Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B3 PP ] 1.6 Pb + LPG Piszczenie

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Artus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 06 maja 2007, 17:45
Lokalizacja: Sosnowiec

[ B3 PP ] 1.6 Pb + LPG Piszczenie

Post autor: Artus » 09 gru 2011, 18:15

Witam , mam problem od jakiegoś tygodnia po odpaleniu silnika słychać pisk , wrzucam na bieg i dalej to samo , choć czasami zaniknie , jednak kolejna zmiana biegu i dalej to samo.
Czasami lekko go prze gazuję i też zanika pisk . Co to według was może być ? rolka napinająca rozrząd , czy łożysko sprzęgła. a może coś innego? Doradźcie bo choćbym chciał wymienić to nie wiem co. :-(

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 09 gru 2011, 19:09

Z twojego opisu trudno coś wyrokować, możliwe że pasek na alternatorze Ci się ślizga - sprawdź naciąg, może to być też rolka napinacza(miałem taki właśnie przypadek, ale nie był to pisk a raczej świst jakby turbina w dieslu).
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Pavell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 499
Rejestracja: 18 sie 2010, 08:46
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Post autor: Pavell » 09 gru 2011, 20:38

PieterB pisze:może to być też rolka napinacza(miałem taki właśnie przypadek, ale nie był to pisk a raczej świst jakby turbina w dieslu).
dokładnie może to byc padajca rolka napinacza lub jak u mnie zbyt mocna naciagniety pasek rozrządu i słyszalny jest świst szczegolnie przy dodawaniu gazu jak pisałPieterB,

[ Dodano: 2011-12-09, 20:40 ]
Artus pisze:Co to według was może być ? rolka napinająca rozrząd , czy łożysko sprzęgła


A sprzegło nie zachowuje się jakoś dziwnie, normalnie ciagnie :?:

Awatar użytkownika
Satar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 29 paź 2008, 14:00
Lokalizacja: DLW

Post autor: Satar » 09 gru 2011, 23:02

:idea: A może kolega nie ma pod spodem tej osłony silnika i na pasek od alternatora dostaje się woda :?: . Czasem to ludzie mylnie biorą ten objaw/szum za rozwalone łożysko alternatora/pompy wodnej. Spróbuj zrobić małe doświadczenie. Odpal żelazo, weź tak z pół szklanki wody wylej na pasek klinowy. Jak się zamknie to dobrze, jak nie to szukaj dalej...
Komentuj moje kombidło
b4-abk-avant-t62073.html#686511

Audi Lwówek Śląski

Awatar użytkownika
filipmiko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 22 lip 2010, 10:29
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: filipmiko » 10 gru 2011, 01:02

mi się rozlatywało w ten sposób koło napędzające alternator i pompe wody.... nie wiem jakie ty posiadasz, ale u mnie wyrobiła się guma która znajdowała się pomiędzy w tym kółku pasowym
quattro ;)

Artus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 06 maja 2007, 17:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Artus » 10 gru 2011, 09:46

Osłona silnika jest pod spodem , a nie jest to świst tylko ewidentne piszczenie . wydaje mi się również że pasek rozrządu jest trochę zbyt luźny , ale nic się nie dzieje typu nie regularna praca silnika lub podobne . Sprzęgło normalnie ciągnie , chociaż kiedy piszczy to trochę jakby na mocy tracił. Przestaje piszczeć i od razu rwie do przodu aż miło.

Awatar użytkownika
Satar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 29 paź 2008, 14:00
Lokalizacja: DLW

Post autor: Satar » 10 gru 2011, 09:56

Artus pisze:Sprzęgło normalnie ciągnie , chociaż kiedy piszczy to trochę jakby na mocy tracił. Przestaje piszczeć i od razu rwie do przodu aż miło.
wygląda na łożysko oporowe. Podobny objaw (jakby turbo) miałem na zimno przy napinaczu rozrządu, ale to nie z tego miejsca. Z Twojego opisu wynika, że tylko rwanie skrzyni Ci zostaje

[ Dodano: 2011-12-10, 09:58 ]
Odpal go rano, wsadź kogoś - niech pogazuje autem, podnieś machę i słuchaj czy hałasuje od strony skrzyni, czy gdzieś z kół pasowych z przodu
Komentuj moje kombidło
b4-abk-avant-t62073.html#686511

Audi Lwówek Śląski

Awatar użytkownika
pawelw_1986
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 249
Rejestracja: 12 mar 2010, 23:16
Lokalizacja: białystok/grajewo

Post autor: pawelw_1986 » 15 sty 2012, 17:21

w 4000s w r4 u mnie piszczal napinacz ale to byl przerazliwy pisk ktory po dodaniu gazu znikal gdy silnik nabieral obrotow, z kolei teraz w quattro piszczy mi sprzeglo ale dzwiek znika po puszczeniu pedalu sprzegla. z kolejnej strony w b2 ds piszczalo mi cos na zimnym silniku i byl to co dziwne zawor w glowicy ktory puszczal cisnienie ze bylo slychac gwizd ale to sie zdarza nie czesto. okresl dokladnie typ dzwieku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga