Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9TDI 1Z] Przeguby wewnętrzne-objawy

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rabbit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 11 mar 2007, 08:20
Lokalizacja: Myślenice

[B4 1.9TDI 1Z] Przeguby wewnętrzne-objawy

Post autor: rabbit » 19 lip 2007, 08:45

Witam,
panowie u mnie jest tak że jak jade na prostym z prędkością ok 100-120 i ujmę gazu to zaczyna czepać autem z przodu... przy skręcaniu nic nie rzązi wiec przeguby zew są chyba ok.Natomiast jak po prostym to są drgania.Mechanik powiedział że to przegub wewnętrzny koszt jednego przegubu ok 180-200zł/sztukę .Czy to są objawy na przegub wewnętrzny? I czy koszt jest za wysoki?
Ostatnio zmieniony 20 lip 2007, 08:28 przez rabbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 19 lip 2007, 09:05

Wejdź na strone firmy MOTOMAX tam masz krok po kroku opisany sposób diagnozy przegubów.

Awatar użytkownika
rabbit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 11 mar 2007, 08:20
Lokalizacja: Myślenice

[B41Z] przegub

Post autor: rabbit » 20 lip 2007, 08:18

dzieki fajna stronka..

klucho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: klucho » 21 lip 2007, 16:47

Ja u siebie też podejrzewałem wewnętrzne, ale dziś sprawdzając metodą na tej stronie, doszedłem do wniosku, że to jednak nie one. Objawem jest takie metaliczne stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu na jadącym samochodzie. Ruszając półosią wyczuwa się luz w dyferencjale. Nie wiem, czy da się go jakoś skasować, a może to łożysko podtrzymujące półoś?

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 21 lip 2011, 15:18

a posuszki skrzyni / silnika są całe ?
Mój Avant

SPRZEDANA

swir91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 24 maja 2010, 14:36
Lokalizacja: Tomaszow Mazowiecki

Post autor: swir91 » 25 sty 2012, 12:06

powiem Ci tak... tez mialem ten problem wymienilem wszystko elementy zawieszenia procz amortyzatorow i sprezyn... problem nie ustal drgania byly nadal.. jakis czas po wymienia tych elementow rozspypal mi sie przeglub i wewnterzny i zewnetrzny nie wiem jakim cudem.. ale zainwestowalem znowu.. wymienilem i z jednej i z 2 strony.. problem nadal byl ten sam... pomyslalem wlasnie ze moga byc to poduszki pod silnikiem... koszt tez byl dosc spory tych poduszek bo ja zazwyczaj kupuje czesci znanych firm ktore podobno swietnie spelniaja swoje zadanie. po wymianie 3 poszudek pod silnikiem i pod skrzynia biegow... jazda zmienila sie diametralnie moje auto teraz jezdzi jak nowe mysle tearz nad wymiana amorkow i sprezyn. W moje coupe wchodzi nowe zycie ;p , co do metalicznego dzwieku.. sprawdz dokladnie gomowe oslony przeglobow.. moga miec pekniecia dostaja sie do nich piach i woda.. wyplukujac smar.. co sprawia ze przeglub nie ma smarowania i od tego takze moze byc metaliczny dzwiek..
Moja Niunia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga