Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] Panowie, problem ze skrzynią biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[all] Panowie, problem ze skrzynią biegów

Post autor: Plastman » 28 wrz 2007, 21:13

Witam.
Pisałem kiedyś o hałasującej skrzyni biegów w moim B3 1,6 turboD, silnik SB. Ostatnio zaczęło mi się ślizgać sprzęgło, więc zdecydowałem się na wymianę sprzęgła i skrzyni za jednym zamachem, bo to jedna robota. Ale mam problem z doborem skrzyni. Znalazłem stronę na której podano oznaczenia skrzyń biegów nadających się do mojego samochodu. Tyle tylko, że wynika z niej, że do silnika SB można włożyć 3 skrzynie: AKM, AKS, AXC.
Ktoś może ma pojęcie czym się one różnią? Chodzi mi o przełożenia, żeby sobie jazdy nie schrzanić. Dodam może, że wszystkie 3 skrzynie pasują także do turbodiesla 1,6 RA, Diesla 1,6 JK, benzyny 1,6 ABB, PP, RN, RNA, benzyny 1,8 DZ, JN, JV, NE, PM, RU, SF, a skrzynia AKM dodatkowo do Diesla 1,9 1Y, oraz benzyny 1,4 SE. Dodam może, że do Audi 90 turboD była wkładana tylko skrzynia AKM. Pomóżcie, jeśli możecie.
Z góry dziękuję.
Paweł
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 30 wrz 2007, 08:37

a kto konkretnie podaje że pasują? fabryka czy jacyś magicy? to że spasuje na śruby i wałkiem nie znaczy że będzie dobra do tego typu auta... proponuje ci spisać to na kartce (symbole) i podjechać do serwisu audi i tam zapytać mechanika. wątpie czy na forum da ci ktoś konkretna odpowiedź w tym temacie.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 30 wrz 2007, 09:30

Skrzynie AKM i AXC pod względem przełożeń dla piatego biegu i przekładni głównej są identyczne.
W tych skrzyniach przekładnia główna ma przełożenie 37/9, a piąty bieg 28/41.
Co do biegów 1-4 to nie zagłębiałem się w to bo nie ma to aż takiego znaczenia.
Natomiast skrzynia AKS jest czterobiegowa o przełożeniu przekładni głównej 37/9 i przełożeniu czwartego biegu 31/37.

Z wymienionych skrzyń biegów polecam AKM - jest najczęściej spotykana i o dobrej jakości i jeżeli nikt nie zmieniał flanszy od półosi wewnętrznych to będzie pasowała do Twojego auta.
Skrzynia AKS jest trudnodostępna i do tego wolniejsza od AKM/AXC.
Do Audi 1,9 TDI była wkładana o ile dobrze pamiętam skrzynia BAA, ale ta nie będzie pasowała do Twojego motorka.
Proszę formuować przecyzyjniej pytania.

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 30 wrz 2007, 23:45

Dzięki wielkie za odpowiedź. AKM faktycznie najłatwiej dorwać, z resztą wreszcie dobrałem się do numerów mojej skrzyni, mam właśnie AKM. Taką też namierzyłem, ale za Katowicami, więc mi trochę nie po drodze, a chętnie bym odebrał osobiście. Zobaczymy, na razie autko jeździ. Jak już kupię w zimę Trabanta, to uziemię Audi na tydzień, pośmigam chwilę Trabim, a Audi dopieszczę jak tylko będę umiał. Jeszcze raz dzięki za radę.

[ Dodano: 2007-11-12, 20:12 ]
Witam Panów.
Żeby już nie pisać ponownie całego wątku wskrzeszam ten. Otóż udało mi się znaleźć sprawną skrzynię AXC do mojego Audi za całe 170zł. Biorę, a co. Ciekaw tylko jestem jakie są przełożenia poszczególnych biegów, bo z tego, co napisał czarekj, wiem tylko, że 5 bieg i przekładnia główna skrzyń AKM (obecnie w samochodzie) i AXC są identyczne. Szczerze powiem, że strasznie mnie nurtuje pytanie gdzie jest różnica między tymi skrzyniami. Jeśli ktoś ma tabelę przełożeń, to prosiłbym o jej wpisanie na forum, lepiej by mi się spało gdybym wiedział już co kupuję. Z drugiej strony niespodzianki też są fajne ;-)
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga