tej chwili jeśli przyciskam guzik od klimy to startują mi obydwa wentylatory to normalny objaw?

tak to normalne.
GSF pisze:wymienic starą sprężąrke na tą działającą i tu pojawia się moje pytanie. Zakładać odrazu pasek?? nic się nie stanie jak będzie na sucho chodziło??
możesz wymienić tylko jej nie włanczaj.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 23 maja 2011, 23:01

mati86 pisze:GSF napisał/a:
wymienic starą sprężąrke na tą działającą i tu pojawia się moje pytanie. Zakładać odrazu pasek?? nic się nie stanie jak będzie na sucho chodziło??

możesz wymienić tylko jej nie włanczaj.
Bez gazu się nie załączy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl