Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.6 ABC]Wężyk podłączenie

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zombi66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2007, 22:40
Lokalizacja: Lublin

[2.6 ABC]Wężyk podłączenie

Post autor: zombi66 » 03 kwie 2011, 20:49

Ostatnio grzebałem przy przepustnicy i znalazłem wężyk zaślepiony śrubka nie wiem gdzie to powinno być podłączone według zdjecia które znalazłem w necie wyglada to tak chodzi mi o wężyk zaznaczony strzałką
http://img62.imageshack.us/i/wezyk.jpg/
Jakby ktoś miał schemat podłączenia wszystkich wężyków od plastikowej puszki z napisem v6 to będę bardzo wdzięczny

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 kwie 2011, 22:06

To jest podłączanie MAP sensora znajdującego się w ECU silnika. Jest potrzebne do obliczania dawki paliwa. U mnie jak się go odłączy to gdy silnik schodzi z obrotów to obroty spadają prawie do zera po chwili się podnoszą.

Do tej puszki podłączony jest u mnie tylko jeden cienki wężyk wychodzący z boku kolektora.

Awatar użytkownika
zombi66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2007, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: zombi66 » 08 kwie 2011, 00:45

Dzieki za podpowiedz ,podlaczylem wężyk tak jak mówileś i wszystko cyka nawet klima zaczeła działać na wolnych obrotach wczesniej włączła się powyżej 2000 obr.
Zostaje jescze sprawa czarnej puszki po odłączeniu od nie przewodu map sensora nie jest do niej nic podłączone oprócz odm, na małe króćce założyłem gumowe kapturki ale chyba powinno być coś podłączone po te dwa małe króćce ,jakby ktoś miał jakąś fotke to chętnie bym zobaczył albo jakiś schemacik.

Awatar użytkownika
Pio80tr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Poznań

Re: [2.6 ABC]Wężyk podłączenie

Post autor: Pio80tr » 28 maja 2011, 20:47

zombi66 pisze:Ostatnio grzebałem przy przepustnicy i znalazłem wężyk zaślepiony śrubka nie wiem gdzie to powinno być podłączone według zdjecia które znalazłem w necie wyglada to tak chodzi mi o wężyk zaznaczony strzałką
http://img62.imageshack.us/i/wezyk.jpg/
Jakby ktoś miał schemat podłączenia wszystkich wężyków od plastikowej puszki z napisem v6 to będę bardzo wdzięczny
Podepnę się pod temat,

Na zdjęciu, poniżej miejsca gdzie kolega zombi66 zaznaczył czerwoną strzałką wężyk, znajduje się zielony czujnik. Do czego on służy, zorientowałem się że go nie mam. Zaczynam się stresować :-/

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 maja 2011, 21:52

U mnie też tego niema, ta fotka chyba z Audi 100 C4. I to bardziej mi wygląda jak kostka połączona z drugą kostką, podobne jak na listwie na ścianie grodziowej.
Podejrzewam że jest to kostka od tego co jest lewo od strzałki wyglądającego jak czujnik pełnego otwarcia przepustnicy z NG też nie mam. Może to jest od automatycznej skrzyni biegów...

zwierzak213a2

Post autor: zwierzak213a2 » 29 maja 2011, 13:20

to chyba czujnik "kick downa" wystepuje tylko w automacie

Awatar użytkownika
Pio80tr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pio80tr » 29 maja 2011, 21:25

Ok, uspokoiłem się.

W każdym bądź razie mam pewne spostrzeżenie. Sprawdziłem ten wężyk u siebie i okazało się, że tak nieszczęśliwie przebiega, że przygnieciony jest gumowym wężem od nagrzewnicy. W efekcie był przetarty i miał dziurę.

Podczas wdmuchiwania do niego powietrza wszystko wylatywało dziurą. Po zaklejeniu nie idzie nic do niego wdmuchnąć. No i vice versa bo w zasadzie to jest od podciśnienia:)

Po tej operacji mam wrażenie, że auto lepiej reaguje na pedał gazu. Oto fotki:

Obrazek

Obrazek

scob
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 15 mar 2008, 00:16
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: scob » 29 maja 2011, 22:24

powinno reagować lepiej - bo dopiero z zupełnie szczelnymi podciśnieniami ABC jeździ jak powinno.
ABC nie ma przepływomierza / MAF, i tylko dzięki referencji podciśnienia sterownik (MPFI?) wie, na ile zupy dolać podczas rozpędzania.
Z nieszczelnym podciśnieniem - składem mieszanki steruje tylko lambda (i przepustnica?) , wyprzedzenie zapłonu też jest zakłamane niepełnym podciśnieniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl