Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Kołpaki - pokaz mody

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Kelis.Zx145
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 625
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:19
Lokalizacja: Szamotuły / Poznań
Kontakt:

Post autor: Kelis.Zx145 » 25 paź 2011, 07:29

a te kołpaki nie odstają jakos od opony?

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 25 paź 2011, 07:46

Kelis.Zx145, odstają lekko, bo gdyby przylegały do opony to mógłby odpaść przy mocnym zakręcaniu z dużą prędkością. Ale to jest fajny efekt przy naciągniętej oponie - wydaje się jakby była ekspozycja rantu, która przy feldze szerokości 10" jest możliwa dopiero przy oponie 215 :)

Inna opcja na optycznie powiększenie felgi to malowanie pasa na oponie w kolorze felgi. Np tak:
Obrazek

Kolejna opcja to nakładki "ATLAS" wkładane na styczną felgi a opony:
http://www.vw-garbusy.pl/nakladki.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety koszt oscyluje w granicach 200zł za komplet. Są rozmiary od 13" do 16".
http://moto.allegro.pl/atlas-nakladki-n ... 38347.html

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 25 paź 2011, 16:45

Minusem rozwiązania z większymi kołpakami jest to, że odcinasz zaczepy, jak się znudzą to raczej łatwo ich nie sprzedać. Tym bardziej szkoda by mi było odcinać zaczepy w oryginalnych kołpakach, które jak wiemy tanie nie są. Pozostaje też kwestia eksploatacji, koleżka miał identyko jak pokazywał Atlas zrobione, na tych pierwszych zdjęciach gdzie kołpak jest bezpośrednio do stalówek przymocowany za pomocą szybko złączek. Za długo się nie najeździł, większa dziura i po kołpaku. W zimę wiadomo dziur przybywa, jak ktoś się kula mało i wolno to spoko rozwiązanie, wygląda nieźle.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 25 paź 2011, 22:51

Tighe, ale na takich kołpakach jeździ się tak samo jak na dobrym kole z mocno naciągniętą oponą :) jeśli kołpak odpadł mu na dziurze, to na kozackim kole zgiął by rant i może rozszczelnił oponę :)

Te gumowe nakładki ATLAS też są problematyczne, bo potrafią żółknąć od ocierania się. Poza tym biała farba i nakładki szybko się brudzą i ponoć średnio po 15tyś. km są już mało estetycznym gadżetem.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 26 paź 2011, 13:55

Mnie opcja z nakładaniem większych kołpaków jest co najmniej śmieszna. Uważam to za tandeciarstwo w najbardziej możliwym wydaniu. To tak samo jakby sobie nakleić na tylnią klapę znaczek tuning sport albo coś w ten deseń. Jeśli komuś zależy na optycznym powiększeniu fel to niech już lepiej założy te białe atlasy. Co do zdjęcia z Golfem II z kołpakami od nowszej geeracji to musiałem się mocniej przytrzymać fotela, bo ten ty designu kołpaka ewidentnie nie pasuje do samochodu z takiego rocznika. Też miałem w planach zmienić felgi stalowe na 16-stki i założyć kołpaki od Audi A1, ale stwierdziłem, że już z kilometra będzie widać, że koła wyprzedzają samochód o sto lat <ok> .
Już bardziej można by pokombinować z naszymi ori kołami malując je pod kolor alufelgi, dodając takie ranty jak były oryginalnie w golfach (pierścienie zakładane na obręcz) i zrezanie jakiś dekielków.

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 26 paź 2011, 14:28

ATLAS, nie jeździłem na tym więc nie wiem, zapewne masz racje.
Patrique, też myślałem pierw, że to mega druciarstwo jednak nie wygląda tak źle. Co nie zmienia faktu, że do swojego bym takich nie wsadził <ok>

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 26 paź 2011, 15:19

Tighe pisze:Co nie zmienia faktu, że do swojego bym takich nie wsadził <ok>
<piwo>

Bierzcie ze mnie przykład hihi. Chciałem zrobić koła troszkę bardziej szlachetne i jednocześnie niezbyt krzykliwe i wydaje mi się że się udało <ok> .
Odbiegając trochę od tej całej przymiarki dekli to powiem wam szczerze, że VW i Audi mają najładniejsze modele kołpaków spośród większości marek samochodów. W przeciwieństwie do starszych modeli kołpaków, te nowsze tj. A4 2001, A2 (oczywiście pod warunkiem, że są w stanie jak nowe) do złudzenia przypominają alufelgi z odległości około 10 metrów :-P .

Ahh.... się nie mogę sam napatrzeć <rotfl>

Obrazek

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 908
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Post autor: KORU » 26 paź 2011, 19:36

Patryk według mnie to są najładniejsze 15 calowe kołpaki do Audi. Wyglądają rewelacyjnie. Miałem kiedys taki komplet to mi niestety ukradli. :roll: Kupiłem juz drugi zestaw i bedzie jezdził w A4 B5 mojego taty. Oczywiście dodatkowo zamontuje zabezpieczenia. Kiedys miałem pomysł aby pomalować je na czarny mat zostawiając tylko to koło z logo w oryginale.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 26 paź 2011, 20:18

Co do zabezpieczenia to ja osobiście polecam opaski plastikowe kablowe, najlepiej te grubsze, no i spiąć za ich pomocą kołpak z felgą. Patent sprawdzony. Już nie tyle chodzi o przyklejenie się kołpaków do ręki złodzieja, a tyle, żeby kołpak nie odpadł na dziurze, albo od napchania śniegiem. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed kradzieżą, to spotkałem się kiedyś jak nowy opel miał kołpaki a na nich były wykropkowane laserowo numery rejestracyjne samochodu. Dość ciekawy patent.

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 26 paź 2011, 20:20

Lepsze są te z B4 Color Edition :-P

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 28 paź 2011, 11:00

Patrique pisze:Co do zabezpieczenia to ja osobiście polecam opaski plastikowe kablowe, najlepiej te grubsze, no i spiąć za ich pomocą kołpak z felgą.
No spiąć można tylko z głową.Kiedyś widziałem jak właśnie taki spięty kołpak odpadł od felgi ale jednak wciąż trzymał się na opasce i siał spustoszenie po błotniku.Wgl to nie wiem po co je montować na tzw trytytki.To tylko kołpak-odpadnie,ktoś ukradnie wiadomo człowiek zły ale przymocowany może przysporzyć kłopotów Tobie i jadącemu w aucie obok.Pozatym wygląda to... :-/ dla mnie tragicznie jak widze auto z kołpakami na opaskach zaciskowych... :-/ a czasem widywałem jak niektórzy małym wiertłem wiercą otwory w kołpaku tworząc nimi swój nr rejestracyjny :mrgreen: to dopiero hardcore

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 908
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Post autor: KORU » 28 paź 2011, 12:10

Fabryczny kołpak jezeli nie pęknietych mocowań to nie odpadnie. Trzyma sie bardzo dobrze. Co innego taki no name z Tesco. Zreszta widać na ulicach jakie kołapki zostają. ;-)

Stocek2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 02 paź 2011, 13:07
Lokalizacja: Chełm/Lubelskie

Post autor: Stocek2 » 01 lis 2011, 18:20

Które kołpaki bardziej pasowałyby do mojego nowego nabytku (na alu nie mam kasy...) ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wcześniej w Pasku miałem ori kołpaki pomalowane na czarno i nawet fajnie to wyglądało:
Obrazek


Jak myślicie białe czy czarne byłyby lepsze pod ten kolor auta (oczywiście mowa o OOOO :-) ) ?

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 02 lis 2011, 10:36

Stocek2 pisze:Które kołpaki bardziej pasowałyby do mojego nowego nabytku (na alu nie mam kasy...)
Ja bym mimo wszystko podążał w kierunku oryginalnych kołpaków <ok> .
A idąc dalej tym tokiem poszperał w nowej linii 15-stek od 2000 roku :mrgreen: .
Początkowa inwestycja spora, ale wygląd (jak dobrze dopasujesz) bezcenny :-P .

[ Dodano: 2011-11-02, 09:43 ]
np. coś takiego

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 908
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Post autor: KORU » 02 lis 2011, 16:44

Stocek2 pisze:Które kołpaki bardziej pasowałyby do mojego nowego nabytku (na alu nie mam kasy...) ?



[url=http://images50.fotosik.pl/1194/5ebf09ebb19f4e1fm.jpg]Obrazek[/URL]


Jak myślicie białe czy czarne byłyby lepsze pod ten kolor auta (oczywiście mowa o OOOO :-) ) ?
Tylko czarne ponieważ białe są zbyt krzykliwe przy tym kolorze lakieru w B4. Czarny kolor bedzie odpowiedni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl