Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Coupe 8B] Przymarzające drzwi + szron na szybach od środka.

ODPOWIEDZ
van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

[Coupe 8B] Przymarzające drzwi + szron na szybach od środka.

Post autor: van_dall » 18 sty 2012, 11:34

Witam forumowiczów.

Przyszła zima, lekkie mrozu w mojej coupejce pojawił sie problem z otwieraniem drzwi. Po prostu przymarzają.

Niby to nic dziwnego, więc kupiłem silikon do uszczelek popryskałem wszystko co trzeba i... Zdziwiłem się bardzo, bo mam wrazenie ze po tym silikonie jest gorzej jak było. Byc może ten produkt jest do bani... Tylko powiedzcie mi, czy są jakieś newralgiczne punkty w coupe które trzeba popryskac/posmarować ? Bo byc może ja coś pominąłem i stąd ten problem?


Druga sprawa to zamarzające od środka szyby. Tak wiem, temat wałkowany 10000razy i sam go w golfie przerabiałem - wilgoć. Wiem, że do srodka dostaje mi sie woda przez podszybie (uszczelka linki otwierania maski). Tam trochę uszczelniłem. Tylko zamarza mi też tylna szyba i nagminnie paruje. W sumie to ogrzewanie szyby działa cały czas bo inaczej się nie da. Czy w bagazniku jakby była woda, to będzie ją gdzies widać? Bo wszędzie są te wykładziny itp, w miejscu koła mam butle... Ale wykładziny same w sobie mam suche.

Awatar użytkownika
Fighter001
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 580
Rejestracja: 22 lip 2008, 19:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fighter001 » 18 sty 2012, 12:12

Może masz gdzieś dziurę w podłodze? A szyby mogą parować od nieszczelnej nagrzewnicy, płynu ci nie ubywa? Najpierw porządnie umyj uszczelki i je wysusz, później nasmaruj.

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 18 sty 2012, 16:48

Podłoga cała, no chyba, że pod bagaznikiem. Do wnętrza auta jedyny przeciek mam po lince otwierania maski. Nie wiem tylko czy jeszcze nie dzieje się coś w okolicach bagaznika, ale może to wilgoć się zbiera na butelkach które mam w bagazniku(płyny inne) i to później paruje na szybę? Nie wiem.

Nagrzewnicą nie leci, bo gdyby to było z nagrzewnicy, to mokro byłoby od strony pasażera a tam akurat sucho jak pieprz.

Uszczelki czym suszyć? suszarka jechać kawałek po kawałku czy są inne metody?

pawelk2002
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 449
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: pawelk2002 » 18 sty 2012, 17:49

Możesz je wytrzeć suchą szmatką potem możesz potraktować je preparatem do nabłyszczania albo po prostu czymś tłustym. A co do zamarzania szyb to pewnie masz tak dla tego że po jeździe w aucie robi się ciepło a potem samochód stoi na polu na mrozie i powietrze się skrapla i tworzy szron na szybie. Lub masz szyby brudne albo tłuste.

Awatar użytkownika
vitja07
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 187
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:02
Lokalizacja: Podkarpacie RSR

Post autor: vitja07 » 18 sty 2012, 18:19

na uszczelki wazelina techniczna najtaniej i najlepiej jednak teraz będzie się trzeba namęczyć żeby wysmarować uszczelki bo jest zimno a co do szyb to spróbuj preparatów przeciw zapanowywaniu ja używam K2 FOX co do efektu to nie jest źle do czasu gdy szyba zacznie parować to z nagrzewnicy już dmucha ciepłe powietrze tylko przy używaniu nie pryskaj wszystkich bo to nie da nic najlepiej przednia i w drzwiach a przed pozostawieniem samochodu na noc troch go przewietrz ;-)

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 18 sty 2012, 18:27

Dzięki panowie. Ten temat przerabiałem juz w poprzednim aucie, tylko że wtedy ogołociłem go we wnetrzu do gołej blachy, wysuszyłem, powimieniałem wygłuszenia, zlikwidowałem wszelkie przecieki wody (był szczelny jak akwarium :mrgreen: ), ale teraz muszę sobie z tym poradzić jakimś łatwiejszymi i szybszymi sposobami. A na wiosnę zrobię pewno tak jak z golfem :)

Dzięki w takim razie za porady :)

Głównie to martwiłem sie o zamarzające drzwi, bo nigdy nie miałem okazji śmigać w zimę autem z "szybami bez ramek" i myslałem że może sa jakies newralgiczne punkty do smarowania które ja przeoczyłem albo coś. Póki co krem nivea poszedł w ruch

Grzegorz1718
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Grzegorz1718 » 30 sty 2012, 11:03

ja mam podobny problem ale mi zamarza zamek wraz z calym tym zamkiem z boku drzwi i do tego pekł mi klucz od odpalania auta sprawdzałem inny ale nie wiem czy nie pasuje inny kluczyk z tych co mam a mam az 2 bez tamtego polamanego oczywiscie czy moze stacyjka zamarzla i nie moge przekrecic kluczyka...moge powiedziec ze mam dosyc duzo wilgoc w aucie.

Siwy232
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 30 sie 2011, 14:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Siwy232 » 26 lut 2012, 23:42

umyj szyby pianka do golenia <ok> mi to pomogło na około 2 tyg <ok> serio

ARTI_G40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2013, 20:10

Post autor: ARTI_G40 » 18 gru 2013, 20:21

Witam mam pytanko, w mojej audi tylna szyba cala zamarza jak i pozastałe a na samym dole zostaje nie zamazniety otwór o średnicy 10-15 cm , centralnie na środku na dole. Może byc centymetr lodu na szybie a tam na dole zawsze taki otwór nie zamarznięty, o co tu chodzi może ktoś miał taką sutyacje?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 28 gru 2013, 12:41


ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl