Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDI] Rozmiar uszczelki pod glowica...

ODPOWIEDZ
mellow_pak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:03
Lokalizacja: Sląsk

[1.9 TDI] Rozmiar uszczelki pod glowica...

Post autor: mellow_pak » 02 lut 2012, 14:48

Czy ktos moze mi odpowiedziec dlaczego po naprawie głowicy zakładaja ludzie grubszą uszczelke pod glowicę ???

Awatar użytkownika
rafal9h10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 228
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:31
Lokalizacja: Uchanie/Chełm

Post autor: rafal9h10 » 04 lut 2012, 21:34

Grubszą uszczelkę dajemy gdy głowicę planujemy, czyli wyrównujemy jej powierzchnię przylegania do bloku silnika. Gdy zeszlifujemy np 0,5 mm to głowica zbliża nam się ku tłokom, zmniejsza się objętość komory spalania a więc wzrasta stopień sprężania. Aby pozostawić stopień sprężania na niezmienionym poziomie potrzeba dać odpowiednio grubszą uszczelkę.

Awatar użytkownika
axell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1126
Rejestracja: 13 cze 2010, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: axell » 04 lut 2012, 21:46

Grubszą uszczelkę dajemy gdy głowicę planujemy, czyli wyrównujemy jej powierzchnię przylegania do bloku silnika. Gdy zeszlifujemy np 0,5 mm to głowica zbliża nam się ku tłokom, zmniejsza się objętość komory spalania a więc wzrasta stopień sprężania. Aby pozostawić stopień sprężania na niezmienionym poziomie potrzeba dać odpowiednio grubszą uszczelkę.
Ja idąc tym tokiem myślenia założyłem uszczelkę o oczko grubszą i mi kompresja spadła niestety i jak dwa latka temu mi odpalał w zimie od strzała to teraz muszę pojudłać. I na 100% jestem pewien że to wina grubszej uszczelki :-/
mellow_pak, spytaj speca od głowy ile Ci zdjął, jak w okolicach 0,3-0,4 to śmiało zakładaj taki sam rozmiar uszczelki <ok>

Awatar użytkownika
rafal9h10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 228
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:31
Lokalizacja: Uchanie/Chełm

Post autor: rafal9h10 » 04 lut 2012, 22:08

axell, zgadzam się z tobą. Jak nie dużo zeszlifujemy to wystarczy założyć standardową uszczelkę. Jak zbierzemy więcej to trzeba dobrać odpowiednią. Jest wiele typów silników i do każdego należy indywidualnie dobierać kierując się zaleceniami konstruktorów danego silnika. Teoretycznie można sobie też policzyć jaką uszczelkę należy dobrać.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 04 lut 2012, 22:25

rafal9h10 pisze:Grubszą uszczelkę dajemy gdy głowicę planujemy, czyli wyrównujemy jej powierzchnię przylegania do bloku silnika. Gdy zeszlifujemy np 0,5 mm to głowica zbliża nam się ku tłokom, zmniejsza się objętość komory spalania a więc wzrasta stopień sprężania. Aby pozostawić stopień sprężania na niezmienionym poziomie potrzeba dać odpowiednio grubszą uszczelkę
Mylisz się ,większość własnie tak myśli jak ty ,co niektórzy "mechanicy "rownież ....głowica od tdi jest płaska i żadnej komory spalania nie zmniejszasz ,kiedy ją splanujesz ,bo nadal jest płaska ...to co piszesz dotyczy silników benzynowych gdzie głowica nie jest płaska i komora spalania faktycznie się minimalnie zmniejsza po planowaniu .Uszczelkę w tdi dobiera się na podstawie wystawania tłoków z bloku ,i zakłada sie dokładnie taką jak była ...o czym przekonał się axell Każdy dobry mechanik to potwierdzi ...a że jest ich jak na lekarstwo to raczej ciężko z tym będzie :-P

Awatar użytkownika
axell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1126
Rejestracja: 13 cze 2010, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: axell » 04 lut 2012, 22:33

MUNIOR pisze:.o czym przekonał się axell Każdy dobry mechanik to potwierdzi ...a że jest ich jak na lekarstwo to raczej ciężko z tym będzie :-P
I ja niestety się o tym za późno dowiedziałem :-/
mellow_pak, Zakładaj taką jaka była, na starej powinno być oznaczenie w kółeczkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga