Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi B4 80 Cabrio] Pokrywa dachu. Skóra na pokrywie dachu.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Audi B4 80 Cabrio] Pokrywa dachu. Skóra na pokrywie dachu.

Post autor: quick » 29 mar 2010, 10:02

Witam,


Jakiś czas temu zauważyłem, że spod srebrnej listwy trzymających skórę na pokrywie dachu, owa skóra zaczęła wychodzić.

Ostatnio rozkręciłem pokrywę dachu i miałem nadzieję, że uda mi się tą skórę naciągnąć i schować pod listwę. Niestety, nie dało rady. Skóra jest bardzo sztywna. Z tego co zauważyłem to wyjście z pod listwy jest spowodowane obkurczeniem skóry.

Teraz pytanie. Czy da się ją ponownie naciągnąć? Nie chcę kupować nowej skóry, ponieważ obawiam się, że będzie odróżniać się od reszty kolorem oraz fakturą.

Sam też skóry nie zdejmę ponieważ z drugiej strony pokrywy jest ona przylutowana, więc muszę udać się do tapicerza.

Ile taka nowa skóra z montażem może kosztować? Albo jej ew. naciągnięcie jeżeli jest to możliwe.

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 29 mar 2010, 17:00

jest parę sposobów, chociaż najlepszy to wizyta u tapicera.

pierwszy to taki prosto z średniowiecza. ściągasz srebrną listwę, łapiesz jakimiś imadłem skórę i zostawiasz na noc żeby się naciągała (najlepiej żeby imadło wisiało). po takim eksperymencie możliwe jest, że się naciągnie. są rożne środki jeszcze, ale nie wiem jakie to niestety :/

tego, że skóra będzie się odróżniać nie powinieneś się bać. jak już szukają to skutecznie :) zresztą to też nie jest jakaś tam wyjątkowa skóra ;) 1 na 1 000 000 :)
cena myślę, że koło 250 zł. nie powinno być tak źle.

ewentualnie szukaj na allegro. jest masa ludzi, którzy sprzedają drzwi od samochodu i piszą, że mają więcej rzeczy na sprzedaż. wystarczy podzwonić troszkę :)




niestety kabriolety są drogie w utrzymaniu ;)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 29 mar 2010, 18:40

Wg mnie to nie jest skóra. Kolega kiedyś składał mi dach i nie wiedząc jak, ale udało mu się go źle złożyć :) i lekko przygniótł mi tą niby skórę zaczepem i zrobiła się mała dziurka. Od tamtej chwili wiem, że to nie jest skóra, tylko coś sztucznego.

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 29 mar 2010, 20:59

hm właśnie patrzyłem na swoją. od wilgoci mi się wpukla i wychodzi spod tych srebrnych ramek.


nie wie jak to zrobić. oddam do tapicera jak przyjdzie czas

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 30 mar 2010, 09:21

Udało mi się zakupić pokrywę dachu ze "skórą" w bardzo dobrym stanie po okazyjnej cenie 100zł+40zł koszta przesyłki. Mam zamiar zdjąć skórę z tej pokrywy i założyć na swoją, tak aby nie bawić się w lakierowanie. Teraz pytanie. Jak zdjąć a potem zamontować nity?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dagon24
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2011, 21:26
Lokalizacja: miedzichowo

Post autor: dagon24 » 10 mar 2011, 21:49

jak otworzyć pokrywe dachu

audilwh
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2011, 15:08

Post autor: audilwh » 11 lis 2011, 15:20

mam takie pytanie panawie kupiłem pare dni temu audi cabrio b4 i mam problem z otwarciem schowka na dach :D wciskam ten guzik i nic sie nie dzieje wie ktos moze co sie dzieje gdzie mam szukac przyczyny co sprawdzac :d moze ktos miał podobny problem :d dzieki pozdro prosze o pomoc wysyłac na wp dzieki z gory pozdro 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) <mikolaj>

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 11 lis 2011, 20:33

Napisz kolejno krok po kroku, jak próbujesz otworzyć ten dach.

JarO94wroc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwie 2012, 21:28
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: JarO94wroc » 25 paź 2012, 09:22

Ja wymieniałem ją jakieś 4 miechy temu i zapłaciłem z materiałem i robocizną 200 zł wygląda ładnie i już prawie się nie odróżnia od reszty :) wymianę wykonał tapicer z Nadolic wielkich (Dolny Śląsk) firma nazywa się Xstyl (http://www.xstyl.pl/)

[ Dodano: 2012-10-25, 09:26 ]
A w ogóle mam taką pokrywę dachu w garażu bo na początku chciałem wymienić ale pomyślałem że sprawdzę ile obszycie i lakiernik wyszedł mi drożej więc obszyłem ale leży pokrywa w całkiem dobrym stanie jak coś to pisz na PW to porobię zdjęcia ci wyślę :D

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 19 lis 2013, 22:15

Naciągał ktoś z Was może tę skaję? Jest to wykonalne czy gra nie warta świeczki? Puściła mi na długości 20 cm za kanapą, a po stronie chromów widzę, że też wyszła z 5mm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl