Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S NE] Piszczenie podczas jazdy

ODPOWIEDZ
arek.pp

[B3 1.8S NE] Piszczenie podczas jazdy

Post autor: arek.pp » 08 wrz 2007, 19:20

Witam. Przy predkosciach powyzej 70-80 kmh cos mi piszczy spod maski. Nie sa to paski - piszczy tak samo tez po wylaczeniu silnika np przy 100 kmh. Piszczenie raz pojawia sie, raz znika. Jest niezbyt uciazliwe ale slyszalne i to piszczenie ma chyba "predkosc" taka sama jak obracajace sie kola. Nie wiem czy to lozyska czy hamulce ( felgi sie jednak nie grzeja, ale przy hamowaniu po dluzszej jezdzie hamulce brzydko piszcza) ale jakby mnie ktos nakierunkowal gdzie szukac to bylbym wdzieczny, bo chce z tym pojechac do warsztatu, a o fachowosci niektórych mechanikow to juz sie niestety przekonalem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 08 wrz 2007, 19:34

Jeśli gasisz silnik i dalej piszczy, to ewidentnie coś w kołach, łożyskach, hamulcach.
Skoro nie grzeją się felgi i nie masz uczucia trzymania hamulca w ostatniej fazie zwalniania auta przed zupełnym zatrzymaniem stawiałbym na łożyska.

Sprawdz wcześniej czy oslony tarcz sa odpowiednio daleko od tarczy, popatrz gołym okiem na samym początku. Zerknij czy w tarczy nie wyżyna się jakaś rysa, może coś w klocku jest zaszytego, może klocki badziewne.

Awatar użytkownika
ltomas83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:16
Lokalizacja: z miasta

Post autor: ltomas83 » 16 wrz 2007, 16:43

Witam
Maiałem cos takiego u siebie tylko z tyłu po wymianie łożysk około tygodnia zaczeło piszczeć , czym szybciej jade tym głośniejsze było piszczenie :evil: .Co sie okazało że na osi piasty jest taka podkładka z takiego tworzywa, wystarczyła kropelka oleju i problem znikł.
pozdrawiam :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga