Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9TDI 1Z]wymiana filtra paliwa

ODPOWIEDZ
salutwit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2007, 21:29

[80 B4 1.9TDI 1Z]wymiana filtra paliwa

Post autor: salutwit » 25 mar 2007, 22:53

b4 1.9 tdi 1z
Proszę śie nie śmiać
mam problem jak wymienic filtr paliwa.
Najlepiej tak krok po kroku.
dzięki
Ostatnio zmieniony 25 mar 2007, 23:38 przez salutwit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 mar 2007, 23:34

O ile sie nie mylę to masz odkręcany filtr paliwa tak jak filtro oleju. Czyli musisz poprostu odkręcić go od dołu. Może sprawić to trochę kłopotu jeśli filtr sie mocno zastał. Bierzesz nowy filtr, jego uszczelki zwilrzasz delikatnie olejem. Przed przykręceniem filtru można zalać go NO, wtedy samochód szybciej odpali. potem poprostu wkręcasz go na swoje miejsce i wszystko powinno być ok. (jeśli ci pomogłem wciśnij "pomógł")

salutwit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2007, 21:29

Post autor: salutwit » 25 mar 2007, 23:46

dzieki
Ale mam nadal problem Filtr jest w obudowie składającej się się jakby z dwóch połówek tworzacych rurę , które trzymaja filtr. od góry cztery przewody paliwa do głowicyi od dołu jeden)chyba ciśnieniowy do czujnika. Brak dostępu żeby odkręcic filtr tak jak np jest przy filtrze oleju.
mam zdjąć wszystkie przewody wyjąć fltr i dopiero go odkręcić od głowicy?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 25 mar 2007, 23:56

Tą niby rure powinno dać sie rozkręcić, jest śruba, dzieki której powinien dać się wyjąc. Najlepiej ten węrzyk z dołu odkręcić i nawet jak te cztery od góry będą to powinieneś wyjąć ten filtr z tej obudowy mocującej go. U mnie przynajmniej sie tak dało. Wtedy niech jedna osoba trzyma mocowanie filtru od góry a druga niech go odkręca. Ja tak właśnie robiłem. Jeśli w ten sposób nie dasz rady to niestety będziesz musiał zrobic tak jak mówisz, odpiąć pozostałę przewody i wtedy dopiero go odkręcić. Sam mialem niezle problemy z odkręceniem tego filtru a juz musiałem bo poprzedni właściciele chyba go nie zmieniali i całkiem sie zapchał.

salutwit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2007, 21:29

Post autor: salutwit » 26 mar 2007, 00:06

Dzięki
Widzę że bez rozbierania całości nie da rady u mnie ta obudowa to zasłania cały filtr!
Zabieram się do tego bo gdzieś na forum czytałem, żę jak widać bąbelki powietrza w przewodach paliwowych ( a u mnie są) to oznacza brudny fitr.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 26 mar 2007, 00:14

salutwit pisze:Dzięki
Widzę że bez rozbierania całości nie da rady u mnie ta obudowa to zasłania cały filtr!
Zabieram się do tego bo gdzieś na forum czytałem, żę jak widać bąbelki powietrza w przewodach paliwowych ( a u mnie są) to oznacza brudny fitr.
Jeszcze raz dzięki za pomoc
Dokładnie. Pod filtrem od spodu powinieneś mieć taki mały odkręcany zaworek. Jak go odkręcisz to możesz spóścić trochę paliwa z tego filtru (też strasznie cieżkie dojście). Możesz to odkręcic i zobaczyc co z tego filtru wyleci. Jeśli będzie to czyste paliwo to znaczy że filtr jest jeszcze ok. Ja jak odkręciłem to poleciało mi pełno syfu. Co jakiś czas dobrze jest spóścić z niego trochę paliwa i w ten sposób usunąć ten syf. A co do tych bombelków to masz racje. Ale jeśli spuścisz paliwo z filtra i będzie czyste to te bombelki mogą być spowodowane nieszczelnością ukłądu paliwowego. Może być poprostu filtr za słabo dokręcony, albo w innym miejscu ukłąd zaciąga powietrze.

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 05 wrz 2007, 19:52

Witam!!!

Panowie mam nastepujacy problem z tym filtrem, a mianowicie próbowałem go odkrecić tak jak to opisał kolega @Labiel i nastapiło ułamanie jednej z rurek która znajduje sie na tej kopułce przykrecanej do filtra!!! Czy jest ktoś w stanie załatwić takowa cześc. Czy poprostu wystarczy zamówic ja w sklepie z częściami.

Pozwoliłem sobie skorzystac z fotki kolegi @Labiel i pokazać wamuszkodzoną czesc!!!

Obrazek

Macie jakąś rade???

Pozdrawiam


PS. sprawa załatwiona NAPRAWIłEM :mrgreen: 8-)

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 05 wrz 2007, 21:04

ta część jest do kupienia w porządniejszej hurtowni motoryzacyjnej i występuje pod numerem 191 127 247 A

[ Dodano: 2007-09-05, 21:09 ]
i kosztuje około 22 złotych w Inter carsie

tryni81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:46

Post autor: tryni81 » 06 wrz 2007, 10:01

a nazywa się zawór podgrzewania paliwa i bez problemu dostaniesz w sklepie. patrz tylko by w zestawie był oring bo jak go nie zmienisz to najprawdopodobniej będzie ci ciągnąć powietrze do paliwa

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 18 wrz 2007, 19:24

tryni81 pisze:a nazywa się zawór podgrzewania paliwa i bez problemu dostaniesz w sklepie. patrz tylko by w zestawie był oring bo jak go nie zmienisz to najprawdopodobniej będzie ci ciągnąć powietrze do paliwa
Stało się tak jak napisałeś!!! naprawiłem uszkodzony zawór podgrzewania paliwa jednak po upływie czasu nastapił nawrót awarii, a mianowicie dostaje sie powietrze do paliwa.

Ma ktoś z was jakis dokladny namiar na tą rzecz??? Bardzo bym prosił o linka. Prosze tylko z tego wzgledu iż ja nie moge nic znaleść!!!

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 19 wrz 2007, 09:57

Pójdź do sklepu z częściami i powiedz żeby zamówili ci taki numer FE02087 to jest ten zawór. Ja mam taki zawór ale z przesyłką wyniosłoby cie około 35zł jak cos to pisz na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga