Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[cabrio B4 2.8]Problem z ladowaniem - pomocy !!!!!

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 07 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Wrocław - Zamość

[cabrio B4 2.8]Problem z ladowaniem - pomocy !!!!!

Post autor: Cino » 24 wrz 2007, 14:45

AUDI B4 80, 2.8 V6
Witam, przeczytalem wszystkie posty i nie znalazlem kogos kto juz mialby podobny problem, a chodzi o to ze, kiedy wsiadam do autka i przekrecam kluczyk i zapalaja sie kontrolki to oprocz tych prawidlowych dodatkowo, lekko pali sie kontrloka od akumulatora, na wskaznikach napiecia mam powyzej 12V, kiedy zapalam ladowania brak bo napiecie stopniowo spada, az komputer informuje mnie o slabym napieciu bo zapala sie ikonka od akumulatorora no i ta czerwona malutka kontolka swieci coraz intensywniej. Wszystko byloby oki pomyslalbym sobie ze to alternator ewentualnie regulator ale kiedy akumulator mi calkiem padl po naladowaniu go i ponownym rozruchu autka wszystko bylo ok. samochod pracowal sobie bez zarzutu, zadnych kontolek od ladowania itd, a na wskazniku napiecia przy wlaczonym zaplonie 14V przy wylaczonym lekko powyzej 12V, zgasilem autko nigdzie nie jechalem, odpalam ponownie i znowu powtorka z hostorii! kontrolka czerwona lekko podswietlona, a na wskazniku napiecia 12V i stopniowo spada :( co jest grane????? dlaczego to raz dziala a raz nie???? raz laduje a raz nie???? pomocy.
Moje autko
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=73 ... sc&start=0
(podziekowania dla Glenia):


Awatar użytkownika
teeree
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 231
Rejestracja: 16 cze 2007, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: teeree » 24 wrz 2007, 16:25

moim zdaniem trzeba kupic nowy akumlator

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 24 wrz 2007, 16:31

Podzielam

Awatar użytkownika
Cino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 07 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Wrocław - Zamość

Post autor: Cino » 24 wrz 2007, 16:45

nie nie, aku. ma 1 rok dopiero, ladowania nie mam to jest ten problem i co z nim zrobic?????
Moje autko
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=73 ... sc&start=0
(podziekowania dla Glenia):


WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 25 wrz 2007, 09:45

A mierzyłeś voltomierzem jakie masz łądowanie czy tylko patrzysz na wskaźniczek :?: Problem może byc jeszcze z kabelkiem przy alternatorze od wzbudzania, to jest taki cienki kabelek sprawdx czy nigdzie nie jest przełamany i czy ma dobry styk

Awatar użytkownika
Cino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 07 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Wrocław - Zamość

Post autor: Cino » 25 wrz 2007, 22:53

Dzisiaj bylem u elektryka popatrzyl i powiedzial mi ze mam wyciek z uszczelki pod glowica plynia sobie olej po obrzezach jakiejs tam oslony i zalewa delikatnie alternator :( wiec najpierw musze zlikidowac wyciek bo inaczej nawet na zrobiony alternator nie da mi gwarancji :( , takze zbieram kase i zabieram sie za rozbieranie silnika :( glowica bedzie splanowana i przy okazji walki pojda w ruch, poczekamy zobaczymy jak to wyjdzie chcialem kiedys sobie zwiekszyc moc ale nie spodziewalem sie ze to bedzie w tak niedalekiej przyszlosci bo autko mam dopiero od 2 miesiecy, pozdrawiam i dzieki za dobre checi, obyscie nie mieli podobnych problemow jak ja.
Moje autko
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=73 ... sc&start=0
(podziekowania dla Glenia):


ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga