Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4 all] Odpowietrzania sprzęgła

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

[B3/B4 all] Odpowietrzania sprzęgła

Post autor: WOJTEK26 » 31 sie 2007, 18:15

Witam mam problem z odpowietrzenien sprzęgła po wym pompy sprzęgła. Po napompowaniu i odpowietrzeniu kilka krotnym pedał jest taki lekko twardy ale po chwili wpada do środka, i po jakiś 5 min znowy jest taki jak powinien. Mozna nim kilka razy wyciskać sprzęgło i jest OK by za chwile znowy wpaść czego może być to wina :?: Mechanik mówi że teraz do wym może być i wysprzęglik co wy na to
Ostatnio zmieniony 31 sie 2007, 18:38 przez WOJTEK26, łącznie zmieniany 1 raz.

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 02 wrz 2007, 13:46

szczerze mówiąc to jeżeli wymienisz wysprzeglik to problem będzie na bank rozwiązany. W tym układzie nie ma już innych możliwości jeżeli pompę masz nową. Nie wiem dokładnie czy pompy rówież się nie odpowietrza, trzeba by było poszukać na niej odpowietrznika lub dalej próbować odpowietrzać wysprzęglik. Tylko zrobić to naprawdę uczciwie. Być może pompa nie została całkowicie zalana, można próbować także odpowietrzyć przewodem. Trzeba pokombinować, żeby nie ładować się w kolejne koszty.
audi 90 było
audi coupe 7a Quattro Blos było
audi S4 2.2T jest

wolfik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2007, 12:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wolfik » 02 wrz 2007, 14:23

Osobiście przeczytałem w którejś książce o sposobie odpowietrzania sprzęgła w Audi.Pisało że powinno się połączyć lewy zacisk hamulca przedniego koła i po odkręceniu obydwu odpowietrzników pompować pedałem hamulca.Opis był bardzo trafny, wypróbowałem i polecam.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 02 wrz 2007, 16:28

Jeżeli niesprawny byłby siłownik sprzęgła (przy skrzyni biegów) to byłaby plama płynu pod skrzynią. Uszkodzenia siłowanika sa ewidentne gdyż wewnątrz niego jest tylko jedna gumka uszczelniająca. Piłka jest krótka jeżeli ta gumka jest sprawna to siłownik działa i wysprzęgla, jeżeli gumka jest zepsuta to cieknie tak, że aż widać.
Co do pompki sprzęgła (przy pedałach) to sprawa jest bardziej skompllikowana. Może być tak, że w pompce uszkodził się zaworek zawrotny i co jakis czas tłoczek wciska się w obudowa pod działaniem nogi kierowcy, ale nie wytwarza ciśnienia bo płyn zamiast do siłownika cofa się do zbiorniczka.
Jeżeli chcesz dokładnie odpowietrzyć sprzęgło to załóż długi przewodzik na odpowietrznik przy siłowniku a jego drugi koniec włóż do zbiorniczka z płynem.
Jak już odpowietrzasz to nie wciskaj pedału do samej podłogi, tylko do połowy i powoli puszczaj po zakręceniu odpowietrznika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga